Czy przyjmowanie suplementów diety naprawdę pomaga?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Suplementy diety można znaleźć wszędzie, w aptekach, supermarketach, a nawet na siłowniach. Jest ich tak wiele, że moglibyśmy czuć się zagubieni w obliczu tego nieskończonego wyboru, ale jednocześnie podekscytowani wszystkimi możliwościami „cudownego” wpływu, jaki mogą mieć na nasze zdrowie, nasze ciało lub nasz wygląd. Wiele osób bierze go nie wiedząc dlaczego, ponieważ słyszały o tym produkcie, spodobała im się informacja na pudełku lub widziały reklamy w swoim ulubionym magazynie.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

To produkty, które z pozoru wydają się całkowicie nieszkodliwe, jednak użyte niewłaściwie mogą stać się niebezpieczne. Niektóre rośliny lub witaminy w dużych dawkach mogą powodować problemy zdrowotne. Opowiem więc o tych różnych typach suplementy diety i jak uniknąć dokonywania złych wyborów.

Czy warto brać witaminy i minerały?

Witamina C, βkaroten, kompleks witamin, żelazo itp. Często myślimy, że radzimy sobie dobrze biorąc tego typu suplement, ale istotne jest, aby zapytać pracownika służby zdrowia, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście na to chorujesz potrzebujesz i jaki produkt wybrać.

Efektywnie, na przykład witamina C jest skuteczna, ale w naszym organizmie nie pracuj sam. Potrzebuje do tego innych przeciwutleniaczy będzie skuteczny, w przeciwnym razie zostanie po prostu wydalony z moczem. Ponadto musi być pochodzenia naturalnego i w połączeniu z innymi przeciwutleniaczami. Co więcej, znajdujemy to łatwo, jeszcze bardziej biodostępny w surowych warzywach w sezonie. Na przykład 3 owoce sezonowe i jedno surowe warzywo dziennie (najlepiej organiczne), dostarczają wystarczającej ilości witaminy C zrekompensować potrzeby.

TO βkaroten, cieszą się dużą popularnością przed sezonem letnim. Ta prowitamina A niestety w dużych dawkach może być szkodliwy szczególnie u palacze. Znajdziesz tę prowitaminę naturalnie i biodostępny w marchwi i czerwonych owocach. Dlaczego nie zrobić sok z marchwi za pomocą sokowirówki z a Koktajl jagodowy jako przekąska na lato?

Suplementy niektórych witamin i minerałów zainteresują jedynie osoby z nasilonym problemem złego wchłaniania, np. osoby z przewlekłymi chorobami jelit lub osoby doświadczające ciężkiego niedożywienia. Jeśli lekarz lub dietetyk postawi diagnozę w przypadku konkretnego niedoboru, nie martw się, ale poza tym zwróć uwagę na spożycie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak witamina A, D, E czy K. Witaminy te zawarte w nadmiar będzie przechowywany w wątrobie i może powodować hepatotoksyczność. To samo dotyczy minerałów, które w dużych ilościach mogą ograniczać wchłanianie innych minerałów i tym samym prowadzić do wtórnych niedoborów.

To właśnie często spotykamy w przypadku suplementacji żelaza u niektórych sportowców, którzy uważają, że radzą sobie dobrze. Ogranicza to wchłanianie innych minerałów niezbędnych do osiągnięcia wydajności i ostatecznie zapewnia już wystarczającą ilość żelaza w diecie. Ponadto nadmiar żelaza staje się prooksydantem, co ma negatywny wpływ na zdrowie. Poza stwierdzoną anemią nie ma potrzeby suplementacji.

Suplementy diety zawierające witaminy

Co robić należy zachować ostrożność podczas przyjmowania suplementów na bazie zakład?

Tam ziołolecznictwo jest przydatne w leczeniu niektórych objawów lekki, zapobiegawczo. Ale jeśli zostanie to podjęte bez porady a pracownika służby zdrowia, należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania.

Tam lukrecja występująca na przykład w wielu mieszankach Leki ajurwedyjskie mogą powodować mniej więcej nadciśnienie w kierunku zagrożeń, takich jak dyskomfort. Inne rośliny mogą mają niebezpieczne skutki uboczne i dlatego zaleca się, nawet w infuzji, aby poznać wszystkie przeciwwskazania. Z Ponadto wybieraj produkty organiczne, aby unikać spożywania produktów dodatkowo chemikalia.

Czy konieczne jest podjęcie leczenia? probiotyk?

Obecnie można je spotkać wszędzie. Są popularne i rozumiemy dlaczego. Badania nad mikroflorą i wpływem probiotyki na temat zdrowia są ekscytujące i innowacyjne. Niestety, wiele probiotyków wprowadzanych na rynek nie zostało jeszcze przetestowanych wystarczająco długo i na wystarczająco dużej próbce, aby nadać im tzw. „cudowne” właściwości w leczeniu wielu objawów i patologii. Mieszanka wysokiej jakości probiotyków jest interesująca dla osoby, która doświadczyła urazu jelit, takiego jak długi cykl antybiotyków, trudne zapalenie żołądka i jelit, a nawet mająca uniemożliwiające pracę problemy trawienne. Ale naturalne spożywanie probiotyków jest możliwe poprzez przejście na sfermentowaną żywność, taką jak pikle, oliwki, pyłek, kapusta kiszona, kefir itp.

Białko w proszku czy są naprawdę potrzebne?

TO aminokwasy są budulcem białek ideał. Jest ich 8 niezbędnych, czyli suplementacja kwasami aminokwasy lub nawet białka nie są konieczne, chyba że są przepisane przez pracownika służby zdrowia, jeśli występuje poważne niedożywienie lub konkretną chorobę. Ale możesz być pewien, że to nie będą tymi, które można znaleźć na siłowni. Wiadomo, środek sport to biznes dla wszelkiego rodzaju marek, niezależnie od tego, czy do utraty wagi lub przyrostu masy mięśniowej, Odżywka białkowa nie jest konieczna.

Z ponadto w nadmiarze zostaną wydalone z moczem, co sprawia, że ​​mocz jest drogi. Aminokwasy w izolacji może nawet prowadzić do niewielkiej utraty masy mięśniowej powodując niedostateczne spożycie innych aminokwasów niezbędny. Jeśli chcesz znaleźć to naturalnie, wybierz jaja, soja lub wysokiej jakości produkty mleczne.