Orlistat: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Orlistat stosuje się w połączeniu z dietą niskokaloryczną, aby pomóc otyłym pacjentom w utracie wagi. Stosuje się go również u osób z nadwagą, które mogą również cierpieć na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub choroby serca. Według lekarzy lek ten działa poprzez zapobieganie wchłanianiu przez jelita części tłuszczów zawartych w pożywieniu pacjenta. Niestrawiony tłuszcz jest wydalany ze stolcem. Do najczęstszych działań niepożądanych orlistatu należą zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak tłuste lub tłuste stolce, częstsza defekacja i nietrzymanie stolca. Innym skutkiem ubocznym tego taniego leku jest niewielkie zmniejszenie zawartości witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, zwykle nie przekraczające zakresu referencyjnego.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Cena Orlistatu

Prezentacja

Orlistat - Nowe pudełko

Orlistat, substancja czynna zawarta w Xenical I Ali, przeznaczony jest przede wszystkim do leczenia otyłości, patologii objawiającej się nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ludzie mogą stać się otyli z wielu różnych powodów. Zdaniem dietetyków nadmierne spożycie kalorii jest jedną z głównych przyczyn panującej na świecie pandemii otyłości. W dzisiejszych czasach ludzie jedzą znacznie więcej niż w poprzednich pokoleniach. Kiedyś tak było w krajach rozwiniętych, ale tendencja ta rozprzestrzeniła się na cały świat. Pomimo miliardów dolarów wydanych na kampanie uświadamiające, mające na celu zachęcenie ludzi do zdrowego odżywiania, większość ludzi w dalszym ciągu się przejada. W 1980 r. 14% populacji Europy było otyłych. w 2000 r. liczba ta osiągnęła 31%.

Innym powodem jest siedzący tryb życia. Wraz z pojawieniem się telewizorów, komputerów, gier wideo, pilotów, pralek, zmywarek i innych nowoczesnych urządzeń ludzie na ogół prowadzą znacznie bardziej siedzący tryb życia niż ich rodzice i dziadkowie. Kilka dekad temu zakupy polegały na chodzeniu główną ulicą, gdzie można było znaleźć sklepy spożywcze, piekarnie, banki itp. W dzisiejszych czasach zakupy online to reguła. Uzależnienie od samochodu stało się tak duże, że wiele osób będzie jeździć samochodem, nawet jeśli miejsce docelowe znajduje się zaledwie pół mili dalej. Nadwaga i otyłość są czynnikami ryzyka wielu problemów zdrowotnych, takich jak między innymi cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi, problemy ze stawami i kamienie żółciowe.

Sposób działania

Orlistat jest syntetyzowany z lipstatyny, substancji wytwarzanej przez Streptomyces toxytricini, która hamuje większość lipaz ssaków. Cząsteczka wiąże się z lipazami w przewodzie pokarmowym i w ten sposób blokuje trawienie trójglicerydów z pożywienia. To hamowanie trawienia tłuszczów zmniejsza tworzenie się miceli, a tym samym wchłanianie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i niektórych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W opinii pracowników służby zdrowia stopień złego wchłaniania tłuszczu jest bezpośrednio i krzywoliniowo powiązany z przyjętą dawką. Wydalanie około 30% przyjętych trójglicerydów, które jest bliskie maksymalnej wartości plateau, następuje przy dawce 360 ​​mg/dobę (120 mg trzy razy dziennie z posiłkami). Przeceniony lek nie ma wpływu na lipazy ogólnoustrojowe, gdyż wchłania się mniej niż 1% podanej dawki.

Dane z dwóch metaanaliz wykazały, że po roku leczenia pacjenci leczeni orlistatem stracili około 3% (3 kg) więcej masy ciała w porównaniu z osobami losowo przydzielonymi do grupy otrzymującej placebo. Ponadto około dwa razy więcej pacjentów losowo przydzielonych do grupy otrzymującej orlistat straciło co najmniej 5% lub co najmniej 10% swojej początkowej masy ciała w porównaniu z osobami przydzielonymi losowo do grupy otrzymującej placebo. W 4-letnim badaniu utrata masy ciała była o 5% większa u pacjentów leczonych tą substancją czynną. Wyniki kilku badań sugerują, że podawanie orlistatu wiąże się ze zmniejszeniem stężenia LDL-C w surowicy, niezależnie od samego efektu utraty masy ciała. Nawet po uwzględnieniu procentowej utraty masy ciała badania te wykazały, że u pacjentów leczonych tym lekiem stężenie LDL-C w surowicy było bardziej obniżone niż u osób leczonych placebo. Mechanizm odpowiedzialny za ten efekt może być związany z hamowaniem wchłaniania cholesterolu z diety.

niebieski talerz ozdobiony zielonymi warzywami i miarką

Dla kogo przeznaczony jest orlistat?

W opinii lekarzy ten łatwo dostępny lek jest przepisywany w celu wspomagania utraty wagi u osób otyłych, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 30 kg/m² i więcej. Można go także przepisać osobom z nadwagą, których BMI wynosi 28 kg/m² lub więcej, jeśli występują u nich inne czynniki ryzyka chorób związanych z otyłością, takich jak cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi czy wysoki poziom cholesterolu.

Orlistat nie jest dopuszczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 18 lat. Czasami jednak specjaliści mogą go przepisywać dzieciom powyżej 12. roku życia, które są otyłe. Jest to niedozwolone użycie leku. Dotychczasowe odpowiednie badania nie wykazały żadnych problemów specyficznych dla dzieci, które ograniczałyby przydatność tego leku u młodzieży. Jednakże bezpieczeństwo i skuteczność stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie zostały ustalone. Dotychczasowe badania nie wykazały żadnych problemów charakterystycznych dla osób starszych, które ograniczałyby przydatność orlistatu u osób w tej grupie wiekowej.

Badania na zwierzętach i kobietach w ciąży wykazały prawdopodobne objawy nieprawidłowości u płodu. Leku tego nie należy stosować u kobiet, które są lub mogą zajść w ciążę, ponieważ ryzyko wyraźnie przewyższa wszelkie możliwe korzyści. Nie przeprowadzono odpowiednich badań u kobiet, które pozwoliłyby określić ryzyko dla dziecka podczas stosowania tego leku o szybkim działaniu podczas karmienia piersią. Dlatego przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią należy porównać potencjalne korzyści z potencjalnym ryzykiem.

Osoby cierpiące na długotrwałą chorobę, w której jelita nie wchłaniają wystarczającej ilości składników odżywczych (zespół przewlekłego złego wchłaniania), powinny unikać stosowania tego leku. To samo dotyczy osób, u których normalny przepływ żółci z wątroby do jelit jest zablokowany (cholestaza). Kapsułek tego leku nie należy stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Należy pamiętać o poinformowaniu lekarza lub farmaceuty, jeśli u pacjenta występowała już taka alergia. Pacjenci, którzy podejrzewają, że wystąpiła już reakcja alergiczna, powinni zaprzestać stosowania leku i natychmiast poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z ORLISTATEM


 • Bezpłatna dostawa w ciągu 24 godzin
 • Konsultacja online i recepta
 • Zatwierdzona apteka internetowa
Orlistat - Nouvelle boîte

Zamów Orlistat już teraz

Cena i skuteczność orlistatu

Kilka badań potwierdziło skuteczność orlistatu w odchudzaniu. Europejska Agencja Leków przeprowadziła badanie z podwójnie ślepą próbą, w którym wzięło udział 688 osób otyłych ze średnim BMI wynoszącym 36 kg/m2 otrzymywał orlistat lub placebo przez 1 rok w połączeniu z dietą hipokaloryczną (minimalne spożycie energii 1000-1200 kcal/dzień).

Pod koniec pierwszego roku zostali losowo przeniesieni na kolejny rok. Na koniec pierwszego roku badania średnia utrata masy ciała wyniosła 10,2% w grupie orlistatu i 6,1% w grupie placebo. W drugim roku badania uczestnicy, którzy przyjmowali placebo, przybrali na wadze dwukrotnie więcej niż ci, którzy kontynuowali leczenie orlistatem. Uczestnicy, którzy przeszli z placebo na orlistat, stracili o 0,9 kg więcej na wadze niż w pierwszym roku badania.

Amerykańskie badanie wykazało podobne wyniki. W badaniu tym wzięło udział 892 otyłych osób z BMI w zakresie od 30 do 43 kg/m2) otrzymywali placebo albo orlistat w dawce 120 mg lub 60 mg trzy razy na dobę. Pod koniec pierwszego roku uczestnicy przyjmujący orlistat stracili na wadze więcej niż osoby przyjmujące placebo. Pod koniec drugiego roku uczestnicy przyjmujący orlistat w dawce 120 mg trzy razy dziennie stracili na wadze więcej niż uczestnicy przyjmujący orlistat w dawce 60 mg trzy razy dziennie lub placebo. Badania te wykazały, że podczas stosowania tego leku w skojarzeniu z dietą następuje znaczna utrata masy ciała w ciągu pierwszego roku oraz że tendencja do odzyskiwania masy ciała w drugim roku jest mniejsza w przypadku stosowania orlistatu. Zdaniem ekspertów utrata masy ciała pomaga także w leczeniu chorób współistniejących, w tym dyslipidemii.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z ORLISTATEM


 • Bezpłatna dostawa w ciągu 24 godzin
 • Konsultacja online i recepta
 • Zatwierdzona apteka internetowa
Orlistat - Nouvelle boîte

Zamów Orlistat już teraz

Jak stosować orlistat?

Ten przeceniony lek należy przyjmować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przyjmować więcej, zwiększać ilości dawek ani przyjmować dłużej niż zalecił lekarz. Do leku dołączona jest ulotka informacyjna dla pacjenta. Należy go uważnie przeczytać i postępować zgodnie z zawartymi w nim instrukcjami. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zadawać pytań lekarzowi prowadzącemu. Lek ten zapobiega wchłanianiu części tłuszczów przyjmowanych przez pacjenta. Zdaniem lekarzy kapsułki należy przyjmować w trakcie posiłku lub do 1 godziny po posiłku, popijając płynem. Jeżeli pacjent czasami opuszcza posiłek lub spożywa posiłek niezawierający tłuszczu, powinien pominąć zaplanowaną dawkę.

Ponieważ lek ten może zmniejszać ilość niektórych witamin wchłanianych przez organizm, należy raz dziennie przyjmować suplement multiwitaminowy. Suplement witaminowy należy przyjmować co najmniej 2 godziny przed lub po zażyciu. Można także przyjmować suplement multiwitaminowy przed snem. Dieta osób przyjmujących orlistat powinna zawierać nie więcej niż 30% kalorii w postaci tłuszczu. Więcej tłuszczu w diecie zwiększy skutki uboczne tego leku. Dieta pacjenta powinna być zbilansowana pod względem odżywczym, a dzienne spożycie tłuszczów, węglowodanów i białek powinno być rozłożone na trzy główne posiłki.

Na skali
Na skali, och!

Będziesz musiał dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza, stosując dietę o obniżonej kaloryczności i regularny program ćwiczeń. Przed rozpoczęciem programu ćwiczeń należy porozmawiać z lekarzem. Pacjenci przyjmujący cyklosporynę (Gengraf®, Neoral®, Sandimmune®) lub lewotyroksynę (Levothroid®, Synthroid®) nie powinni przyjmować ich w tym samym czasie, co zwykle. Najlepiej przyjmować cyklosporynę co najmniej 3 godziny przed lub 3 godziny po przyjęciu leku205. Lewotyroksynę należy stosować co najmniej 4 godziny przed lub 4 godziny po przyjęciu orlistatu.

U niektórych pacjentów dawka tego niedrogiego leku może być inna. Należy zachować ostrożność i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na etykiecie. Informacje zawarte w tym przewodniku obejmują jedynie średnie dawki tego leku. Jeżeli przepisana dawka jest inna, nie należy jej zmieniać, chyba że zaleci to lekarz. Ilość leku przyjmowanego przez pacjenta zależy od dawki leku. Ponadto liczba dawek, które należy przyjmować każdego dnia, odstęp czasu pomiędzy dawkami i czas przyjmowania leku zależą od problemu zdrowotnego, z powodu którego pacjent stosuje lek. W leczeniu otyłości dorośli i młodzież będą przyjmować 120 miligramów trzy razy dziennie z posiłkami zawierającymi tłuszcze.

Dawkowanie u dzieci poniżej 12. roku życia powinien ustalić lekarz. W przypadku pominięcia dawki należy pominąć pominiętą dawkę i kontynuować leczenie według zwykłego schematu. Nie podwajać dawek. Zakupiony lek należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i bezpośredniego światła. Nie wkładaj go do zamrażarki. Należy go przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Aktualna dieta
Obecna dieta…

Interakcje leków i dostarczanie

Zdaniem ekspertów, pacjenci przyjmujący wraz z tym lekiem suplement multiwitaminowy powinni to zrobić co najmniej dwie godziny po przyjęciu dawki lub przed snem, w przeciwnym razie substancja czynna zapobiegnie wchłanianiu się witamin.

Orlistat może również zmniejszać wchłanianie niektórych leków w jelitach i dlatego może zmniejszać ich skuteczność. Należą do nich acenokumarol, antykoagulant stosowany w leczeniu problemów z zakrzepami krwi. Na tej liście znajduje się również amiodaron, lek stosowany w leczeniu arytmii serca. Mamy też leki przeciwdepresyjne i przeciwpadaczkowe takie jak walproinian czy lamotrygina. Na tej liście znajdują się również leki przeciwpsychotyczne i antybiotyki, takie jak cyklosporyna i lewotyroksyna. Na tej liście znajduje się lit i leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV, takie jak efawirenz lub lopinawir. Wreszcie mamy fenindion i warfarynę.

Pacjenci przyjmujący orlistat z którymkolwiek z tych leków mogą wymagać dodatkowego monitorowania, aby upewnić się, że lek nadal działa. Pacjenci powinni powiedzieć lekarzowi, jeśli uważają, że skuteczność leku spadła po rozpoczęciu stosowania tej cząsteczki. Osoby przyjmujące leki przeciwcukrzycowe mogą wymagać dostosowania dawki, jeśli stracą na wadze podczas przyjmowania orlistatu. Dzieje się tak dlatego, że utracie wagi może towarzyszyć poprawa poziomu cukru we krwi. Należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Nie zaleca się stosowania tego leku w połączeniu z akarbozą w leczeniu cukrzycy.

Pacjenci przyjmujący leki na nadciśnienie lub leki na wysoki poziom cholesterolu mogą wymagać dostosowania dawki, jeśli podczas przyjmowania orlistatu stracą na wadze. Dzieje się tak dlatego, że utracie wagi może towarzyszyć poprawa ciśnienia krwi lub poziomu cholesterolu. Należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Lek ten może powodować biegunkę, która, jeśli jest ciężka, może zmniejszać wchłanianie doustnych tabletek antykoncepcyjnych, czyniąc je mniej skutecznymi w zapobieganiu ciąży. Pacjentki przyjmujące pigułki antykoncepcyjne mogą wymagać stosowania dodatkowej metody antykoncepcji, takiej jak prezerwatywy, aby zapobiec ciąży, jeśli podczas stosowania tego leku wystąpi ciężka biegunka. Należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce dołączonej do pigułki.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z ORLISTATEM


 • Bezpłatna dostawa w ciągu 24 godzin
 • Konsultacja online i recepta
 • Zatwierdzona apteka internetowa
Orlistat - Nouvelle boîte

Zamów Orlistat już teraz

Skutki uboczne

Według lekarzy najczęstszymi działaniami niepożądanymi są wzdęcia, a także wodniste i tłuste stolce, prowadzące do pilnego stolca, bólu brzucha i odbytu. Objawy można złagodzić, stosując dietę o obniżonej zawartości tłuszczu. U pacjentów leczonych tym lekiem obserwowano niskie stężenia w osoczu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D i E. Lek ten jest przeciwwskazany w przypadku przewlekłych zaburzeń wchłaniania jelitowego lub cholestazy.

Częste działania niepożądane obejmują ból pęcherza, bóle ciała, dreszcze i kaszel. Mamy też biegunkę, trudności w oddychaniu, przekrwienie ucha, gorączkę, ogólne uczucie dyskomfortu, ból głowy, utratę apetytu, a także utratę głosu. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać ból dolnej części pleców lub boku, ból mięśni i przekrwienie nosa. U innych mogą wystąpić nudności, katar, dreszcze, a także kichanie. Zdarzały się również przypadki bólu gardła, pocenia się, problemów ze snem, nietypowego zmęczenia lub osłabienia oraz wymiotów.

Rzadziej może wystąpić ucisk w klatce piersiowej, problemy z zębami lub dziąsłami, problemy z oddychaniem lub świszczący oddech. Rzadko u niektórych osób może wystąpić krwawy lub mętny mocz, zmiany w słuchu, zaraźliwa biegunka, ciemny mocz oraz trudne lub bolesne oddawanie moczu. Inni mogą odczuwać ból ucha, szybkie bicie serca, częstą potrzebę oddawania moczu lub pokrzywkę. Istnieją doniesienia o krwawieniach z odbytu, zapaleniu trzustki i zapaleniu uchyłków. Naukowcy zaobserwowali również podwyższony poziom enzymów wątrobowych u niektórych pacjentów, a także zapalenie wątroby, które może być poważne. Mieli także do czynienia z kamieniami nerkowymi, które mogą prowadzić do niewydolności nerek, a także złuszczania się skóry.

Zmniejszająca się talia
Zmniejszająca się talia, dobra wiadomość!

Środki ostrożności podczas stosowania zakupionego leku

Bardzo ważne jest, aby lekarz podczas regularnych wizyt sprawdzał postępy pacjenta, aby mieć pewność, że lek działa prawidłowo. W celu sprawdzenia skutków ubocznych mogą być konieczne badania krwi i moczu. Według ekspertów stosowanie tego leku w czasie ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Aby uniknąć zajścia w ciążę, będziesz musiała zastosować skuteczną metodę kontroli urodzeń. Jeżeli pacjentka przypuszcza, że ​​mogła zajść w ciążę podczas stosowania tego leku, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza. Utrata masy ciała może prowadzić do poprawy stanu pacjentów z cukrzycą i może zaistnieć konieczność zmiany przez lekarza dawki doustnych leków przeciwcukrzycowych lub dawki insuliny.

Ten łatwo dostępny lek może powodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwanej anafilaksją. Anafilaksja może być śmiertelna i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli u pacjenta wystąpi wysypka, należy natychmiast wezwać lekarza; swędzi; chrypka; trudności w oddychaniu; trudności z połykaniem; lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub ust podczas stosowania tego leku. Należy zaprzestać stosowania tego leku i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli u pacjenta wystąpi ból lub tkliwość brzucha; blade stolce; ciemny mocz; utrata apetytu; mdłości; niezwykłe swędzenie; zmęczenie, niezwykłe osłabienie; lub jeśli ma żółte oczy lub skórę. Objawy te mogą wskazywać na poważne problemy z wątrobą.

Zakupiony lek może zwiększać ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Lekarza należy natychmiast sprawdzić, jeśli u pacjenta występuje krew w moczu, nudności i wymioty, ból w pachwinie lub narządach płciowych lub ostry ból pleców tuż pod żebrami. Utrata masy ciała zapewniana przez ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych. Jeśli u pacjenta wystąpi silny ból brzucha, któremu towarzyszą nudności i wymioty, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Moja opinia szczegółowo

Moja ogólna ocena: 2,6/5

Podczas oceny czujnika tłuszczu wziąłem pod uwagę kilka kryteriów określających jego ogólną skuteczność:

 • Skład: Szczególnie interesują mnie obecne mikro i makroelementy, ponieważ odgrywają one zasadniczą rolę w odchudzaniu i utrzymaniu dobrego zdrowia. Chcę mieć pewność, że czujnik tłuszczu dostarcza niezbędne składniki odżywcze.
 • Rozgłos: Dla mnie zaufanie jest niezbędne. Przyglądam się więc reputacji produktu i temu, czy marka budzi zaufanie. Lubię wybierać produkty spełniające oczekiwania konsumentów.
 • Poczucie sytości: Nie ma nic gorszego niż przedwczesne uczucie głodu. Chcę, aby czujnik tłuszczu zapewniał mi trwałe uczucie sytości, aby zachować energię i uniknąć podjadania.
 • Cena: Oczywiście cena jest również ważnym kryterium. Zależy mi na tym, aby czujnik tłuszczu był przystępny cenowo, abym mógł z niego regularnie korzystać, nie martwiąc się zbytnio o budżet.
 • Dawkowanie: Praktyczne i bezstresowe spożycie jest dla mnie ogromną zaletą. Lubię, gdy codzienna porcja jest łatwa do przyjęcia, bez konieczności skomplikowanej logistyki.

Biorąc to wszystko pod uwagę, mogę dokładnie ocenić ogólną skuteczność czujnika tłuszczu.

Skład: 3/5

Orlistat to lek stosowany w leczeniu otyłości. Działa poprzez blokowanie enzymu zwanego lipazą trzustkową, co zmniejsza wchłanianie tłuszczów z naszej diety. Lek ten to głównie orlistat i podoba mi się to, że nie zawiera żadnych środków pobudzających ani amfetaminy. Należy jednak podkreślić, że orlistat nie jest produktem naturalnym, ale lekiem opracowanym specjalnie w celu leczenia tego problemu zdrowotnego!

Rozgłos: 3,5/5

Z tego, co udało mi się odkryć, marką stojącą za Orlistatem jest Roche, szwajcarska firma farmaceutyczna. Są odpowiedzialni za sprzedaż leku Orlistat w kilku krajach w celu leczenia otyłości. Muszę jednak przyznać, że Roche może nie jest zbyt dobrze znany ogółowi społeczeństwa, a przynajmniej nie tak bardzo, jak inne, bardziej popularne marki.

Cena: 1,5/5

Jeśli chodzi o cenę Orlistatu, jest ona naprawdę trudna do zniesienia. Pudełko zawierające 84 kapsułki kosztuje około 126 euro, co odpowiada około 1,51 euro za kapsułkę. W porównaniu z innymi produktami, których kapsułka kosztuje około 0,15 euro, dostępność Orlistatu jest bardzo ograniczona. Dla mnie jest to naprawdę bariera budżetowa i znacząco ogranicza dostęp do tego leku.

Moja opinia na temat Orlistatu w filmie

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z ORLISTATEM


 • Bezpłatna dostawa w ciągu 24 godzin
 • Konsultacja online i recepta
 • Zatwierdzona apteka internetowa
Orlistat - Nouvelle boîte

Zamów Orlistat już teraz

Wniosek

Ogólnie Orlistat sklasyfikowałam jako produkt „przeciętny”, nie zawiera substancji szkodliwych, ale mimo to nie jest naturalny. Jest to jednak specyficzny lek stosowany w leczeniu otyłości, co wprawia mnie w zakłopotanie co do jego zastosowania jako czujnika tkanki tłuszczowej!

W takim razie wysoka cena Orlistatu jest dla mnie prawdziwą przeszkodą. To sprawia, że ​​dostęp do produktu jest bardzo ograniczony i stanowi znaczne ograniczenie finansowe, jeśli chcesz mieć kilkumiesięczną kurację, to piekielny koszt! Przyznam, że wolę eksplorować inne, tańsze i lepiej znane opcje.

Alternatywy

To dobre przejście, aby zająć się tymi słynnymi innymi opcjami: