7 dobrych powodów, aby szukać wsparcia u dietetyka!

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Aby schudnąć i odzyskać szczuplejszą sylwetkę, trzeba dokonać podsumowania swoich nawyków żywieniowych i prawdopodobnie skorygować je. Uważaj jednak, aby nie narazić swojego zdrowia! Ważne jest, aby wziąć pod uwagę potrzeby swojego organizmu, tempo życia i morfologię. A to po to, aby uniknąć niedoborów i/lub ewentualnego efektu jo-jo niektórych diety.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Aby schudnąć, zachowując jednocześnie dobre zdrowie, bardzo pomocne będzie wsparcie dietetyka. Oto 7 dobrych powodów, dla których warto zwrócić się o pomoc do dietetyka.

#1 Dietetyk to specjalista ds. żywienia i zdrowia

Odbyła dwu- lub trzyletnie szkolenie zakończone dyplomem. Posiada zatem całą niezbędną wiedzę, aby pomóc Ci schudnąć w najlepszych warunkach, aby uniknąć ryzyka zmęczenia fizycznego, niedoborów żywieniowych, anemii, a nawet niedożywienia. Będzie także mogła wziąć pod uwagę Twoje możliwe problemy zdrowotne i/lub ograniczenia żywieniowe (alergia lub nietolerancja pokarmowa itp.).

#2 Będziesz miał wdrożenie całkowicie spersonalizowanego programu i strategii!

Za pomocą ukierunkowanych kwestionariuszy pomoże Ci znaleźć przyczynę Twoich problemów żywieniowych, ocenić spożycie kalorii i zobaczyć, co można poprawić. Ustali z Tobą plan działania, spersonalizowany program, który będzie łatwy do realizacji, z prostymi i osiągalnymi celami.

Będzie w stanie zdefiniować Twój związek z jedzeniem i wykryć możliwe zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja, chęć jedzenia itp.) oraz pomóc Ci znaleźć strategie dostosowania Twoich reakcji tak, aby nie były już dłużej cierpiane, ale były rozumiane i lepiej kontrolowane oraz stopniowo .

Tworzy prawdziwą edukację żywieniową, aby nauczyć Cię zasad zbilansowanej diety, dostosowując je do Twojego tempa życia i nawyków, Twojej historii, Twoich ograniczeń zawodowych, abyś mógł łatwo i bez ograniczeń realizować swój program, dostosowując się do swoje zachowania żywieniowe.

Najlepsi dietetycy Clermont Ferrant

#3 Będziesz mieć możliwość monitorowania diety i dostosowanego do Twoich potrzeb wsparcia!

Następnie przez tygodnie będzie Ci doradzać w wyborze żywności dostosowanej do Twojego zdrowia, aby pomóc Ci osiągnąć cel polegający na utracie wagi. Na całej Twojej drodze do odchudzania służy Ci radą i wsparciem.

W W zależności od wyników pomoże Ci to ponownie dostosować jedzenie, abyś mógł to osiągnąć twój celów spokojniej i z całkowitą prostotą.

Przy wsparciu dietetyka osiągniesz swój cel i w sposób zrównoważony, bez ryzyka dla zdrowia zachowując jednocześnie przyjemność jedzenia!

#4 Będziesz mieć osiągalne cele i na co dzień będziesz niezależny.

Z łatwością nauczysz się żonglować jedzeniem, ponieważ Twoje potrzeby się zmieniają i musisz wiedzieć, jak zarządzać swoimi pragnieniami, w zależności od miejsca posiłku, tempa, aktywności…

Dietetyk podzieli się z Tobą swoją wiedzą, abyś został szefem kuchni! Jednym z jego celów jest uświadomienie Ci swoich złych nawyków i ukształtowanie nowych, które pozostaną na zawsze!

Udzieli Ci także wskazówek kulinarnych i pomysłów na przepisy, dzięki którym urozmaicisz swoją dietę, tak aby była źródłem przyjemności i równowagi, bez poczucia winy i frustracji!

#5 Pomoże Ci to utrzymać motywację na dłużej!

Korzyści ze stymulującego i troskliwego monitorowania diety to pewność utrzymuj motywację przez całą Twoją opiekę i otrzymać wsparcie w czasach trudniejszych do opanowania.

Towarzyszy Ci dietetyk

# 6 Będzie czujna, aby upewnić się, że jesteś i pozostaniesz w dobrym zdrowiu oraz że masz lepszą samoocenę!

Ty też będziesz na swojej drodze do szczupłej i zdrowej sylwetki zyskać witalność ale także w celu zmniejszenia ryzyka nadwagi, otyłości, chorób układu krążenia, cholesterolu, cukrzycy typu 2 i raka. Zyskasz zdrowie!

Przejęcie kontroli nad nadwagą pozwoli Ci pogodzić się ze sobą: swoim odbiciem w lustrze, nawiązać na nowo połączenie ze swoim ciałem i poczuć się dobrze w swoich ubraniach.

TY Kontynuować zarabiać pewny siebie !

#7 Pomoże Ci to wówczas utrzymać wagę w dobrej kondycji!

Po osiągnięciu docelowej wagi dietetyk może tam przebywać, aby regularnie się z Tobą spotykać, sprawdzać, czy utrzymujesz nowe nawyki i stabilizujesz wagę. W razie potrzeby pomoże Ci poprawić błędy, doda otuchy w trudniejszych chwilach i pogratuluje Ci, jeśli uda Ci się utrzymać swoje cele!

Towarzyszenie dietetykowi pozwala uniknąć popadnięcia w te ograniczenia poznawcze, osiągając swoje cele, korzystając z towarzystwa i poradnictwa pracownika służby zdrowia.

Z nią u boku, unikniesz efektu jo-jo i ustabilizujesz wagę na dłużej, a przy okazji zyskasz niezależność !

Zapytać wsparcie dietetyka oznacza oddanie wszystkiego szanse po Twojej stronie na osiągnięcie celów związanych z wagą i zdrowiem!