Najlepsze książki o odżywianiu i odchudzaniu

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów, nie ma sensu stosować często drastycznej diety spalającej tłuszcz. Warto zaopatrzyć się w dobrą książkę o odżywianiu i odchudzaniu i zapoznać się z zawartymi tam poradami ekspertów. Tego typu książki oferują szeroką gamę porad i przepisów dietetycznych, dzięki którym możesz jeść tak, jak chcesz, zachowując formę. Nasz wybór 6 najlepszych książek o odżywianiu i odchudzaniu może Ci się przydać.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Program spalania tłuszczu w 30 dni – Anne Dufour i Carole Garnier

Książka zatytułowana „Program spalania tłuszczu w 30 dni” zawiera porady jej autorek: Caroline Garnier i Anne Dufour. To prawdziwy poradnik odżywiania i odchudzania, który gwarantuje zadowalający efekt już po 30 dniach codziennego monitorowania.

Najlepsze książki o odżywianiu i odchudzaniu
„Program spalania tłuszczu w 30 dni”, przewodnik żywieniowy, dzięki któremu możesz schudnąć bez ograniczeń

Znajdziesz w tym książki wskazówki, jak unikać produkcji hormonów stresu, które powodowałoby nadwagę. W tej książce znajdziesz także kilka przepisów w oparciu o dietę niskotłuszczową.

Jest to dzieło liczące 256 stron o formacie 16 cm x 22,5 cm wydany w 2006 roku. Należy do kolekcji Przewodnik po zdrowiu z wydań Leduc.S. Oprócz porad dietetycznych, on zawiera również informacje na temat korzystniejszych metod gotowania, bez których można schudnąć ograniczenie. Aby monitorować Twoją codzienną poprawę, część Książka poświęcona jest Twojej codziennej ocenie.

Schudnij dzięki mikrożywieniu – dr Didier Chos i dr Laurence Benedetti

Ta książka żywieniowa z First Editions jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się poradników odchudzających. Wiele ofiar nadwagi jest przekonanych, że mikrożywienie to jedyny sposób na skuteczne odchudzanie.

Najlepsze książki o odżywianiu i odchudzaniu
Schudnij dzięki mikrożywieniu, książce żywienia medycznego

Zastanawiali się nad tym dr Didier Chos i dr Laurence Benedetti, pierwszy specjalista od żywienia medycznego, drugi specjalista od żywienia stosowanego w nadwadze. Lekarze ci wydali tę książkę w styczniu 2010 roku, aby pomóc tym, którzy jej potrzebują, w bezbłędnym przestrzeganiu diety odchudzającej.

Ten książka zawiera 64 łatwe do wykonania przepisy, które można łatwo przygotować szybko. Zawiera także wskazówki dotyczące bardziej odpowiednich metod gotowania. dla tych, którzy chcą schudnąć. Aby uniknąć wszelkich form niedoborów związane z dietą odchudzającą, sugerują Chos i Benedetti w swojej pracy z 271 stron metodę opartą na zatwierdzonych badaniach, bez ryzyka dla zdrowia.

Dla schudnąć dzięki mikrożywieniu, musisz zacząć od zdefiniowania przyczyny problemów z nadwagą. W tym sensie możesz łatwo zmienić swoje nawyki żywieniowe i pozwolić na to swojemu organizmowi otrzymuje wyłącznie składniki odżywcze niezbędne do jego rozwoju.

Przywrócenie równowagi dietetycznej – Bénédicte Le Panse

Benedykt Le Panse wpadł na genialny pomysł napisania dzieła pt „Przywrócenie równowagi żywnościowej”. Jest to książka o żywieniu adresowana do każdego, kto chce osiągnąć idealną wagę za pomocą programu dietetyczny.

Najlepsze książki o odżywianiu i odchudzaniu
Przywrócenie równowagi dietetycznej, książka o żywieniu dla sportowców

Według metod zaproponowanych w tej pracy, nie ma mowy o przyjęciu a nawyk żywieniowy oparty na deprywacji. Po prostu przestrzegaj diety żywieniowo dobrze przystosowane do początkowych warunków fizycznych. TO „Przywracanie równowagi żywności” oferowane przez Le Panse obejmuje również ustalić harmonogram posiłków odpowiadający docelowym celom wagowym.

Ta 256-stronicowa praca opublikowana przez wydawnictwo AMPHORA w marcu 2015 roku należy do najbardziej cenionych przez sportowców książek o odżywianiu i odchudzaniu. Fakt ten można uznać za oczywisty, gdyż autor ma ponad 20-letnie doświadczenie jako czołowy sportowiec.

Benedykt Le Panse jest także lekarzem specjalizującym się w fizjologii. Jego książkowe ślady jej wiedza specjalistyczna w tej kwestii i metody odchudzania traktują priorytetowo dobre samopoczucie i zdrowie.

Model paleo – Marka Sissona

To praktyczny przewodnik opublikowany przez Thierry’ego Souccara w listopadzie 2012 roku. Pomaga on w przyjęciu zdrowej i zbilansowanej diety, przestrzegając 10 parametrów. Jej autor, Mark Sisson, nadał tej pracy tytuł „Model Paleo”, aby nawiązać do zasad zawartych w jej treści.

Najlepsze książki o odżywianiu i odchudzaniu
Model paleo, specyficzna książka o zdrowym stylu życia

Jest to propagowanie sposobu życia naśladującego ten dostosowany do czasu zbieractwa i polowań. Chodzi o to, aby zmniejszyć ryzyko chorób oraz zwiększyć siłę fizyczną i witalność.

„TO Model Paléo” to 288-stronicowa książka zawierająca praktyczne porady skupiono się na następujących punktach:

  • Mniej zbóż i żywności na bazie węglowodanów;
  • Więcej białek i pokarmów, które je niosą cholesterol LDL;
  • Bardziej regularna aktywność fizyczna z pozycja pośrednia pomiędzy sesjami;
  • Bardziej relaksujące i łagodzące stres zajęcia.

Nowa dieta Atkinsa – Eric Westman, Stephen Phinney i Jeff Volek

„Nowa dieta Atkinsa” to wynik współpracy lekarzy Erica Westmana, Stephena Phinneya i Jeffa Volka. Proponowana przez tych autorów metoda odchudzania jest prosta. Polega na ograniczeniu spożycia produktów sprzyjających tyciu. Oznacza to mniej węglowodanów, mniej produktów skrobiowych i skrupulatny wybór tłustych potraw.

Najlepsze książki o odżywianiu i odchudzaniu
Nowa dieta Atkinsa, przewodnik po produktach spożywczych pozwalających zachować formę

„TO Nowa dieta Atkinsa” pomaga również wiedzieć, jakie posiłki zapewniają wysokiej jakości białka dla Twojego organizmu. Stara wersja diety Atkinsa śladowa już takie nawyki żywieniowe. Ale w tej nowej wersji autorzy zalecają mniej tłuszczów nasyconych i więcej owoców i warzyw.

Z to licząca 368 stron książka o żywieniu opublikowana we wrześniu przez Thierry’ego Souccar’a 2011, oferuje znacznie więcej niż tylko dietę. Znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci uporać się z problemami zdrowotnymi na przy pomocy zdrowej diety. Celem jest uniknięcie kształtów powikłania wynikające z chorób układu krążenia lub chorób zwyrodnieniowych.

Moje najlepsze przepisy na odchudzanie z przyjemnością – Jeana Michela Cohena

„Moje najlepsze przepisy na odchudzanie z przyjemnością” powstało z inicjatywy słynnego dietetyka Jeana-Michela Cohena, który napisał go w całości. Ilustracje Bernarda Radvanera sprawiają, że książkę czyta się jeszcze przyjemniej. Od stycznia 2014 roku ta książka Flammarion pomogła już tysiącom ofiar nadwagi.

Książki o odżywianiu i odchudzaniu
Moje najlepsze przepisy na odchudzanie z przyjemnością, ilustrowana książka o żywieniu

Na 415 stronach znajdziesz praktyczne porady i programy, które pomogą Ci utrzymać formę lub schudnąć zbędnych tłuszczów bez ograniczeń. Istnieje około 200 przepisów specjalnych w tym desery, dania główne, dodatki, bufety, a nawet przekąski, które nie powodują przyrostu wagi.

Każdy oferowany posiłek zapewnia przyjemność jedzenia jednocześnie przyspieszając odchudzanie. Na kolejnych stronach książki przepisy są wymienione według wartości kalorycznej, aby ułatwić ich znalezienie. Stosując się do zaleceń odchudzających zawartych w tej książce, nie ryzykujesz ani braku równowagi żywieniowej, ani efektu jojo.

Zawsze rozsądniej jest postępować zgodnie z radami dietetyka, aby prawidłowo schudnąć. Jednak książka jest bardzo przydatnym dodatkiem do osiągnięcia Twoich celów. Ten wybór 6 najlepszych książek o odżywianiu i odchudzaniu pomoże Ci osiągnąć swoje cele dzięki przepisom dietetycznym i poradom ekspertów.