Jak mogę schudnąć na plecach?

[Artykuł zaktualizowany dnia 19/09/2023]

Nie ma magicznej formuły na odchudzanie pleców. Musisz być cierpliwy, jeśli chcesz osiągnąć swoje cele kulturystyczne. Jeśli chcesz stracić tłuszcz z pleców, czasami musisz schudnąć. Szybkie odchudzanie pleców jest możliwe dla osób, które nagromadziły tłuszcz. Estetyka jest często motywacją dla kobiet i mężczyzn uprawiających kulturystykę. Niezależnie od przypadku, zrównoważona dieta jest niezbędna. Zapraszam do odkrycia wszystkich sekretów umięśnionych pleców w tym artykule.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego mamy tłuszcz na plecach?

Dla kobiet wybrzuszenia na plecach są często źródłem kompleksów. Spokojnie, można pozbyć się złogów tłuszczu w tych obszarach pleców. Tłuste jedzenie i fast foody są bezpośrednimi przyczynami tłuszczu na plecach. Utrata wagi w okolicach pleców to prawdziwy projekt, do którego należy się dobrze przygotować. Tłuszcz na plecach gromadzi się wraz z tłuszczem z ud i brzucha. Nieestetyczne fałdy na plecach można wyeliminować poprzez ćwiczenia i zrównoważoną dietę.

Maigrir du dos
Tłuszcz na plecach może mieć różne przyczyny

Ćwiczenia mięśni pleców spalają zły tłuszcz. Jednak zła dieta jest odpowiedzialna za masę tłuszczu na całym ciele. Zalecam dbanie o spożycie wysokiej jakości żywności i priorytetowe traktowanie ukierunkowanych ćwiczeń pleców. Jeśli odchudzanie pleców jest trudne, radzę zwrócić się o pomoc do trenera kulturystyki i żywienia. Ich wiedza i doświadczenie mogą odciążyć twój umysł.

Musisz być bardzo zmotywowany i zdyscyplinowany, aby osiągnąć widoczne, namacalne rezultaty w ciągu zaledwie kilku tygodni. Jeśli tłuszcz na plecach nie jest jeszcze zbyt duży, musisz wykonywać odpowiednie ćwiczenia i wybierać mniej słodkich i tłustych potraw. Te dwa elementy są odpowiedzialne za zaburzenia metaboliczne. Zmniejszając ich ilość w organizmie, eliminujesz zapasy tłuszczu. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie są ukierunkowane na obszary, w których występuje tłuszcz na plecach.

Jak pozbyć się tłuszczu z pleców?

Sekret gładkich pleców zależy od twoich wysiłków. Utrata tłuszczu z pleców wymaga poświęcenia energii na budowanie mięśni pleców. Na początku będziesz odczuwać lekki ból, ale nie rezygnuj z ćwiczeń, aby pozbyć się tłuszczu z pleców. Jakość mięśni zależy również od jakości składników odżywczych, które im dostarczasz. Jeśli mięśnie nie są wystarczająco odżywione, plecy prawdopodobnie staną się bardziej miękkie niż wcześniej. Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Zdrowa dieta na co dzień może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby szybko schudnąć. Należy nadać priorytet określonym produktom spożywczym i wyeliminować inne składniki z posiłków. Ukierunkowane ćwiczenia w celu utraty tłuszczu z pleców są ważne ze względów estetycznych. Jeśli przejdziesz na dietę odchudzającą bez wykonywania ćwiczeń wzmacniających mięśnie, przestrzenie pozostawione przez złogi tłuszczu dodadzą nieestetycznych zagnieceń. Krótko mówiąc, musisz ujędrnić plecy, aby rozciągnąć skórę w fałdach.

Jakie sporty pomogą mi szybko schudnąć?

Większość zajęć sportowych angażuje wszystkie mięśnie ciała. Ćwiczenia budujące mięśnie pleców pomogą ci szybko schudnąć. Jednak niektóre sporty są ukierunkowane na mięśnie pleców i pomagają pozbyć się tłuszczu z pleców. Ćwiczenia fizyczne zwiększają masę mięśniową. To z kolei powoduje spalanie niezdrowego tłuszczu w docelowych obszarach. Oto kilka sportów, które pomogą ci wyrzeźbić plecy:

 • Pływanie stylem grzbietowym: Pływanie to sport sam w sobie. Pływanie kraulem lub stylem grzbietowym jest ukierunkowane na mięśnie pleców. Ćwiczenia angażują całe plecy. Rezultaty są jednolite, a mięśnie pracują dogłębnie.
Le crawl pour maigrir du dos
Crawl na odchudzanie pleców
 • Joga: Pozycje jogi pomagają delikatnie i szybko wyszczuplić plecy. Jest odpowiednia dla osób, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Jednak kluczowym czynnikiem sukcesu jest wysokiej jakości odżywianie.
Le yoga pour muscler le dos
Joga na wzmocnienie pleców
 • Ćwiczenia rozciągające: podobnie jak joga, dyscypliny takie jak rozciąganie można wykorzystać do delikatnego wyszczuplenia pleców. Gesty przypominające ćwiczenia rozciągające plecy szybko wyszczuplają plecy. Powtórzenia i częstotliwość ćwiczeń powinny być wysokie, jeśli chcesz szybko stracić tłuszcz z pleców.
Faire des étirements
Rozciąganie

Mięśnie zwiększają swoją objętość po wielu godzinach ćwiczeń. Masa mięśniowa rozwija się w określonych warunkach. Intensywność ćwiczeń i liczba powtórzeń są ważne dla mięśni. Ważne jest, aby zwiększać trudność ćwiczeń poprzez wydłużanie czasu ich trwania lub stosowanie obciążeń. Pozwól mięśniom zregenerować się i wyleczyć poprzez dobry sen. Nawodnienie jest również niezbędne dla mięśni. Należy pić 1,5 litra wody dziennie.

Sport i zdrowa dieta wystarczą, aby utrzymać ciało w zdrowiu i dobrej kondycji. Stres, bezsenność i hormony są odpowiedzialne za zaburzenia metaboliczne. Zmęczenie i wahania nastroju mogą wpływać na nawyki żywieniowe. Krótko mówiąc, organizm jest zaburzony. Tłuste i słodkie pokarmy są wrogami sylwetki i kulturystyki. Mogą dawać ci komfort, ale złogi tłuszczu są prawdziwe.

Ćwiczenia na odchudzanie pleców

Istnieją ukierunkowane ćwiczenia na budowanie mięśni pleców bez chodzenia na siłownię. Jeśli fałdy na plecach i złogi tłuszczu nie wymagają utraty wagi, możesz zaplanować program treningu siłowego w domu. Aby szybko stracić tłuszcz z pleców, zalecam wykonywanie ćwiczeń cardio przed treningiem siłowym. Co więcej, ćwiczenia wykonywane w celu utraty wagi wzmacniają mięśnie i zapobiegają wielu problemom z plecami.

Aby osiągnąć wyniki w treningu siłowym, potrzebna jest dyscyplina i rygor. Potrzeba co najmniej trzech tygodni, aby skutecznie i dogłębnie zbudować mięśnie pleców. Jednak ćwiczenia powinny być intensywne i coraz trudniejsze w miarę upływu tygodni. Wysokiej jakości składniki odżywcze są niezbędne do budowania masy mięśniowej. Jeśli chcesz szybko stracić tłuszcz z pleców, musisz pracować na obu frontach. Proponuję wykonywać te ćwiczenia codziennie.

Unoszenie miednicy

To słynne ćwiczenie. Celuje w mięśnie pośladków,wyszczupla uda i wzmacnia plecy. Zostało również zaadoptowane przez pilates i jogę. Ruchy są podobne do ćwiczeń rozciągających. Można je wykonywać podczas relaksu w łóżku, aby wzmocnić mięśnie w danych obszarach.

 • Połóż się na plecach na macie
 • Zegnij kolana i stopy płasko na podłodze.
 • Podnieś ręce do boków
 • Zrób wdech i napnij mięśnie brzucha
 • Zrób wydech i wypchnij miednicę stopami do góry
 • Wdech i powrót do pozycji wyjściowej
 • Powtórz do 15 razy w pierwszym tygodniu.
 • Zwiększaj liczbę powtórzeń w miarę upływu tygodni.

Oddychanie jest niezbędne dla każdej aktywności fizycznej. Dotlenia mięśnie podczas ćwiczeń. Zwiększa to ich wytrzymałość w trakcie sesji kulturystycznych i jednocześnie stymuluje rozwój mięśni.

Relevé de bassin
Unoszenie miednicy

Rozciąganie pleców

To ćwiczenie pomaga schudnąć poprzez rozciąganie mięśni pleców. Działa również na pośladki, uda i nogi. Fałdy na plecach będą zanikać z każdym ćwiczeniem. Zalecam nauczenie się ruchów przed rozpoczęciem domowego programu treningowego.

 • Połóż się na brzuchu ze złączonymi stopami
 • Połóż ręce po bokach
 • Wciśnij ramiona w podłogę
 • Wykonaj wdech i unieś głowę oraz klatkę piersiową nad podłogę.
 • Spróbuj rozciągnąć się tak daleko, jak to możliwe, trzymając ręce po bokach.
 • Zrób wydech i powoli wróć do pozycji wyjściowej.
 • Powtórz do 15 razy w pierwszym tygodniu.
 • Zwiększaj liczbę serii co tydzień
Extension du dos
Rozciąganie grzbietu

Pływanie na czterech nogach

Utrata wagi na plecach nie jest taka trudna, jeśli wykonujesz wszystkie ćwiczenia poprawnie. Ćwiczenie to jest bardzo skuteczne w szybkim budowaniu mięśni pleców. Jest stosowane przez fizjoterapeutów w celu wzmocnienia mięśni pleców. Działa na mięśnie pośladkowe, brzucha i ramion.

 • Stań na czworakach
 • Wyprostuj plecy, zrób wdech i napnij mięśnie brzucha,
 • Wyciągnij prawą rękę i lewą nogę w tym samym czasie.
 • Znajdź punkt równowagi
 • Zrób wydech i wróć do pozycji wyjściowej
 • Powtórz te same pozycje dla lewej ręki i prawej nogi.
 • Powtórz do 15 razy dla każdej kończyny.

Szybka utrata tłuszczu z pleców wymaga codziennego wzmacniania mięśni. Mięśnie zwiększają swoją objętość i spalają złogi tłuszczu podczas intensywnych ćwiczeń. Zalecam zasięgnięcie porady trenera siłowego i żywieniowego, jeśli cele związane z utratą tłuszczu z pleców są trudniejsze.

Nage à quatre pattes
Pływanie na czworakach

Jak mogę stracić tłuszcz z pleców bez uprawiania sportu?

Tłuszcz z pleców można stracić poprzez zrównoważenie diety i wykonywanie ukierunkowanych ćwiczeń budujących mięśnie głębokie. Sama dieta nie wystarczy, aby wyszczuplić plecy. Luki pozostawione przez złogi tłuszczu muszą zostać wypełnione mięśniami. Bez ćwiczeń fałdy mogą stać się większe i bardziej zwiotczałe. Pokarmy bogate w białko mogą odżywić mięśnie, ale do zbudowania masy mięśniowej potrzebne są intensywne ćwiczenia fizyczne.

Dieta na odchudzanie pleców

Zrównoważona dieta jest niezbędna w każdym programie budowania mięśni. Ważne jest, aby przestrzegać zdrowej diety wzbogaconej o wysokiej jakości składniki odżywcze, aby rozwijać mięśnie w najlepszych możliwych warunkach. Zasada jest prosta: stosować zbilansowaną dietę, z mniejszą ilością tłuszczu i cukru. Należy pamiętać, że wszystko, co jest dobre dla sylwetki, jest również dobre dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

 • Białko: Zalecam, aby dać pierwszeństwo białkom roślinnym, takim jak soczewica, ciecierzyca, tofu itp. Można jednak również spożywać źródła białka zwierzęcego, takie jak ryby i jaja. Staraj się unikać mięsa i produktów mlecznych.
 • Węglowodany: Bezpośrednie cukry lub złe cukry powinny zostać wyeliminowane z codziennej diety. Można je zastąpić produktami o niskim indeksie glikemicznym. Świeże soki bez cukru, ciemna czekolada i pełnoziarniste pieczywo dostarczają organizmowi potrzebnych węglowodanów.
 • Tłuszcze: Daj pierwszeństwo dobrym tłuszczom i zapomnij o maśle, kremach i wszelkiego rodzaju tłustych potrawach. Zamiast tego wybierz tłuste ryby (bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym omega-3 i omega-6), nasiona, oleje roślinne, awokado itp.

Ukierunkowane ćwiczenia pleców są skuteczne w usuwaniu nieestetycznych fałd i innych złogów tłuszczu. Pomagają zapobiegać problemom z plecami. Należy stosować zdrową, zróżnicowaną dietę, aby zapobiec powstawaniu niezdrowych złogów tłuszczu na plecach i w całym ciele. Najlepiej byłoby rozwijać mięśnie, aby poprawić sylwetkę.