Jaki lek na łatwiejsze odchudzanie?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Istnieją różne sposoby na odchudzanie. Poza dietą i aktywnością fizyczną masz możliwość skorzystania z terapii doustnej z wykorzystaniem dostępnych na rynku leków odchudzających. Są one przepisywane przez lekarza głównie w celu leczenia problemów z otyłością. Aktualizacja leków pomagających w utracie wagi.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Leki odchudzające: w przypadku poważnych problemów z wagą

Poważne problemy z wagą dotyczą osób, które mają znaczną nadwagę lub otyłość. W tym celu lekarz odwołuje się do BMI, czyli wskaźnika masy ciała. Masz nadwagę, jeśli Twoje BMI jest większe lub równe 25. Jeśli BMI jest większe lub równe 30, mamy do czynienia z otyłością. Pacjenci dopuszczeni do przyjmowania leku na odchudzanie muszą mieć BMI powyżej 28. Nie jest on dozwolony dla osób pragnących schudnąć tylko kilka kilogramów.

Ogólnie rzecz biorąc, nadwaga wynika z magazynowania kalorii w postaci tłuszczu. Dzieje się tak w przypadku, gdy jemy znacznie więcej niż zużywamy energii. Może również wynikać z siedzącego trybu życia, diety zbyt bogatej w lipidy/węglowodany lub w 20% przypadków czynników dziedzicznych. Należy pamiętać, że zakup tabletek na odchudzanie możliwy jest wyłącznie po okazaniu recepty lekarskiej.

Użyj leków, aby schudnąć

Orlistat: substancja czynna w tabletce na odchudzanie

Orlistat, znany również jako tetrahydrolipstatyna, jest znany ze swojego działania przeciw otyłości. Działa poprzez zapobieganie wchłanianiu i metabolizowaniu tłuszczu jelitowego, szczególnie obecnego w Leczenie Xenicalem. Dzieje się tak dzięki jego zdolności do naturalnego blokowania lipaz trzustkowych. Te ostatnie to enzymy metabolizujące tłuszcze lub trójglicerydy w jelicie. Leki odchudzające na bazie orlistatu pomagają wyeliminować tłuszcz w stolcu.

WYCHWYTYWANIE TŁUSZCZU Z XENICAL


  • Skuteczność potwierdzona klinicznie
  • Łatwe do przeprowadzenia leczenie
Xenical 12mg

Kup Xenical i schudnij już teraz

Stosowanie leków na bazie orlistatu

Aby przyjmowanie tabletek na odchudzanie było skuteczne, muszą być połączone z działaniami dietetycznymi obejmującymi m.in. ograniczenie kalorii, a także praktyką aktywności fizycznej. Przy tego rodzaju leczeniu utrata masy ciała jest dość skromna, ale ryzyko ponownego przybrania na wadze jest mniejsze w porównaniu z innymi procesami. Po 6 miesiącach można schudnąć średnio 5 kilogramów. Stosowanie tabletek przyczynia się także do obniżenia poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi i cukrzycy.

Przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne

Przyjmowanie leku na odchudzanie zawierającegoorlistat nie jest wskazane u osób poniżej 18 roku życia. To samo dotyczy pacjentów, którzy niedawno przeszli przeszczep narządu oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Nawet jeśli występują dość rzadko, działania niepożądane są nadal możliwe i powodują częste lub pilne wypróżnienia; biegunka; ból brzucha; wzdęcia i meteoryzm.