Strać tłuszcz z brzucha: 6 wskazówek do stosowania każdego dnia

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Utrata tłuszczu z brzucha to znacznie więcej niż kwestia estetyki, ponieważ jest to również odpowiedź na pragnienie/potrzebę zachowania dobrego zdrowia.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Obwód talii wynoszący 80 cm u kobiety i 94 cm u mężczyzny stanowi minimalny próg otyłości brzusznej. W takiej sytuacji ofiara nie tylko ma trudności z udźwignięciem ciężaru spojrzenia innych, ale jest szczególnie narażona na około dziesięć chorób przewlekłych i metabolicznych.

Najgorsze są ograniczenia związane z obecnością masy tłuszczowej w żołądku stymulują jeszcze większe magazynowanie tłuszczu. Jak więc łatwo się go pozbyć? Efektem skutecznej utraty tłuszczu z brzucha jest: indywidualny wysiłek na co dzień.

Nie ma potrzeby narzucać sobie drastycznych diet, wystarczy je przyjąć zdecydowanie zdrowy tryb życia. Należy pamiętać, że wielkie wysiłki Jeśli chodzi o sprawność fizyczną, liczy się ona mniej niż dobre odżywianie schudnąć w żołądku. Aby osiągnąć swój cel, stosuj je codziennie wskazówki, które zagwarantują Ci płaski brzuch.

Zmień swoje nawyki żywieniowe

Czy trzeba przyzwyczajać się do diety niskosolnej?

Organizm potrzebuje od 5 do 8 g soli, czyli około 3 g sodu dziennie dla jego prawidłowego funkcjonowania. Ale jak jedzenie zawierają już dużą ilość sodu, być może przekraczającą ten dzienny próg łatwo osiągnąć lub nawet przekroczyć.

Aby skutecznie pozbyć się tłuszczu z brzucha, należy zmniejszyć spożycie soli do 2 g dziennie.

Jednak sód może zakłócić pracę Twojego organizmu trawiennych, powodują zatrzymywanie wody w tkankach i magazynowanie następnie tłuszcze na poziomie pas brzuszny. Więc jeśli masz nawyk jedzenia zbyt słonego, nigdy nie będziesz w stanie schudnąć z żołądka.

Ogranicz więc dzienne spożycie soli do 2 g. Jeśli od czasu do czasu można się bez tego obejść, jest jeszcze lepiej. W tej sprawie tam, gdzie trudno Ci nie dosolić przy stole, użyj jej sól dietetyczna, zwana także solą zastępczą lub solą fałszywą. Fałszywa sól zawiera wzmacniacze smaku zamiast chlorku sodu, jednakże Nie zaleca się przyjmowania go z pokarmami bogatymi w potas.

Po co spożywać tłuszcz, aby schudnąć z brzucha?

Zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet wysoki poziom insuliny sprzyja gromadzeniu się tłuszczu w żołądku. I dobre tłuszcze utrzymywać insulinę na niskim poziomie. Dodatkowo, kiedy jesz pokarmy zawierające dobry cholesterol, uczucie głodu znika i ty będziesz unikać pragnień bez ograniczeń.

Aby wyeliminować nadmiar tłuszczu w okolicy brzucha, wprowadź w codziennej diecie pokarmy zawierające dobro tłuszcze, w tym awokado, orzechy, oliwa z oliwek i olej kokosowy. TO tłuste ryby, szczególnie makrela, sardynki, łosoś, śledź, tuńczyka, w ogromnym stopniu przyczyniają się do spalania lipidów i redukują szybko usuwa masy tłuszczowe.

Jak zarządzać śniadaniem?

Jeżeli rano wykonujesz ćwiczenia fizyczne, rób je o godz na czczo, a następnie zjeść śniadanie bogate w węglowodany. Twój posiłek zastępuje glukoza wydalona podczas aktywności. Przypisuje się to również Twojej wątrobie i mięśniom ilość cukru potrzebną na cały dzień. Ten proces Spalanie i regeneracja zachodzą tak samo u mężczyzn i kobiet.

Natomiast bez porannego wysiłku fizycznego koniecznie pozbądź się śniadania węglowodanowego. Zamiast tego jedz białko. smażona ryba, stek mięsny, jajko sadzone… Ale najlepsze jest to od czasu do czasu pomijaj ten pierwszy posiłek w ciągu dnia. Jeśli pozbawisz się siebie śniadanie 2 lub 3 razy w tygodniu, dajesz wolną rękę poranna faza spalania tłuszczu. I dotrzesz do swojego cel płaski brzuch.

Jednak musisz także podjąć wysiłek, aby nie jeść niczego do południe, nawet małe zachcianki. W tym przypadku nie martw się Twój ton, Twoje ciało wykorzysta rezerwy lipidów jako źródło energii.

Jak zbilansować spalone kalorie i spalone kalorie?

Zasada jest prosta, organizm czerpie energię z cukru i lipidy dostarczane z pożywieniem. Następnie eliminuje kalorie uzyskiwany w fazach spalania. Dlatego musisz się starać zrównoważ kalorie, które spożywasz, z tymi, na które wydajesz szybko stracić tłuszcz z brzucha. Jak się do tego zabrać?

Musisz wiedzieć, jak zbilansować spalone kalorie i kalorie.

Po pierwsze należy mieć świadomość, że ilość dodawane są kalorie spożywane w ciągu dnia. Jeśli twoje ciało otrzyma 600 kcal w trakcie posiłku otrzymuje tyle samo przy rozdanych 200 kcal w trzech posiłkach. Ilość kalorii spalonych w ciągu dnia będzie zatem taka to samo w obu przypadkach. W rzeczywistości przyjmowanie pokarmów energetycznych o godz kilka razy nie pomoże Ci schudnąć. Naprawdę musisz iść Weź pod uwagę ilość kalorii zawartych w Twojej diecie.

Następnie należy wziąć pod uwagę naturalne zjawisko spalania. Kiedy organizm uwalnia cukier, spalanie tłuszczu ustaje Odwrotnie. Istnieje kilka wskazówek, jak zachować równowagę między nimi dwie fazy mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. Jeśli udało Ci się ukończyć co najmniej 7 godzin snu w nocy, twoje ciało przejdzie w tryb spalanie tłuszczu rano. Nie wolno nam zatem spowalniać tego procesu spożycie glukozy występującej zwłaszcza w zbożach zawierających cukier oraz w przetworzone węglowodany, w tym ciasta, słodycze, napoje bezalkoholowe, makarony, pieczywo, Ryż…

Przetworzona żywność może również zawierać ukryte cukry i gromadzić tłuszcz z brzucha. Kiedy poczujesz głód, wybieraj produkty spożywcze spalacz tłuszczu takie jak jabłka, cytryny itp. Jako główne posiłki dnia wybieraj produkty bogate w błonnik i mikroelementy, zwłaszcza owoce, zielone warzywa i orzechy. Domowe posiłki są szczególnie polecane, jeśli zależy nam na szybkiej utracie tłuszczu z brzucha.

Ugaś pragnienie napojami odchudzającymi

Po co rezygnować z napojów bezalkoholowych?

Dwutlenek węgla zawarty w napojach bezalkoholowych powoduje zwiększyć poziom greliny, hormonu trawiennego pobudzającego apetyt. On Jest zatem jasne, że woda gazowana i napoje gazowane nie pomogą w utracie wagi z brzucha.

Słodzony napój bezalkoholowy jest podwójnie szkodliwy dla zdrowia. Oprócz aktywacji greliny wprowadza cukier do trzustki. A Następuje nadmierna produkcja insuliny i gromadzenie się tłuszczu nasilają się. Dlatego napoje gazowane i otyłość idą w parze. Więc jeśli chcesz schudnąć z brzucha, należy wykluczyć spożywanie napojów bezalkoholowych całkowicie ze swoich nawyków.

W jaki sposób woda cytrynowa pomaga schudnąć z brzucha?

Wyciśnij cytrynę z białą skórką w robocie kuchennym. Wlać następnie sok otrzymany w 1,5 l lub 2 l letniej wody. Biała skóra cytryna zawiera rozpuszczalny błonnik zwany pektyną, który ma właściwości: spowalniają wchłanianie tłuszczów i cukrów do organizmu.

Twoja woda z cytryną tłumi także apetyt. Jeśli wypijesz pół litra przed każdym głównym posiłkiem, szybko doprowadzisz do uczucia sytości. Możesz także pić wodę z cytryną przez cały dzień i dobrowolnie odmówisz sobie zwykłych, małych zachcianek.

Które soki spalające tłuszcz pomagają szybko spłaszczyć brzuch?

Jeśli mniej lubisz wodę z cytryną, możesz pić czarną kawę, aby schudnąć na brzuchu. Zawarta kofeina w tym napoju ma działanie lipolityczne, czyli może całkowicie wykorzenić tłuszcze gromadzące się w różnych miejscach ciała. Czarna kawa zapewnia temperaturę ciała sprzyjającą spalaniu tłuszcze wkrótce po spożyciu.

Woda cytrynowa, kawa, zielona herbata i sok imbirowy to napoje spalające tłuszcz

Zielona herbata to także inna alternatywa, jeśli chcesz wypij naturalny napój odchudzający. Dzięki temu po pierwsze ma działanie uspokajające na swoje właściwości przeciwutleniające. Zmniejszenie stresu jest już jednym ze sposobów bezpieczny w przypadku utraty brzucha. Ale napój ten zalicza się przede wszystkim do tzw skuteczny spalacz tłuszczu dzięki polifenolom, które mają skłonność do spalania do 200 kalorii dziennie, oprócz tych eliminowanych przez normalny proces spalania.

Jest też sok imbirowy, trochę ostry, ale bardzo skuteczny na odchudzanie brzucha. Trzeba dodać cienki plasterek imbiru w wodzie i gotować przez około 4 minuty. Możesz zrób też napar imbirowo-ananasowy lub imbirowo-cytrynowy delikatnie podkreślają efekt spalania tłuszczu.

Wykonuj ćwiczenia fizyczne, aby zmniejszyć tkankę tłuszczową w jamie brzusznej

Jak ćwiczyć Czy trening frakcyjny pomaga schudnąć z brzucha?

Ćwiczenia fizyczne powodują tylko 20% utraty brzucha. Ale związane z dobrym odżywianiem i zdrowy tryb życiamogą przyspieszyć eliminację tłuszczu z brzucha.

Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić poprawnie, unikając od początku do końca utrzymuj to samo tempo i intensywność wysiłku sesji. Ta zła praktyka spala kalorie 7 razy mniej niż ćwiczenia interwałowe. Chodzi zatem o naprzemienne fazy działania faza intensywna i regeneracyjna. Zasada ta promuje obfitość masy mięśniowej i eliminacji masy tłuszczowej. Dlatego pomaga szybko stracić tłuszcz z brzucha.

Dlaczego powinniśmy skupić się na mięśniach brzucha, hula hop i wyprostach nóg?

Ćwiczenia na brzuch i wyprosty nóg to ćwiczenia ukierunkowane bezpośrednio do mięśni brzucha. Są zatem bardziej skuteczne niż jakiekolwiek inne jaki inny trening na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Hula hop ćwiczony w treningu interwałowym pozwala na to także w celu utrzymania lub uzyskania płaskiego i jędrnego brzucha. Obracanie obręcz wokół talii obkurcza brzuch i pomaga redukować tkankę tłuszczową naturalnie brzuch i uda. Interesuje mnie kręcenie hula hop głównie kobiety, które chcą mieć talię osy, ale Mężczyźni również mogą to robić, aby zachować formę.

Dlaczego cardio, bieganie Czy chodzenie, jazda na rowerze i chodzenie są mniej skuteczne w spalaniu tłuszczu z brzucha?

Jeśli niektórzy narzekają, że im się nie udało odchudzanie za pomocą cardio jest całkowicie zrozumiałe. Kardio, w tym bieganie, spacery, jazda na rowerze z pewnością pomogą Ci spalić kalorie.

Z drugiej strony ten rodzaj ćwiczeń obniża poziom hormonów. spalania tłuszczu, zwanego testosteronem. Ponadto powoduje masowa produkcja hormonu antystresowego zwanego kortyzolem, zjawisko sprzyjające jeszcze większe gromadzenie się tłuszczu w żołądku.

Mężczyźni i kobiety mogą schudnąć z brzucha za pomocą prostych gestów i zabiegów

Masaż, aby stracić tłuszcz z brzucha

Automasaż krok po kroku

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że masaż brzucha można wykonywać codziennie (na przykład każdego wieczoru przed snem). Wykonuj okrężne ruchy dłonią w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Kontynuuj przez minutę, wywierając mocny nacisk na brzuch.

Masaż pomaga pozbyć się tłuszczu z brzucha

Masuj obie strony bioder, tym razem otwartymi dłońmi, kierując ruch w stronę podbrzusza. Musisz to robić bardzo powoli, wykonując tylko 3 serie tego samego ruchu. Ta sesja również zajmie Ci 1 minutę. Trzecia faza masażu brzusznego polega na wciśnięciu dłoni od splotu słonecznego do pępka. Musisz także powtarzać ten sam ruch przez 1 minutę.

Rolka ściskająca lub rolka palpacyjna

Jeśli te kroki wydają Ci się nieco skomplikowane, możesz po prostu zastosować technikę uszczypnięcia lub palpacji przez 5 minut dziennie. Polega na uszczypnięciu cellulitu i podwinięciu go ku górze. Masaż ten ma na celu pobudzenie komórek tłuszczowych do eliminacji tłuszczu oraz usprawnienie krążenia żylnego i limfatycznego.

Masaż z użyciem produktu wyszczuplającego

Wykonaj masaż brzucha naturalnym produktem odchudzającym i organiczne. Bardziej korzystne jest stosowanie kremów i olejków na ich bazie lawenda lub cytryna, jeśli chcesz szybciej stracić tłuszcz z brzucha.

Można także skomponować na jego bazie własny krem ​​do masażu olejki eteryczne. W takim przypadku wlej kroplę olejku eterycznego Szałwia muszkatołowa, tropikalna bazylia i cytryna w Twoim balsamie do ciała. Aby uzyskać konsystencję zwykłego olejku do masażu z tymi olejkami niezbędne, wystarczy zmieszać je z olejkiem arganowym.

Pożyteczny codzienny gest

Gdy już zdecydujesz się na ten masaż brzucha codziennie nie zatrzymuj się w połowie, aby uniknąć efektu jo-jo. Jest niezbędne naprawdę znajdź na to 5 minut dziennie. Jeśli masz więcej niż czas, nie ma wad wykonywania masażu brzucha rano i wieczór. Oprócz eliminacji zbędnych kilogramów, pomaga jednocześnie je mieć dobre trawienie i ograniczenie wzdęć.

Zimna woda na ujędrnienie brzucha?

Na poranny prysznic wybierz zimną wodę. Twoje ciało automatycznie wytworzy wewnętrzne ciepło, aby poradzić sobie z zimnem. On używa dlatego tłuszcz z brzucha się rozgrzewa i zjawisko spalania tłuszczów jest wyzwalany.

Wyrób sobie także nawyk używania zimnych strumieni wody do wykończenia prysznic. Powinieneś celować tylko w tłusty brzuch. Efekt strumieni prysznic pobudza produkcję testosteronu, odpowiedzialnego za spalanie tłuszcze. Więc jeśli użyjesz tej techniki zimnej wody co roku rano szybko zbierzesz owoce swoich wysiłków.

Jeśli tolerujesz zimną kąpiel, to dużo bardziej wydajny. Tylko, że musisz to zrobić w mniej niż 5 minut unikaj chorób związanych z przeziębieniem. Czy to dla mężczyzn, czy dla kobiet, radzenie sobie z tłuszczem brzusznym za pomocą zimnej wody zawsze pozostaje a mało skuteczna wskazówka.

Od czasu do czasu zrelaksuj się

Dlaczego warto robić sobie relaksujące przerwy?

Przy intensywnym tempie życia codziennego trudno znaleźć czas na relaks. Musimy jednak starać się szukać tych chwil relaksu, aby złagodzić stres. Rzeczywiście, te negatywne emocje stymulują produkcję hormonu antystresowego zwanego kortyzolem, sprzyjającego gromadzeniu się tłuszczu, szczególnie w żołądku.

Od czasu do czasu odpocznij relaksująco

Jeśli Twój cel, jakim jest utrata tłuszczu z brzucha, jest dla Ciebie ważny, znajdź sposoby, aby go osiągnąć. W pracy rób sobie przerwy na relaks, wykonując spokojne czynności, które sprawiają ci przyjemność. Lub po prostu, jeśli to możliwe, zdrzemnąć się.

W domu zrelaksuj się oglądając mniej smutny i emocjonujący film, rodzaj rozrywki, która wywołuje śmiech bez ograniczeń. Jeśli masz inne hobby, które pozwala w pełni uciec, a które nie wiążące, zarezerwuj na to niewielką część swojego dnia działalność.

Jak schudnąć z brzucha za pomocą ćwiczeń oddechowych i medytacji?

Czy słyszałaś kiedyś, że można pozbyć się tłuszczu z brzucha? podczas oddychania? Nie masz powodu w to wątpić, to absolutnie skuteczny. Jest to oczywiście głęboko skomponowany oddech inspiracji i wygaśnięcia. To tak zwane oddychanie brzuszne to jedno i drugie relaks i wysiłek fizyczny. Jeśli weźmiesz to 5 minut na dziennie, powtarzając dane ćwiczenie 10 razy, szybko schudniesz brzuch. Jak ćwiczyć te ćwiczenia oddechowe?

Oddychanie na plecach

Usiądź w pozycji leżącej, opierając dolną część pleców o podłogę. Wdychasz głęboko, nadmuchując żołądek, a następnie powoli wydychasz powietrze przez 5 sekund, próbując wciągnąć brzuch. Ten ruch oddechowy należy powtarzać przez około 5 minut.

Oddychanie na stojąco

Jeśli wolisz oddychać brzuchem w pozycji stojącej, to tak Trzeba wybrać odpowiednie ułożenie ciała i kończyn. Więc idziesz do przodu jedną nogę, przenosząc na nią ciężar ciała. Wdychasz powoli i jednocześnie podnosząc ręce, trzymaj je w tej pozycji do koniec przesadnego, powolnego i kurczącego się wydechu. Powtórz ćwiczenie oddychanie przez 5 minut.

Oddychanie na siedząco

Możesz także oddychać brzuchem w tej pozycji siedzący. W takim przypadku wybierz krzesło bez oparcia. Trzymaj plecy mocne dobrze, to postępuj zgodnie z tą samą zasadą, co w przypadku pozostałych dwóch ćwiczeń: wdychasz, nadmuchując brzuch, a następnie wydychasz, wciągając go. Między dwa oddechy, możesz rozluźnić żołądek, a następnie wznowić ćwiczenie.

Korzyści z medytacji

Jeśli chodzi o wykonywanie medytacja, służy rozładowywaniu stresu i utrzymaniu doskonałej harmonii z samym sobą. On zapewnia wielki wewnętrzny spokój, który pomaga uniknąć wysokiego wskaźnika kortyzol. Podobnie jak ćwiczenie oddechowe, zajmuje tylko kilka minut minut swojego czasu, a jednocześnie daje dobry wynik.

Po pierwsze, chodzi o koncentrację umysłu, kiedy wchodzisz medytacja. Jeśli jesteś na swoim pierwszym doświadczeniu, lepiej będzie pojechać w ośrodku, który następnie zaleci Ci ćwiczenie do wykonania w domu. TO Sesje przy akompaniamencie gongu skuteczniej i łatwiej Cię zanurzą w wielkim skupieniu. Dźwięk emitowany przez ten instrument ułatwia to przejście do faz medytacyjnych.

Kiedy możesz medytować codziennie w domu, ty odczujesz dobre samopoczucie na stałe. Twoje sesje medytacje będą stanowić psychologiczny hamulec w przybieraniu na wadze mimowolny. Jak zatem przeprowadzić relaksującą sesję w domu? Tam postawa jest prosta: pozycja siedząca, skrzyżowane nogi, plecy proste i ręce na kolanach. Zabierasz to w bardzo ciche miejsce i ty zanurzasz się w świecie zaufania. Musisz pozostać w tej pozycji przez 15 do 30 minut, oddychając prawidłowo.

Medytacja pomaga złagodzić stres

Śpij wystarczająco dużo, aby mieć płaski brzuch

Czy sen powoduje utratę kalorii?

Ludzki mózg spala około czterdziestu kalorii na godzinę Podczas snu. Im mniej śpisz, tym więcej tłuszczu gromadzisz brzuszny. Jeśli więc chcesz szybko stracić tłuszcz z brzucha, nabierz nawyku jeść wcześnie wieczorem i wcześnie spać. Spróbuj ukończyć co najmniej 7 godzin snu, a wynik zobaczysz po kilku tygodniach.

Dlaczego dobry sen powoduje spalanie tłuszczu?

Jeśli nie spożyjesz niczego przez 6-8 godzin, czyli czas spędzony w łóżku, Twoje ciało będzie później spalać więcej tłuszczu. Zaleca się nie jeść po godzinie 20:00 i kłaść się spać pomiędzy 20:00 a 21:00.

Twoje ciało zużyje więcej energii po przebudzeniu, pod warunkiem, że będziesz spać wystarczająco dużo w nocy. Musisz pozwolić, aby to zjawisko zachodziło swobodnie, a twoje ciało wyeliminuje część tłuszczu z brzucha, oprócz kalorie spalane naturalnie podczas snu.

Jeśli masz problem z bezsennością, musisz temu zaradzić, aby móc schudnąć. Brak snu i utrata brzucha nie idą w parze.