Dlaczego warto wybierać suplementy diety?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Chcesz schudnąć, nie zmniejszając ilości spożywanego jedzenia. Czy Ty też chcesz zadbać o swoje włosy? Zalecane są suplementy diety.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Co to jest suplement diety?

Pierwotnie przeznaczone jako dodatkowy dodatek do produktów spożywczych, mogą także uzupełniać niedobory witamin, soli mineralnych czy innych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplementy mogą występować w kilku postaciach: kapsułki, pastylki do ssania, tabletki, proszek, ampułka z płynem, butelki z zakraplaczem, roztwory itp.
TO suplementy diety zawiera kilka produktów:

  • Klasyczne potrawy, czyli zawierające podstawowe składniki odżywcze, takie jak marchew, pomidory i ziemniaki;
  • Składniki odżywcze, takie jak niezbędne witaminy i minerały, oprócz wapnia;
  • Rośliny, z wyjątkiem tych przeznaczonych wyłącznie do celów leczniczych;
  • Wszystkie produkty promujące odżywianie, takie jak białka, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze.

Korzyści i skuteczność suplementów diety w dbaniu o siebie

Jako suplementy, ich zalety są niezliczone, ze względu na ich składniki.
Witaminy są niezwykle potrzebne, nawet w bardzo małych ilościach. Nasz organizm nie potrafi ich syntetyzować z wyjątkiem witaminy D. Dlatego warto je przyjmować podczas posiłków lub poprzez przyjmowanie suplementu diety.

Minerały i pierwiastki śladowe, takie jak selen i magnez. Jeden wyróżnia się właściwościami przeciwutleniającymi, a drugi właściwościami energetyzującymi. Nie zapominajmy o wapniu, karotenie i żelazie, które wzmacniają kości, dbają o piękno skóry i wzmacniają zęby.

kapsułki odchudzające

Białka, kwasy tłuszczowe i aminokwasy. Jest to zasadniczo OMEGA 3 złożona z aminokwasów ekstrahowanych z oleju rybnego lub oleju roślinnego. Działają na nastrój, a także zdrowie serca.

Rośliny i preparaty ziołowe, szczególnie używane na odchudzanie. Mamy koper włoski, karczochy, zieloną herbatę i guaranę, które pomogą Ci zadbać o kalorie, a nawet imbir i czarną rzodkiew, aby wyeliminować toksyny.

Weźmy przykład ANACA 3, który łączy w sobie 3 wyszczuplające składniki aktywne: kwiat karczocha, kaktus opuncji i nasiona coli. Te 3 aktywne składniki atakują kilka źródeł nadmiaru tłuszczu. Liść karczocha ułatwi trawienie. Drzewo figowe zmniejsza apetyt i pochłania tłuszcze i cukier z organizmu, kontrolując nadmiar kalorii. Jeśli chodzi o nasiona, spala nadmiar tłuszczu. Zestaw środków pozwalających utrzymać dobrą sylwetkę.

Jak z nich korzystać?

Bądź ostrożny, ponieważ te suplementy nie są lekami. Następnie należy podjąć środki ostrożności przed spożyciem. Przestrzegaj przepisanego dawkowania i nie spożywaj go powyżej terminu, na jaki został przepisany!

Produkty te dostępne są w butelkach, tabletkach lub kapsułkach.

Zwykle można je znaleźć w lokalnych aptekach, supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością i sklepach wysyłkowych.
Należy pamiętać, że należy je stosować mając na uwadze zdrowy tryb życia, a nie zastępować zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu i z dala od światła.

Suplement multiwitaminowy nigdy nie zaszkodzi Twojemu organizmowi. Jedyny warunek, którego należy przestrzegać: postępuj zgodnie z wydanymi wcześniej zaleceniami, aby uniknąć szkodliwych skutków ubocznych.