Jak mogę schudnąć wokół piersi?

[Artykuł zaktualizowany dnia 19/09/2023]

Wiek i nadwaga mogą wpływać na rozmiar, napięcie i jędrność piersi. Na szczęście możliwe jest naturalne zmniejszenie piersi poprzez zrównoważenie diety i wykonywanie ćwiczeń budujących mięśnie. Utrata piersi wymaga wzmocnienia mięśni i tkanek piersi. Radzę zasięgnąć porady trenera żywienia i kulturystyki, jeśli cele są trudniejsze. Odchudzanie piersi jest w zasięgu każdego. Chciałabym teraz podzielić się z Tobą kilkoma praktycznymi informacjami i wskazówkami!

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Dlaczego przybieramy na wadze w piersiach?

Kobiety są bardziej podatne na utratę elastyczności i obwisłe piersi. Ciąża, karmienie piersią i nadwaga to naturalne czynniki odpowiedzialne za zmiany rozmiaru piersi. Piersi powiększają się, gdy zwiększa się masa tłuszczowa gruczołu sutkowego. Krótko mówiąc, piersi rosną wraz z brzuszkiem, pośladkami i udami. Ważne jest, aby być tego świadomym, ponieważ skóra piersi może nie być w stanie wytrzymać ciężaru tkanki tłuszczowej.

Maigrir de la poitrine
Istnieją różne możliwe przyczyny otłuszczenia piersi

W rezultacie piersi mają tendencję do opadania. Zaburzenia hormonalne również wpływają na jędrność kobiecych piersi. W miarę zbliżania się menopauzy spadek estrogenu prowadzi do zmniejszenia ilości kolagenu, powodując zwiotczenie piersi. U mężczyzn tkanka tłuszczowa pojawia się również w okolicy klatki piersiowej. Zalecam przemyślenie swoich nawyków żywieniowych, jeśli chcesz szybko schudnąć. Zapomnij o tłustych potrawach i cukrach!

Jak waga wpływa na rozmiar piersi?

Powiększenie piersi jest spowodowane wzrostem tkanki tłuszczowej. Nadwaga, śmieciowe jedzenie i hormony są odpowiedzialne za rozmiar piersi. Zmniejszenie piersi w naturalny sposób polega na przekształceniu masy tłuszczowej w klatce piersiowej w masę mięśniową. Piersi są wrażliwe na zmiany masy ciała. Tkanki wokół piersi z czasem stają się kruche. Piersi mogą obwisnąć i stać się luźne po osiągnięciu określonego rozmiaru. Zalecam dbanie o nie.

Odchudzanie piersi oznacza utratę wagi. Możesz również pracować nad swoimi piersiami za pomocą ukierunkowanych ćwiczeń, jeśli chcesz je tylko ujędrnić. W rzeczywistości wszystkie ćwiczenia kulturystyczne i sporty odpowiednie dla górnej części ciała są skuteczne w utracie piersi. Cele każdego kulturysty są inne. Każdy typ ciała inaczej reaguje na reżim odchudzania. Radzę zasięgnąć profesjonalnej porady, jeśli chcesz szybko schudnąć.

Jak schudnąć z piersi?

Naturalne zmniejszenie piersi jest łatwe, jeśli nie masz nadwagi. Wszystko, co musisz zrobić, to przeprowadzić ukierunkowany program budowania mięśni w domu lub na siłowni. Noszenie biustonosza pomaga utrzymać elastyczność tkanki wokół piersi. Jednak uprawiając sport i wykonując ćwiczenia dostosowane do piersi, możesz budować mięśnie przez długi czas. Wreszcie, utrata piersi jest taka sama jak utrata tłuszczu z brzucha, więc musisz być zmotywowana, aby odnieść sukces.

Jakie sporty mogę uprawiać, aby stracić piersi?

Odchudzanie piersi można wykonywać regularnie i bez większego wysiłku z Twojej strony. Wszystko, co musisz zrobić, to uprawiać odpowiednie sporty, aby stracić piersi. Należy zauważyć, że piersi mają tendencję do powiększania się wraz z wiekiem. Za to zjawisko odpowiedzialne jest zwiotczenie tkanki wokół piersi. Wszystkie sporty i aktywność fizyczna angażują wszystkie mięśnie ciała, a w szczególności mięśnie piersi. Istnieje kilka sportów, które mogą pomóc w utracie wagi.

Pływanie

Zmniejszenie piersi w naturalny sposób wiąże się ze zdrowym odżywianiem i regularnymi ćwiczeniami. O dobrą sylwetkę należy dbać codziennie. Nie powinnaś czekać, aż będziesz miała zbyt dużą nadwagę, aby schudnąć w okolicach piersi. Polecam pływanie, szczególnie kraulem i stylem klasycznym, aby stracić piersi. Nie chodzi o zmniejszenie rozmiaru piersi, ale o zastąpienie tkanki tłuszczowej mięśniami. Pływaj 2 lub 3 razy w tygodniu!

Nager pour perdre de la poitrine
Pływanie na utratę piersi

Sporty z piłką

Zasada jest prosta: należy wybierać sporty, które pracują i wzmacniają mięśnie górnej części ciała. Sporty z piłkami są skuteczne w odchudzaniu piersi. Możesz wybrać tenis, badminton, squash, koszykówkę, siatkówkę lub piłkę ręczną. Sporty te wykorzystują barki, ramiona i klatkę piersiową do wykonywania ruchów. Krótko mówiąc, są one ukierunkowane na mięśnie klatki piersiowej i pomagają schudnąć.

Les sports de balle
Sporty z piłką na odchudzanie piersi

Ćwiczenia na odchudzanie klatki piersiowej

Ćwiczenia ukierunkowane na górną część ciała są skuteczne w odchudzaniu piersi. Musisz tylko być zmotywowana i rygorystyczna, aby szybko osiągnąć zgrabne piersi. Sekret jest prosty: należy zwiększyć liczbę serii ćwiczeń budujących mięśnie i intensywność ruchów podczas programu treningowego. Czas odpoczynku i rozciąganie są również ważnymi czynnikami sukcesu. Zalecam wykonanie ćwiczeń cardio przed ćwiczeniami docelowymi.

Pompki

Pompki są niezbędne do budowania mięśni górnej części ciała. Ćwiczą mięśnie piersiowe, barki i ramiona. Musisz zwiększyć masę mięśniową w okolicy piersi, aby zredukować tłuszcz na klatce piersiowej. Jeden zestaw 10 pompek dziennie wystarczy przez pierwszy tydzień. W miarę upływu tygodni zwiększaj liczbę serii. Mięśnie wzmacniają się i pomagają zwiększyć intensywność ćwiczeń.

Les pompes pour maigrir de la poitrine
Pompki na utratę tłuszczu z klatki piersiowej

Dipy

Ćwiczenia dipów są skuteczne i łatwe. Potrzebujesz krzesła lub innego solidnego podparcia, aby stracić piersi za pomocą dipów. Usiądź przed krzesłem około 60 cm od ziemi i połóż obie ręce na krawędziach krzesła. Zegnij łokcie i opuść pośladki. Wypchnij ramiona z powrotem do góry. Wykonaj jak najwięcej serii w ciągu kilku tygodni.

Faire des dips
Rób dipy

Hantle

Ćwiczenia z hantlami są ukierunkowane na mięśnie piersiowe. Możesz zwiększyć wagę obciążeń, aby uzyskać więcej mięśni piersiowych. Możesz stracić piersi w ciągu zaledwie kilku tygodni dzięki różnym odmianom ćwiczeń z hantlami.

Jakie pokarmy powinienem jeść, aby stracić rozmiar klatki piersiowej?

Zalecam przestrzeganie zdrowej diety i wykonywanie dużej ilości ćwiczeń kulturystycznych, aby schudnąć. Powinieneś dać pierwszeństwo białkom roślinnym, takim jak mięso, aby poprawić jakość swoich mięśni. Powinieneś zakazać spożywania szybkich cukrów i wyeliminować z diety tłuste potrawy. Radzę przygotowywać posiłki według zdrowych, kolorowych przepisów. Musisz zmieniać jakość spożywanych składników odżywczych, aby uzyskać piękne mięśnie i schudnąć na piersiach. Ważne jest, aby zrozumieć, że ćwiczenia są skuteczne pod pewnymi warunkami.

Docelowe ćwiczenia należy wykonywać kilka razy w tygodniu. Liczba powtórzeń w serii i intensywność ruchów powinny wzrastać z biegiem tygodni. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie sporty odpowiednie do budowania mięśni górnej części ciała są skuteczne w wyszczuplaniu piersi. Przy odrobinie dyscypliny można osiągnąć piękny dekolt i kształtne piersi.