Spalacz tłuszczu VS tłumiący apetyt: podobieństwa i różnice

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Spalacz tłuszczu i środek tłumiący apetyt to produkty skierowane do osób pragnących schudnąć lub kontrolować swoją wagę. Tym samym towarzyszą diecie odchudzającej i pozwalają zoptymalizować oczekiwany efekt. Jednak ich działanie jest bardzo różne i nie mają takiego samego wpływu na Twoją dietę. Odkryj ich podobieństwa i różnice.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Definicje

Co to jest spalacz tłuszczu?

Spalacz tłuszczu to produkt w postaci proszku lub tabletek, który pomaga wyeliminować nadmiar tłuszczu z organizmu. Należy pamiętać, że nie jest to w żadnym wypadku cudowna pigułka. W rzeczywistości pozostaje ona nieskuteczna bez wysiłku z Twojej strony polegającego na stosowaniu zdrowej diety, zdrowego trybu życia i regularnych ćwiczeń fizycznych.

Spalacz tłuszczu vs środek tłumiący apetyt
Spalacz tłuszczu pomaga wyeliminować masy tłuszczowe

Co to jest środek tłumiący apetyt?

Jak sama nazwa wskazuje, środek tłumiący apetyt jest lekiem anoreksogennym stosowanym w celu wyeliminowania uczucia głodu. Aby zapewnić tę niezbędną funkcję, działa na centralny układ nerwowy i uniemożliwia mu przekazywanie sygnałów pragnienia, a nawet potrzeby jedzenia. Powoduje to utratę apetytu i uczucie sytości po zjedzeniu niewielkiej ilości jedzenia.

Co mają wspólnego spalacze tłuszczu i środki tłumiące apetyt?

Stymulacja reakcji hormonalnych

Te dwie substancje odchudzające stymulują reakcje hormonalne w organizmie. Spalacz tłuszczu wykorzystuje jeden ze swoich składników aktywnych do wydzielania adrenaliny w dużych ilościach. Który niszczy kwasy tłuszczowe uwalniane do krwi. Następnie hormon przekształca rozłożony tłuszcz w energię.

Jeśli chodzi o środek tłumiący apetyt, stymuluje on masową produkcję hormonu sytości zwanego leptyną. Oprócz regulacji apetytu hormon ten działa również zwiększając wydatek energetyczny nawet podczas snu. Wysoki poziom leptyny zmusza mózg do ograniczenia chęci połykania dużych ilości.

Istotna rola w programie odchudzania

Spalacz tłuszczu, taki jak środek tłumiący apetyt, zapobiega przybieraniu na wadze i pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, możesz cieszyć się przyjemnością jedzenia, o ile spożycie kalorii w Twojej diecie pozostaje niskie. Powinieneś także uprawiać trochę sportu w tym samym czasie.

W przypadku leku anoreksogennego jego działanie zmniejszające apetyt pozwala uniknąć podjadania między głównymi posiłkami. Dodatkowo z łatwością unikniesz ciężkostrawnych potraw. Istnieją wszystkie warunki, które sprawią, że stracisz swoje małe wybrzuszenia.

Różnice między spalaczem tłuszczu a środkiem tłumiącym apetyt

Ich charakter i prezentacja

Spalacz tłuszczu to suplement diety występujący zazwyczaj w postaci tabletek do podawania doustnego. Jest często stosowany jako lek w leczeniu niektórych problemów związanych z otyłością.

Środek tłumiący apetyt, zwany także tabletką na odchudzanie, może być suplementem diety lub pełnowartościowym pożywieniem. Występuje w kilku postaciach: pigułka, proszek, napój itp. Zaspokaja potrzeby tych, którzy chcą szybko schudnąć.

Ich wpływ na Twoją dietę

Spalacz tłuszczu nie bierze udziału w regulacji apetytu. Dlatego nie jest w stanie zapobiec gromadzeniu się nadmiaru kalorii w organizmie, jeśli nie stosuje się zdrowej diety. Jego rolą byłoby raczej późniejsze eliminowanie tłuszczów zgromadzonych w tkankach. Działa wówczas jako leczenie, ale nie jako lek zapobiegawczy.

Jeśli chodzi o środek tłumiący apetyt, wszystko jest jasne. Twój apetyt jest ograniczony, będziesz jeść mniej i unikniesz przyrostu masy ciała. Stosując dietę bardziej jakościową niż ilościową, łatwiej osiągniesz idealną wagę.

Spalacz tłuszczu vs środek tłumiący apetyt
Środek tłumiący apetyt działa na uczucie głodu i sytości

Ich działanie w Twoim ciele

Spalacz tłuszczu eliminuje tłuszcz w wyniku bardzo specyficznego procesu: zjawiska lipofizy. Polega to na wychwytywaniu cząsteczek kwasów tłuszczowych i przekształcaniu ich w wolne kwasy tłuszczowe, które łatwiej jest usunąć. Tę rolę pełni substancja czynna zawarta w leku. Zwykle jest to kofeina. Niemniej jednak pozostałe składniki uczestniczą w podstawowej funkcji produktu polegającej na topieniu tłuszczu, zapobiegając przedostawaniu się tych tłuszczów do krwi.

TO potężne, skuteczne spalacze tłuszczu bez szkodliwych skutków zazwyczaj zawierają w swoim składzie dużą liczbę naturalnych pierwiastków. Bardziej nadają się do powolnych diet odchudzających, które trwają co najmniej 3 miesiące.

Środek tłumiący apetyt zapewnia działanie prawie podobne do działania niektórych leków. Sprawia, że ​​jesteś bardziej aktywny, czujny i znacznie zmniejsza apetyt. Czasami jest silniejszy niż spalacz tłuszczu. Może zwiększyć ciśnienie krwi lub tętno.

W niektórych przypadkach użytkownik odczuwa także duże zmęczenie związane z przyjmowaniem środków tłumiących apetyt, a czasami nawet uczucie suchości w ustach. Aby uniknąć tych skutków ubocznych, a jednocześnie czerpać korzyści z pigułki odchudzającej, wybieraj produkt ostrożnie. TO najlepszy środek tłumiący apetyt daje dużą ulgę i nie powoduje frustracji związanej z kuracją odchudzającą. Skuteczność i nieszkodliwość leku musi zostać udowodniona w kilku badaniach klinicznych.