Czy znasz żywność, której nie można przechowywać w lodówce?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Robimy zakupy, wracamy do domu i wkładamy do lodówki wszystko, co naszym zdaniem ostygnie. Ale czy nie popełniasz błędów, które mogą Cię drogo kosztować?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Czy naprawdę są jakieś produkty spożywcze, których nie należy wkładać do lodówki, bo może to być szkodliwe?

WIĘC, nie będziemy rozmawiać o szkodliwości, nie w tym zakresie, ale jeśli nie Nie przechowuj żywności tam, gdzie jest potrzebna, stracisz jakość smaku ale także odżywcze, ponieważ witaminy są wrażliwe na ciepło, to znaczy, że pogarszają się pod wpływem ciepła.

A prosta technika, aby wiedzieć, czy żywność powinna być przechowywana lodówce czy nie, należy pamiętać, czy była przechowywana w lodówce świeże w supermarkecie, poza jednym wyjątkiem, o którym opowiem tuż po.

Jeśli włożysz pomidory do szuflady na warzywa w lodówce, robisz to dobrze, czy nie?

Cóż, jeśli to zrobisz, staną się źli. Zimno zmieni ich konsystencję i sprawi, że będą mączne.

Podobnie, ile razy słyszałem, jak moi pacjenci wkładali banany do lodówki, gdy – jak wszystkie egzotyczne owoce – ryzykują, że staną się czarne i stwardnieją.

Poza tym, ile razy kupiłeś awokado, które jest prawie twarde jak skała, ponieważ przechowuje się je w lodówce w sklepie?

Zimno tylko spowolni dojrzewanie, dlatego po powrocie do domu najlepiej pozwolić awokado dojrzeć w misce z owocami.

pomidory

A ziemniaki?

Nie wkładaj też ziemniaków do lodówki, ponieważ zimno zacznie rozkładać skrobię, która zamieni się w cukier i spowoduje szybsze gnicie. Ziemniaki, podobnie jak czosnek i cebula, można przechowywać w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej do 3 miesięcy; oczywiście, jeśli te warzywa nie zostaną pokrojone lub ugotowane.

Muszę też powiedzieć wam wszystkim, abyście przestali wkładać ogórki do pojemnika na warzywa, bo zimno szybko je uszkodzi.

A co z jajkami?

Są 2 szkoły, dlatego robię wyjątek od reguły dotyczącej mojej wskazówki, aby sprawdzić, gdzie żywność jest przechowywana w supermarkecie, ale wolę trzymać jajka w lodówce zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rolnictwa są trzymane czubkiem muszli w dół. Co więcej, na opakowaniu znajduje się informacja zalecająca przechowywanie ich w chłodnym miejscu.

jajka

A czy nie zauważyłbyś, że po włożeniu czekolady do lodówki zrobiła się biała? Myślisz, że to coś poważnego?

I cóż, nie, to nic poważnego, ale w lodówce jest film biel zakrywa go, ponieważ tłuszcz z czekolady wraca do powierzchni, w efekcie czego zmieni się smak.

TO najlepiej pozostawić w temperaturze pokojowej pomiędzy 15 a 18 stopni.

Mała wskazówka:

Wśród warzyw znajdujących się w lodówce niektóre muszą być owinięte w chłonny papier, np. sałatki, endywia, a nawet młody szpinak, aby zapobiec szybkiemu gniciu.

Wiedzieć także, że wokół niego produkują na przykład jabłka etylen, który przyspiesza dojrzewanie.

Idealna temperatura nie powinna przekraczać 4°C, ponieważ im wyższa temperatura, tym większy rozwój drobnoustrojów.

Podsumowując

  • Nie wkładać do lodówki pomidory, ogórki, ziemniaki, owoce egzotyczne;
  • Ziemniaki, czosnek i cebulę przechowuj w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej;
  • Zawiń sałatki z szuflady na warzywa w chłonny papier;
  • Jedz szybko warzywa i owoce.