Ile kalorii jest w Desperados?

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Piwo Desperados to połączenie lagera i tequili. Ma orzeźwiający cytrusowy smak. W sklepach dostępne są różne warianty tego piwa. Są to : Desperados Original, Desperados Nocturno (wzbogacone ciemnym rumem), Desperados Red (z dodatkiem guarany i cachaçy), Desperados Lime (aromatyzowane limonką i kaktusem), a także Desperados Mojito i Desperados Whiskey Sour. Piwa te różnią się zarówno smakiem, jak i zawartością kalorii. Przyjrzyjmy się, ile kalorii zawiera piwo Desperados.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Ile kalorii zawiera piwo Desperados?

Desperados Original zawiera 59 kalorii w 100 ml piwa. Desperados Red zawiera 63 kalorii w 100 ml. Jest również 63 kalorii w 100 ml Desperados Mojito. Desperados Whisky Sour zawiera 74 kalorii w 100 ml. 100 ml Desperados Lime zawiera 40 kalorii, podczas gdy taka sama ilość Desperados Nocturno zawiera 68 kalorii. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za kaloryczność tego piwa jest słód, który zawiera cukier w różnych postaciach.

Calorie Desperados

Desperados: zawartość tłuszczu, białka i węglowodanów

Piwo Desperados jest produktem spożywczym. Poniższa tabela zawiera informacje na temat jego wartości odżywczych, w szczególności zawartości węglowodanów, tłuszczu i białka.

Tabela wartości odżywczych dla piwa Desperados

Składniki odżywczeDesperados: zawartość na 100 gramów
Węglowodany8,05 g
-w tym cukry8,05 g
-w tym skrobia0 g
-w tym błonnik pokarmowy0 g
Białko0,21
Tłuszcz0,12 g
-w tym cholesterol0 g
-w tym nasycone kwasy tłuszczowe0,024
Potas8 mg potasu
Sód13 mg wody
Woda91,2 g
Alkohol0,3 g

Ile zawiera przeciętne piwo Desperados?

Przeciętne piwo Desperados ma pojemność 25 cl (250 ml). Piwo to zawiera więc średnio 153 kalorii.

Pozytywne właściwości piwa Desperados

Ponieważ piwo Desperados jest napojem alkoholowym, należy pić je z umiarem i tylko wtedy, gdy nie ma przeciwwskazań. Warto również pamiętać, że piwo Desperados jest wytwarzane ze składników roślinnych i zbożowych, które mogą mieć pozytywny wpływ na organizm. Oto kilka korzyści płynących z okazjonalnego spożywania piwa Desperados:

Piwo Desperados ma działanie moczopędne, zapobiegając rozwojowi kamieni nerkowych. Piwo to zawiera błonnik, który wspomaga pracę jelit i metabolizm. Co ciekawe, piwo Desperados zawiera znacznie więcej błonnika niż czerwone wino.

Chmiel, który jest wykorzystywany do produkcji piwa Desperados, może mieć korzystne właściwości dla zdrowia układu krążenia ze względu na zawartość polifenoli. Podobnie, jego właściwości moczopędne mogą mieć korzystny wpływ na funkcjonowanie nerek. Należy jednak podkreślić, że piwo Desperados spożywane w nadmiarze ma odwrotny skutek.

Ile witamin zawiera piwo Desperados?

Desperados zawiera ograniczoną ilość witamin rozpuszczalnych w wodzie. Zawartość niacyny nadaje piwu Desperados działanie uspokajające. Zwalcza zaburzenia snu. Piwo Desperados jest bogate w przeciwutleniacze, które wzmacniają odporność. Złocisty napój zawiera również witaminy z grupy B: tiaminę, ryboflawinę, niacynę i witaminę B12.

Ile minerałów zawiera piwo Desperados?

Piwo Desperados to głównie woda (około 90-93%), w której rozpuszczone są przydatne minerały, takie jak potas i magnez oraz makroelementy, takie jak cynk, selen i chlor.

Czy piwo Desperados zawiera dodatki do żywności?

Piwo Desperados zawiera kwas cytrynowy (E330).

Czy piwo powoduje tycie?

Piwo Desperados działa zwodniczo, zwiększając apetyt. Ze względu na wysoki indeks glikemiczny szybko podnosi poziom cukru we krwi. Rezultatem jest nagły, głodny apetyt. To właśnie dlatego, spotykając się ze znajomymi w pubach, chętnie sięgamy po chipsy i inne wysokokaloryczne przekąski.

Piwo Desperados kojarzy się z sobotnimi grillami. Jeśli zdecydujesz się wypić piwo Desperados na spotkaniu ze znajomymi, zwróć uwagę na jedzenie, które mu towarzyszy. Zamiast chipsów czy tłustych, smażonych potraw wybierz lekkie, niskokaloryczne przekąski.

W tym celu idealnie sprawdzi się sushi (około 150 kcal na 100 gramów), frytki marchewkowe (64 kcal na 100 gramów), nieprażone i niesolone orzechy czy pestki słonecznika lub dyni. Takie produkty zaspokoją apetyt i nie wpłyną negatywnie na sylwetkę.

Piwo Desperados powinno być ignorowane przez osoby z cukrzycą. Podczas gdy czysty alkohol ma indeks glikemiczny równy 0, piwo ma bardzo wysoki IG wynoszący 110. Powodem jest użycie cukrów w jego produkcji. Picie zbyt dużej ilości Desperadosa może prowadzić do problemów z trzustką.

Skład piwa Desperados

Piwo Desperados to nie tylko napój, ale także pożywienie, ponieważ dostarcza organizmowi substancji przydatnych z żywieniowego i energetycznego punktu widzenia.

Piwo Desperados zawiera przeciwutleniacze, które są bardzo ważne z żywieniowego i nutraceutycznego punktu widzenia. Należą do nich związki fenolowe, w dużej mierze wprowadzane przez chmiel. Należą do nich ksantumulon, występujący wyłącznie w chmielu. Oprócz ważnych właściwości przeciwutleniających wszystkich polifenoli, cząsteczka ta ma właściwości odtruwające, reguluje aktywność wątroby, zwalcza cukrzycę i miażdżycę oraz działa przeciwnowotworowo.

Piwo Desperados można uznać za żywność prebiotyczną, ponieważ zawiera inulinę i fruktoligosacharydy, które docierają do okrężnicy w stanie nienaruszonym. Na tym poziomie są one preferencyjnie metabolizowane przez bifidobakterie, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju i utrzymania korzystnych mikroorganizmów endogennych.