Czy wino powoduje przyrost masy ciała?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Ważne jest monitorowanie stanu zdrowia i odżywiania. Osoby najbardziej zaniepokojone swoją wagą mają pytania zwłaszcza dotyczące wina – napoju, który dobrze komponuje się z posiłkami. Jeśli jest uprzywilejowanym świadkiem pięknych historii i pięknych wspomnień przy stole, może mieć wiele aspektów skonfrontowanych z nauką o żywieniu. Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy wino powoduje tycie?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Ogólnie alkohol

Niektóre produkty, które spożywamy, zawierają alkohol. Nasz organizm potrzebuje go codziennie, ale w małych dawkach.

Jednak piwo, rum i inne rodzaje alkoholu zawierają dużo cukru i kalorii. Ich spożycie prowadziłoby zatem do przyrostu masy ciała. Tak naprawdę zawierają niewiele substancji, które przyniosłyby korzyść organizmowi.

Z drugiej strony wino to napój alkoholowy, który ma właściwości przydatne dla trawienia i organizmu. Byłby to jeden z powodów, dla których mieszkańcy Morza Śródziemnego, mniej lub bardziej regularni konsumenci tego napoju, tak rzadko cierpią na choroby związane z krążeniem krwi.

Czy wino powoduje przyrost masy ciała?
Wino to napój alkoholowy o właściwościach zdrowotnych.

Różne wina

Istnieją różne odmiany win:

  • Czerwony
  • Biały
  • Różowy

Różnią się one zasadniczo kolorem i smakiem i zazwyczaj są wybierane w zależności od towarzyszącego posiłku.

Aby uzyskać te odmiany, w uprawie winorośli stosuje się bardzo specyficzne procesy, od uprawy po butelkowanie.

Podstawą jest oczywiście odmiana winorośli. Następnie następuje przygotowanie i produkcja.

Najpierw jest skórka winogron z których robimy napoje, co czyni je wyjątkowymi. Potem typy maceracja podczas przygotowania nadaje niepowtarzalny smak. To jest co więcej, od tego etapu procesy zaczynają się rozchodzić.

Wino i zdrowie

Kilku lekarzy zaleca codzienne spożywanie kieliszka czerwonego wina w celu zapobiegania lub leczenia problemów sercowo-naczyniowych. Napój ma wiele innych zalet ze względu na swoje właściwości właściwości chemiczne głównie z winogron.

Dzięki polifenolom zawartym w tym owocu oraz alkoholowi powstającemu w wyniku fermentacji wino odkrywa ciekawe aspekty dla układu sercowo-naczyniowego. Ponadto liczne statystyki i badania wykazują jego właściwości przeciwutleniające, rozszerzające naczynia krwionośne i przeciwagregacyjne.

Nie możemy jednak zapominać, że napój jest alkoholowy. Oznacza to, że dostarcza określoną ilość kalorii. Ponadto na plantacjach znajdują się pestycydy, które mogą niebezpiecznie wpływać na zdrowie osób nietolerujących.

Zalety wina

Niektóre badania dowodzą, że wino poprawia krążenie krwi. Napój ten pomaga zapobiegać zawałowi mięśnia sercowego i poprawia tętno. Oprócz korzyści dla zdrowia układu krążenia, napój pomaga również w trawieniu.

Oprócz wyżej wymienionych zalet, wino spożywane umiarkowanie spowalnia degradację organizmu i walka ze starzeniem się, rak trzustki, nadwaga, szkodliwe skutki promieniowania, sepsa, choroba Alzheimera i Parkinsona.

Niebezpieczeństwa związane z winem

Lekarze zawsze ostrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z alkoholem. Rzeczywiście nadmierne i nadmierne spożycie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka w całym układzie pokarmowym.

Spożywane w nadmiernych i nieracjonalnych ilościach piwo, aperitify, mocny alkohol, a nawet wino mogą być bardzo niebezpieczne ze względu na etanol, który zwiększa ryzyko raka krtani, przełyku, wątroby, jelita grubego, odbytnicy i piersi.

Czy wino powoduje przyrost masy ciała?
Nadużywanie wina jest niebezpieczne dla zdrowia ze względu na zawarty w nim etanol.

Lekarze twierdzą również, że nadmierne spożycie może prowadzić do arytmii. Do tego dochodzi uszkodzenie lub marskość wątroby oraz ryzyko bezsenności spowodowanej gwałtownym wzrostem poziomu adrenaliny po alkoholowym śnie.

Ponadto należy pamiętać o jeszcze jednym niebezpiecznym czynniku: dwutlenku siarki. Rzeczywiście jest to niebezpieczny dodatek. Pomaga zachować napój, ale może wywołać objawy nietolerancji, takie jak bóle głowy lub swędzenie.

Wino i posiłki

Wielu Francuzów pije wino przed, w trakcie i po posiłku. Rzeczywiście, aby zaostrzyć apetyt, Napój rozluźnia odźwiernik, mięsień oddzielający żołądek od jelit. Dzięki dwa, trzy łyki, mięśnie są rozluźnione i szybciej opróżnia się żołądek, stąd uczucie głodu.

W trakcie wypij trochę wina posiłek poprawia trawienie. W rzeczywistości zawiera substancję zwaną histamina, która pomaga żołądkowi wydzielać sok żołądkowy. Jedzenie jest dlatego transformacja jest szybsza i łatwiejsza.

Picie po posiłku, aby lepiej strawić, jest często pretekstem, aby wypić trochę więcej i przedłużyć dobry wieczór. Jednak dla Ciebie, która zwraca uwagę na swoją sylwetkę, oznacza to nadmiar kalorii, które trudno spalić.

Czy wino powoduje przyrost masy ciała?

Wszystko zależy od sposobu, w jaki konsumujesz! Jeśli chcesz się dobrze bawić i jednocześnie zwracać uwagę na swoje zdrowie, rozwiązaniem jest umiarkowane spożycie. Ponieważ tak, wino może sprzyjać przyrostowi masy ciała.

Jeśli zaostrzysz apetyt, to To całkiem normalne, że jesz trochę więcej niż zwykle. Licz także fakt, że 15 cl kieliszek czerwonego wina dostarcza 85 kcal. To już daje nadwyżkę w porównaniu do tego, co jesz w ciągu dnia.

Oprócz umiarkowanego spożycia, wybieraj wino czerwone zamiast słodkiego białego wina, które zawiera naturalny dodatek cukru. To prowadzi nas do stwierdzenia, że ​​biały rocznik ma więcej kalorii.

Czy wino powoduje przyrost masy ciała? Tak i nie. Jeśli naprawdę chcesz zwracać uwagę na to, co jesz i pijesz, zamiast pozbawiać się wszystkiego i niczego, szukaj najlepszych pokarmów, które będziesz spożywać okresowo i w rozsądnych ilościach. Rzeczywiście, unikanie niektórych pokarmów jest jedynie rozwiązaniem pasywnej utraty wagi. Utrzymuj formę, jedząc prawidłowo i dostarczając organizmowi tego, czego potrzebuje.