Saxenda: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Obecnie nadwaga i Otyłość dotyka coraz większą liczbę młodych ludzi i dorosłych. Niewłaściwa higiena jedzenie i tryb życia zmierzający w stronę siedzącego trybu życia główne przyczyny. Osoby dotknięte tą sytuacją szukają wszelkich środków można temu zaradzić.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

W ten rejestr wpisuje się lek Saxenda, który sprzyja utracie wagi i daje tym osobom szansę na powrót do godnego życia. Ile naprawdę jest wart ten lek o rzekomo cudownych efektach?

Aktualizacja : Produkt Saxenda nie jest już dostępny w sprzedaży, artykuł pozostawiono w celach informacyjnych. Alternatywy są dostępne na dole strony!

Saxenda na odchudzanie

Prezentacja

Saxenda to lek opracowany specjalnie do leczenia otyłości i nadwagi. Został zaprojektowany i dystrybuowany przez duńskie laboratorium Novo Nordisk.

Przepisany tylko dla u osób powyżej 18. roku życia leczenie wymaga również, aby pacjent ma BMI większe lub równe 27.

Generalnie Saxenda na to pozwala w leczeniu wszelkich schorzeń związanych z nadwagą takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu.

Aby uzyskać optymalną wydajność, lekarze i dietetycy zalecają uzupełnienie kuracji zajęciami ruchowymi regularna aktywność fizyczna i dieta sprzyjająca utracie wagi.

Cena produktu jest stosunkowo wyższa w porównaniu do innych marek, ale różnica jest odczuwalne pod względem wydajności i jakości.

Saxenda
Saxenda to lek na otyłość

Z czego to jest zrobione?

Saxenda jest zmyślona głównie liraglutyd, związek, który po spożyciu przez organizm zmniejsza apetyt i zapewnia uczucie sytości. Pacjenci będą więc mieli tendencja do jedzenia znacznie mniej podczas posiłków, a także ich unikania przekąska pomiędzy.

Zastosowanie liraglutydu jest można osiągnąć poprzez działanie połączone z ograniczeniem spożycia żywności (oczywiście dzięki działaniu związku) oraz poprzez uprawianie jakiejś aktywności mniej lub bardziej intensywna aktywność fizyczna (najlepiej pod okiem trenera). profesjonalny).

Ponadto Saxenda zawiera Sodu wodorofosforan dwuwodny, kwas solny, wodorotlenek sodu sód, glikol propylenowy, woda i fenol.

Jak oblicza się BMI?

BMI lub wskaźnik masy ciała

BMI jest wskaźnikiem uznanym na arenie międzynarodowej znany z pomiaru budowy osoby. Specjaliści ds W dziedzinie żywienia często wykorzystuje się go do oceny stanu jednostki.

Obliczenie

Aby to zrobić, po prostu podziel swoją wagę wyrażoną w kg przez kwadrat swojego wzrostu wyrażonego w m. Jak ilustracja: osoba ważąca 75 kg i mierząca 1,80 m ma BMI = 75 / (1,8)² = 23,15 kg/m².

Jednak wiele witryn oferują bardzo łatwe obliczenia w Internecie za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Interpretacje

Oto różne interpretacje liczb uzyskanych po obliczeniu BMI:

 • BMI < 16,5: przewlekła szczupłość;
 • 16,5 < BMI < 18,5: szczupłość;
 • 18,5 < BMI < 25: otyłość normalna;
 • 25 < BMI < 30: osoba z nadwagą lub nadwaga;
 • 30 < BMI < 35: początek otyłości lub umiarkowana otyłość;
 • 35 < BMI < 40: otyłość chroniczny;
 • BMI > 40: chorobliwa otyłość.

Oblicz swoje BMI dla mężczyzn tutaj I twój BMI dla kobiet właśnie tam !

Aktualizacja : Produkt Saxenda nie jest już dostępny w sprzedaży, artykuł pozostawiono w celach informacyjnych. Alternatywy są dostępne na dole strony!

Kto jest dotknięty?

Saxenda dotyczy tylko osoby z BMI większym lub równym 27. Jeśli w związku z tym masz nadwagę (BMI między 25 a 26,9), nie ma jeszcze potrzeby uciekania się do tego drastyczne środki odchudzające.

Jednak BMI nie ma zastosowania nie u kobiety w ciąży, ponieważ jej waga wzrasta niezależnie od jej masy tłusty, do bardzo muskularnego sportowca, takiego jak kulturysta, ze względu na jego gęstość mięśni powoduje znaczny wzrost masy ciała, a tym samym BMI.

Cóż, to też nie ma zastosowania bardziej dla osób powyżej 65 roku życia, ponieważ ich masa mięśniowa ulega a duża redukcja powyżej tego wieku.

Dawkowanie Saxendy

Roztwór do wstrzykiwań

Saxenda jest prezentowana pod nazwą w postaci roztworu do wstrzykiwania za pomocą wstrzykiwacza. Koniec urządzenie wyposażone jest w jednorazową igłę, której wkłady mieszczą się w pojemniku można kupić w aptekach pod nazwą Novo Fine lub Novo Twist pod adresem stosunkowo niska cena.

Administracja

Stopniowe zwiększanie dawki

Wstrzykuje się lek Saxenda stopniowo w organizmie poprzez regularne zwiększanie dawki. Początek leczenia, dawka zalecana przez lekarzy wynosi około 0,6 mg na osobę dzień. Zastrzyk podaje się podskórnie w brzuch, udo lub ramię. Lek można przyjmować o dowolnej porze dnia, czy to daleko, czy blisko posiłków.

Saxenda

Po tygodniu lekarz podwoi dawkę dobową do 1,2 mg i będzie ją zwiększać aż do momentu wystąpienia potrzeby osiągnąć 3 mg na dzień. Niepożądane skutki są zauważalne, ta zmiana stopniowe pozwoli organizmowi przyzwyczaić się do produktu i diety w celu redukcji maksymalnie tych objawów.

Warunki wtrysku

Zdecydowanie zaleca się, aby tego nie robić Nie należy samodzielnie wstrzykiwać leku, dopóki nie nauczysz się, jak to zrobić zrób to z lekarzem lub pielęgniarką. Te ostatnie nauczy również, jak prawidłowo przygotować rozwiązanie i strzykawka.

Jeśli masz trudności z wstrzyknięciem siebie, nie wahaj się poprosić o pomoc członka rodziny lub przyjąć codzienna wizyta u lekarza.

Obszary wstrzyknięć są liczne (brzuch, uda, ramiona), dlatego lepiej jest je różnicować często w celu ich konserwacji, biorąc pod uwagę, że leczenie jest prowadzone dalej Kilka tygodni.

Na wypadek, gdybyś zapomniał przyjęcia dawki leku, zabrania się kompensowania tego pominięcia przyjmując podwójną dawkę.

Ochrona

Roztwór musi być zawsze bezbarwny i jednorodny. Gdy tylko zauważysz najmniejszą obecność cząstek lub podejrzany wygląd, zdecydowanie odradza się jego przyjmowanie. Na koniec roztwór należy przechowywać w chłodnym miejscu i chronić przed dziećmi. Jeśli zdecydujesz się umieścić go w lodówce, upewnij się, że nie zamarznie i nie używaj go dłużej niż 30 dni od jego uruchomienia.

Aktualizacja : Produkt Saxenda nie jest już dostępny w sprzedaży, artykuł pozostawiono w celach informacyjnych. Alternatywy są dostępne na dole strony!

Skuteczność produktu

Dogłębne badanie

Aby wykazać skuteczność produkt, TO Laboratorium Novo Nordisk zdecydowało się przeprowadzić badanie kliniczne w którym wzięło udział ponad 3700 pacjentów bez cukrzycy. Wyniki Badanie opublikowano w New England Journal of Medicine.

Proces trwał około 56 tygodni i objął kilka krajów na całym świecie, których tematyka to m.in cierpiących na znaczną nadwagę lub otyłość. Wybór osób jest przeszły rygorystyczne obliczenia ich BMI, tylko te, które przekraczają 27 w przypadku nadwagi i 30 w przypadku otyłości.

Należy również zauważyć, że 78,5 % pacjentów, którzy wzięli udział w badaniu, to kobiety. W ciągu 56 tygodni leczeniu towarzyszyła określona dieta i program sportowe pod okiem profesjonalnych trenerów.

Jednocześnie pacjentom podawano placebo, aby stanowić grupę kontrolną pod kątem skuteczności lub braku produktu.

Wyniki

63,2% pacjentów, którzy otrzymali przy regularnej dawce Saxendy schudłam co najmniej 5% swojej wagi 33,1% straciło ponad 10%.

Pacjenci otrzymywali placebo ze swojej strony pokazują 27,1% dla tych, którzy stracili około 5% swoich masę początkową i 10,6% dla tych, które stopiły się powyżej 10%.

Wyniki testu mają pozwolił naukowcom udowodnić skuteczność produktu. Jeśli liczby na to wskazują że Saxenda nie leczy otyłości, pomaga jednak schudnąć i ułatwiają leczenie problemów związanych z nadwagą, takich jak cukrzyca.

Saxenda
Saxenda pomaga w utracie wagi i ułatwia leczenie niektórych schorzeń związanych z otyłością

Aktualizacja : Produkt Saxenda nie jest już dostępny w sprzedaży, artykuł pozostawiono w celach informacyjnych. Alternatywy są dostępne na dole strony!

Ostrzeżenia i przeciwwskazania

Ostrzeżenia

Powinno być kilka zastrzeżeń wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem leczenia lekiem Saxenda lub jakimkolwiek innym lekiem inna forma leku o dużej zawartości liraglutydu. Jeśli ty podlegają jednemu z poniższych przypadków, zdecydowanie zaleca się konsultację Twój doktor:

 • Rak piersi: jeśli podejrzewasz przypadek raka piersi lub jeśli Twoi przodkowie cierpieli na tę chorobę, jakie jest ryzyko skurczu może znacznie wzrosnąć poprzez przyjmowanie liraglutyd;
 • Rak tarczycy: w W niektórych przypadkach liraglutyd powoduje raka tarczycy. Ludzie z historią tej choroby powinni zachować szczególną ostrożność uwaga ;
 • W żadnym wypadku liraglutyd nie może zastąpić insulina, chociaż lek skutecznie leczy cukrzycę.

Przeciwwskazania

W następujących przypadkach, biorąc Saxenda lub inne leki na bazie liraglutydu są surowo zabronione:

 • Reakcje alergiczne na liraglutyd lub którykolwiek inny lek inny składnik, z którego składa się lek;
 • Osoba cierpiąca na niewydolność serca klasa I lub II;
 • Osoba z nowotworem układu endokrynnego (obecność nowotworów w kilku gruczołach ciała);
 • Osoby z niewydolnością nerek i przewlekła wątroba;
 • Osoba powyżej 75. roku życia;
 • Kobieta w ciąży ;
 • Kobieta karmiąca piersią;
 • Młoda osoba poniżej 18 roku życia.

Skutki uboczne

Leczenie Saxendą naraża pacjentów na liczne skutki uboczne, które pojawiają się co najmniej mniej niż 1% pacjentów. Mogą być poważne lub niewielkie i przemijające lub uporczywy.

Drobne skutki uboczne

Objawy wymienione poniżej są najczęstsze i często pojawiają się w pierwszych dniach leczenie :

 • Zmiana smaku w wyniku działania liraglutyd;
 • Oparzenie żołądka;
 • Zawroty głowy;
 • Biegunka lub zaparcia;
 • Zmęczenie ;
 • Mdłości ;
 • Wymioty;
 • Suchość w ustach;
 • Ból brzucha.

Poważniejsze skutki uboczne

Następujące skutki uboczne są rzadsze, ale ich pojawienie się może powodować poważne problemy przypadku zaniedbania ze strony pacjenta. Dlatego wskazane jest skonsultowanie się z o należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpi jeden lub więcej z tych objawów. oczywisty:

 • Nagłe zmiany tętna, prowokacyjne kołatanie serca i omdlenia;
 • Objawy ciężkiego odwodnienia: zmniejszona produkcja moczu, utrzymująca się suchość skóry i ust, uczucie intensywnego pragnienia, bóle głowy i dezorientacja ;
 • Problemy z nerkami: częste zachcianki oddawanie moczu w nocy, obecność krwi w moczu;
 • Przewlekła hipoglikemia: dezorientacja, intensywne zmęczenie i drętwienie kończyn, drgawki itp.
 • Kamica żółciowa: ból brzucha, między łopatkami, pod prawym barkiem.

Aktualizacja : Produkt Saxenda nie jest już dostępny w sprzedaży, artykuł pozostawiono w celach informacyjnych. Alternatywy są dostępne na dole strony!

Interakcje, o których warto wiedzieć

Wchodzi liraglutyd interakcja z wieloma agentami. Dlatego rozsądniej byłoby o tym porozmawiać należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent stosował wcześniej jeden z tych leków aby użyć Saxendy do utraty wagi:

 • Kwas acetylosalicylowy;
 • Androgeny, takie jak testosteron;
 • Antybiotyki, takie jak sulfametoksazol, cyprofloksacyna lub ofloksacyna;
 • Leki przeciwcukrzycowe, takie jak chlorpropamid lub metformina;
 • Leki przeciwpsychotyczne, takie jak klozapina;
 • Kortykosteroidy, takie jak hydrokortyzon lub prednizon;
 • Diuretyki pętlowe i tiazydowe;
 • Inhibitory monoaminooksydazy;
 • Insulina;
 • Estrogeny;
 • Fenylefryna;
 • Chinina.

Jest ich jeszcze wielu inne środki i leki, które mogą wchodzić w interakcje w mniejszym lub większym stopniu szkodliwy dla liraglutydu. Najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem przed jakimkolwiek leczeniem.

Czy Saxendę można kupić w aptekach i w jakiej cenie?

Saxendę można kupić w aptekach lub w Internecie w różnych cenach. W pierwszym przypadku konieczna jest recepta wystawiona przez lekarza. Jednak leki, które zostaną Państwu sprzedane, są autentyczne i gwarantują oczekiwane efekty.

Saxenda
Saxendę można kupić w aptekach, na receptę lub przez Internet.

Zakupy w Internecie są jednak ten, na który obecnie decyduje się coraz więcej osób, biorąc pod uwagę, że pozwala to na znaczną oszczędność czasu dzięki dostawie do rezydencja. Problem wynika z faktu, że wiele witryn handlowych oferuje produkty podrabiane lub przeterminowane.

Dlatego jest to zdecydowanie zalecane dokonywania zakupów wyłącznie na oficjalnych stronach internetowych i w inny sposób, lepiej uważać na platformy, które oferują jedynie sprzedaż leków i którzy nie zadają Ci kilku pytań na temat Twojego przypadku i jak mogliby ci faktycznie pomóc.

Dostarcz go tylko wtedy, gdy na pewno będziesz w domu i dokładnie sprawdzisz datę ważności i opakowanie.

Generalnie poważne strony mieć do dyspozycji lekarzy, którzy wyrażają swoje opinie i Ty doradź co będzie dla Ciebie najlepsze.

Wreszcie, nie wahaj się porównać kilku aptek lub kilku witryn przed dokonaniem zakupu, ponieważ ceny różnią się w zależności od sklepu. Porównaj także koszty dostawy, aby zaoszczędzić pieniądze.

Aktualizacja : Produkt Saxenda nie jest już dostępny w sprzedaży, artykuł pozostawiono w celach informacyjnych. Alternatywy są dostępne na dole strony!

Opinia dotycząca Saxendy

Ta sekcja „opinie”. skupię się w pierwszej kolejności na opinii pacjenta-świadka, który korzystał z tzw produkowane przez ponad trzy miesiące, a po drugie, opinie lekarzy i pracowników służby zdrowia na Saxenda.

Opinia użytkownika dotycząca Saxendy

Pacjent próbował Leczenie Saxendą i odnotowane zmiany, reakcje i możliwe skutki uboczne, na jakie cierpiał jego organizm w tym okresie.

Po 3 miesiącach dawka dzienne spożycie osiągnęło maksymalny poziom wynoszący 6 mg na dzień. Pacjent zaczyna odczuwać skutki leku, łącznie ze stratą apetyt, który pojawił się już od pierwszych shotów.

Pojawia się także zmęczenie coraz większe uczucie z powodu braku spożycia kalorii. Po drugiej tygodniach pojawiają się nudności i często nie ustępują dopiero po wymioty. Biegunka jest również częsta, przyspieszając odwodnienie.

Zabiegowi towarzyszyły ćwiczenia aktywność fizyczna, w tym szybki marsz lub jogging każdego ranka oraz a drastyczna dieta.

Należy zauważyć, że pacjent początkowo ważył 100 kg i miał 1,80 m wzrostu. Jego BMI zatem powraca do początku obróbka przy 100/(1,80)²= 30,9 ≈ 31 kg/m².

Po 3 miesiącach przegrał około 5 kg, co stanowi równowartość 5% jego masy początkowej.

Osobiście był to pacjent biorąc pod uwagę wyniki odchudzania, jestem mniej lub bardziej rozczarowany że włożył tyle wysiłku w 12 tygodni, żeby schudnąć tylko 5 kg.

Jednak jego BMI spadło poniżej słupek 30 (wskaźnik otyłości) wzrośnie do 29,45 (w nawiasie nadmierna nadwaga). Ponadto jego ciśnienie krwi pozostawało stabilne, jeśli: wcześniej cierpiał na nadciśnienie.

Saxenda i zdrowie
Saxenda jest korzystna w przypadku chorób związanych z nadwagą

Opinia pacjenta jest pozytywna, ponieważ Saxenda pomogła poprawić jego zdrowie, a leczenie mu pomogło pozwoliło nam wrócić do bardziej higienicznego i mniej siedzącego trybu życia. Jest po wyjaśnień od lekarza prowadzącego, które w końcu zdał sobie sprawę że odchudzanie nie powinno odbywać się nagle, a 5 kg jest w większości mieszczące się w normach.

Recenzje lekarzy na temat Saxendy

Lekarze są jednomyślni dotyczące leków wspomagających odchudzanie: najwięcej skuteczne musi towarzyszyć przywrócenie równowagi w żywności i regularna aktywność fizyczna.

Chociaż Saxenda przedstawia swój los skutki uboczne, jest klasyfikowany wśród leków syntetycznych, które wyświetlają rzeczywiste, nieagresywne rezultaty dla organizmu. A właściwie ciało lepiej radzi sobie z „wolniejszym” efektem odchudzania rozłożonym w ciągu długi okres.

Ogólnie rzecz biorąc, opinie Lekarze dobrze oceniają Saxendę. Dziś jest ich niewielu leki na odchudzanie zalecane przez pracowników służby zdrowia i Saxenda jest częścią tej uprzywilejowanej mniejszości.

Wniosek

Odchudzanie to nie tylko kwestia estetyki, ale także kwestia zdrowia. W czasach, gdy nadwaga staje się w dużej mierze nadmierna, granicząca z otyłością, należy pilnie zaradzić jej możliwie najmniej agresywną metodą, aby nie nabawić się poważniejszych problemów. Udowodniona skuteczność Saxendy i liraglutydu daje temu produktowi świetlaną przyszłość.

Aktualizacja : Produkt Saxenda nie jest już dostępny w sprzedaży, artykuł pozostawiono w celach informacyjnych. Alternatywy są dostępne tuż poniżej!

Alternatywy

Saxenda nie jest już dostępna dzisiaj, ale istnieją inne opcje promujące utratę wagi! Tutaj są :