7 produktów, których należy unikać, jeśli chcesz schudnąć

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Wszyscy wiemy, że odchudzanie to praca długoterminowa, a aby osiągnąć swoje cele, będziesz potrzebować dużej motywacji i determinacji. Jednak trwałe i skuteczne odchudzanie wymaga czasu. Tak, utrata 10 kilogramów w ciągu dwóch miesięcy jest możliwa, ale natychmiast je odzyskasz, ponieważ Twój organizm będzie wykończony i nie będzie już w stanie przyswoić spożywanego pożywienia.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dzisiaj, aby pomóc Ci w dążeniu do idealnej wagi, dajemy Ci 7 Pokarmy, których należy unikać podczas odchudzania. Jesteś gotowy ? Chodźmy ! I bądź zdrowy do końca, dajemy ci dwie dodatkowe wskazówki!

Alkohol

Tak, alkohol jest kaloryczny i należy do „pokarmów” co zapobiegnie prawidłowej utracie wagi, jeśli tak się stanie konsumować. Jeden mililitr alkoholu dostarcza 7 kcal, więc wyobraźcie sobie liczba kalorii w kieliszku wina lub kuflu wina piwo !

Napoje gazowane

Trzymamy się napojów, z napojami gazowanymi. Podobnie jak alkohol, napoje gazowane są bardzo kaloryczne. Jeśli więc nie możesz się bez tego obejść, zdecyduj się na dietę dietetyczną lub napoje gazowane zero, gdzie cukier zastępuje się substancjami słodzącymi. Jednak dla lepszych efektów radzimy oczywiście pić wodę!

Kobieta pije napój gazowany
Pożegnaj się z wszelkiego rodzaju napojami gazowanymi

Spready

TO smarowidła są nie tylko bardzo słodkie, ale też bardzo tłuste, logicznie rzecz biorąc, należy je ograniczyć lub nawet wyeliminować, jeśli tak jest chcą skutecznie schudnąć. Jeśli wiesz, jak zachować ostrożność w odpowiednich ilościach, można go oczywiście spożywać. Staraj się zmieniać marek i znajdź taki dobrej jakości, bez oleju palmowy i zawierający mniej cukru!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odchudzania, I zaprasza do lektury Mój artykuł na temat procesu odchudzania.

Desery i ciastka

Oczywiście, jak nie rozmawiać o deserach i ciastach, o swoich wrogach podczas odchudzania! Nie będziemy Cię o to prosić wyeliminuj te pokarmy, ponieważ przynoszą przyjemność i to byłoby frustrujące, ale po prostu zmniejszyć ilości i zarządzać nimi które pochłoniesz!

TY oczywiście o tym wiem, ale są to pokarmy o wiele zbyt bogate w cukry i kalorie, które pomogą Ci schudnąć skutecznie, dlatego wskazane jest ich ograniczenie wkładu, jednakże bez ich usuwania. Po co ? Bo jeśli tego nie zrobisz czerpać więcej przyjemności z jedzenia, będziesz cierpieć z powodu tzw efekt jo-jo, czyli po utracie wagi, odzyskasz go w bardzo krótkim czasie i nawet będziesz w stanie zyskać kilka dodatkowych kilogramów. Dlatego tak ważne jest wiedzieć, jak cieszyć się, gdy schudniesz, bo to dużo łatwiej będzie schudnąć jedząc jedzenie że lubisz!

Ser

TERAZ że rozmawialiśmy o wszystkim, co jest słodkimi produktami, my może wprowadzić tłuste produkty!

Ser jest produktem bardzo tłustym, dlatego wskazane będzie zmniejszenie jego ilości lub wybranie serów o mniejszej zawartości tłuszczu. Jeśli chcesz uzyskać dobre rezultaty, niestety będziesz musiał ponieść pewne wyrzeczenia…

Ser
Zmniejsz ilość sera

Wędliny

Tam wędliny są wrogiem odchudzania, ponieważ są to: asortyment wyjątkowo tłustych produktów. A nawet jeśli istnieje dobry tłuszcz, zdecydowana większość tłuszczu w wędlinach to a zestaw kwasów tłuszczowych i cholesterolu…

Ukryty tłuszcz

Ten nie jest, ściśle rzecz biorąc, jedzeniem, ale zestawem produkty zawierające ukryte tłuszcze, które Ci zapobiegną schudnąć prawidłowo. Występuje w produktach panierowanych, produkty smażone, a w szczególności produkty przemysłowe. Zmniejszyć spożycie tłuszczu, można zmniejszyć ilość masła nałożyłeś tost lub ilość oleju w twoim sos winegret…

TERAZ, czas na wskazówki!

Nie podjadaj między posiłkami!

TO Najważniejsza rada to nie podjadać między posiłkami, bo w przeciwnym razie wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne. Podczas jedzenia między posiłkami, zaburzysz hormony głodu i uczucie sytości, a mianowicie grelinę i leptynę, a twoje ciało nie zrozumie więcej na temat sposobu, w jaki jesz. Więc zostań przy 3 lub 4 posiłki dziennie i trzymaj się szoku!

Uważaj na swoje porcje!

Często, problemem dla osób, które przybrały na wadze, jest ilość spożywane jedzenie. Jeśli porcje są za duże, tak jest logiczne, że przybierasz na wadze, ponieważ twoje ciało będzie ją magazynowało. On dlatego będziesz musiał zmniejszyć porcje, aby schudnąć na długoterminowy !