Czy gluten powoduje przyrost masy ciała?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Wiele produktów spożywczych jest przekazywanych kwestionowane ze względu na wartość odżywczą ich składników. Wiele osób pyta szczególnie o produkty zawierające gluten. To drugie mogłoby przyczyniają się do przyrostu lub utraty wagi bez konsumentów bądź naprawdę świadomy. Co to jest naprawdę? Czy gluten sprawia, że ​​przybierasz na wadze?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Gluten

O czym to jest ?

Z naukowego punktu widzenia, gluten to lepka substancja azotowa pozostająca po procesie eliminacja skrobi w mąkach zbożowych. Innymi słowy, tak jest rodzaj kleju, który wiąże ze sobą kilka składników odżywczych są mokre.

Jego rolą jest wchłanianie wody i umożliwienie fermentacji podczas gotowania produktu mącznego. Bez tego ciasto nie wyrosłoby i nie dałoby się go wyrobić.

Produkty spożywcze zawierające glutenami są: pszenica, pszenica, żyto, jęczmień, słód, skrobia, hydrolizowane pochodne białek roślinnych, białka roślinne hydrolizowany, sos sojowy, cukier puder i wiele innych.

Czy gluten powoduje przyrost masy ciała?
Gluten to substancja, która nadaje mące kleisty wygląd w kontakcie z wodą.

Spożycie odżywcze

100 g glutenu dostarcza 405 kcal, czyli 20% referencyjnej wartości spożycia. Należy pamiętać, że jako białko pszenicy jest często spożywane jako substytut białka zwierzęcego. Substancja ta jest również bardzo popularna wśród wegetarian.

Zalety i wady glutenu

Spożywaj gluten

Gluten jest mieszaniną 2 rodzajów białka: gluteniny i prolaminy. Oni wszyscy oba składają się z aminokwasów.

Nawet jeśli organizm jest do tego zdolny aby go wyprodukować, konieczne jest spożywanie żywności, która go zawiera w celu optymalizacji ich efektów. Gluten to jeden z tych pierwiastków, który pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu metabolizmu.

Zakaz glutenu

Chociaż może się to okazać przydatne dla organizmu gluten jest również pokarmem alergizującym, jak wszystko inne inne produkty bogate w białko. Dodatkowo może prowadzić do stanu zapalnego jelita cienkiego. Ta wrażliwość dociera dziś do ponad 500 000 osób We Francji.

On też jest u źródła celiakia, przewlekła choroba jelit objawiająca się objawy trawienne, takie jak biegunka lub wzdęcia.

Ponadto gluten jest pochodzenie wielu innych objawów:

 • Neurologiczne: chroniczne zmęczenie, drażliwość, niepokój, ataki paniki itp. ;
 • Stawy: choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie wielostawowe reumatoidalne itp. ;
 • Skóra: egzema, łuszczyca itp. ;
 • Odporność: cukrzyca typu 1, stwardnienie rozsiane płytki nazębne, opryszczkowe zapalenie skóry itp.

Czy gluten powoduje przyrost masy ciała?

Ponieważ gluten występuje zwłaszcza w produktach mącznych lub produktach skrobiowych, wielu tak uważa sprawia, że ​​przybierasz na wadze. Ale czy gluten powoduje przyrost masy ciała? Prawdę mówiąc, nie ma to wpływu wcale nie chodzi o wagę. Jest to typ pożywienia, który jest powszechnie spożywany powiązane, które mogą mieć taki efekt.

Pamiętaj jednak, że ty nadal ryzykujesz przybraniem na wadze, jeśli przesadzisz z konsumpcją, ponieważ to dostarcza określoną liczbę kalorii. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów spożywczych, nadmiar jest zawsze szkodliwy.

W każdym razie tak nie jest nie jest już przydatne, aby się go całkowicie pozbyć. Ryzykujesz, że nie przyniesiesz wystarczającą ilość energii dla organizmu, ponieważ często stosuje się żywność bezglutenową mało kalorii.

Pomysł na przepis bezglutenowy

Niektórzy ludzie nie tolerują glutenu, będąc wówczas zmuszonymi się go pozbawić. Aby zrównoważyć potrzeby żywieniowe i jednocześnie unikać glutenu, możesz zastosować kilka pysznych przepisów. Oto przepis, który zadziwi Twoje kubki smakowe.

Oto ich składniki potrzebujesz :

 • 200 g płatków owsianych;
 • 75 g pokruszonych orzechów włoskich;
 • 120 g masła orzechowego lub migdałowego;
 • 35 g oleju kokosowego;
 • 60 g posiekanych daktyli;
 • 60 g komosy ryżowej białej;
 • 50 g gorzkiej czekolady.

Zrumienić nasiona Komosa ryżowa na małym ogniu przez kilka minut na patelni. Do W rondelku rozpuścić olej kokosowy, miód i masło orzechowe, wymieszać cała rzecz.

Połóż wszystko na kartce blachę do pieczenia wyłożoną papierem do pieczenia, nadając im pożądany kształt życzenie. Na koniec pieczemy 20 minut w temperaturze 160°C i gotowe.

Sposób na idealną wagę

Niezależnie od tego, czy jesz gluten, czy nie, istnieją dobre nawyki, które należy przyjąć, aby zachować formę.

Czy gluten powoduje przyrost masy ciała?
Z glutenem lub bez, ważne jest, aby przyjąć dobre nawyki żywieniowe.

Jedz regularnie i na czas naprawione, aby zoptymalizować funkcjonowanie układu trawiennego. W ten sam sposób przy okazji uregulujesz poziom cukru we krwi i unikniesz chorób. zajęty.

Jedz tylko trzy posiłki i 2 przekąski codziennie, rozłożone na cały dzień. Priorytetuj jakość zamiast ilości: preferuj niesłodzony jogurt zamiast zbyt dużej ilości kiełbasy oleisty.

Nie opuszczaj posiłków. W W istocie nie chodzi tu o pozbawianie się siebie, ale o umiarkowane i umiarkowane spożywanie inteligentnie.

Nie pij za dużo podczas jedzenia, ponieważ ryzykujesz zaburzeniem trawienia. Co więcej, grozi to konsekwencjami przez przyrost masy ciała.

Zmniejsz spożycie tłuszczu, abyś nie musiał spalić te same tłuszcze za jakiś czas. Jedz więcej ryb niż mięsa, więcej drobiu niż wieprzowiny czy jagnięciny.

Pokarmy regulujące wagę

Aby regulować wagę, tak ważne jest monitorowanie i różnicowanie diety. To podczas jedzenia prawidłowo i wystarczająco, aby osiągnąć idealną wagę. Tutaj jest niektóre produkty zalecane w diecie odchudzającej:

 • Woda: Twój organizm potrzebuje 2 litrów codziennie;
 • Mleko półtłuste: pić przynajmniej szklankę mleka i codziennie zjadaj porcję sera, bo stawka wystarczająca ilość wapnia reguluje Twoją wagę;
 • Produkty bogate w skrobię w odpowiedniej ilości: przygotuj je tak, aby stanowiły jedną czwartą każdego posiłku;
 • Owoce i warzywa: jedz je tyle, ile chcesz, ale najlepiej surowe lub półgotowane.

Najnowsze badania nad glutenem

A badanie niedawno wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych udowadnia, że ​​pozbycie się glutenu bez bycia nietolerancyjny naraża konsumentów na ryzyko chorób i niedoborów.

Po stronie francuskiej 5 milionów osób je dietę bezglutenową, a tylko 660 000 z nich tak robi nietolerancyjny.

Według pewnych z góry przyjętych założeń, gluten zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. badacze amerykańscy dojść do wniosku, że to nieprawda. Odkryli nawet, że pozbawienie się tego oznacza nie spożywają więcej zbóż i dlatego są bardziej narażeni na śmiertelność sercowo-naczyniowe.

Wreszcie twierdzą, że Produkty bezglutenowe niekoniecznie są zdrowsze ze względu na dodatki odżywczy. Co więcej, ulegną one znaczącym przekształceniom. Otrzymane pomysły i trendy są czasami błędny. Idealnym rozwiązaniem pozostaje dowiedzieć się więcej o produkcie spożywczym przed jego spożyciem. lub pozbądź się tego. Sprawa glutenu jest oczywista, bo jego unikanie prowadziłoby do tego najwyraźniej stwarzają różne zagrożenia dla zdrowia. Jeśli masz choć najmniejsze wątpliwości dietę, nie wahaj się zasięgnąć porady specjalisty ds. żywności. zdrowie.