Metabolizm: czy można pomóc organizmowi efektywniej spalać tłuszcz?

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

Tak, jest to możliwe, poprzez zwiększenie metabolizmu, czyli wszystkich reakcji zachodzących w komórkach naszego organizmu. Polega ona na katabolizm (produkcja energii z wchłoniętych składników odżywczych poprzez rozbicie stosunkowo dużych i złożonych cząsteczek na mniejsze i prostsze cząsteczki (wykorzystanie i przechowywanie)) oraz to anaboliczne (budowa elementów niezbędnych do funkcjonowania naszych komórek (np. uzupełnianie zapasów).

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Nasz wydatek energetyczny odpowiadają: naszemu podstawowemu metabolizmowi (płeć, wzrost, waga, wiek), temperaturze zewnętrznej, warunkom fizjologicznym (ciąża, emocje itp.) + wydatkom wynikającym z aktywności fizycznej i intelektualnej + trawieniu.

dystrybucja-wydatki-metabolizm-trawienie

Na codziennie możliwe jest efektywniejsze spalanie tłuszczu poprzez zwiększenie wydatków energetycznych trawienia i nie tylko powiązany z aktywnością fizyczną.

Spalaj więcej tłuszczu, jedząc dobrze!

Dostosowując swoją dietę do podstawowego zapotrzebowania energetycznego i jedząc tylko wtedy, gdy jesteś głodny, Twój organizm będzie uspokojony, niczego mu nie zabraknie i chętniej będzie czerpał z zapasów tłuszczu!

Oblicz swoje podstawowe zapotrzebowanie energetyczne klikając tutaj: http://www.vitadiet.net/boite-energie.html

Jedząc o regularnych porach, zapewniasz organizm, że będzie wiedział, kiedy otrzyma dostawę energii.

Dzieląc posiłki (śniadanie, przekąska, obiad, przekąska, kolacja) w celu lepszego rozłożenia spożycia i zwiększenia wydatków na trawienie. Nie chodzi o podjadanie, ale o różne rozłożenie spożycia.

Przez przykładowe śniadanie: napój + tost z masłem + jeden mleczarnia Następnie około 10-11 rano kawałek owocu.

Zwiększając częstotliwość posiłków, bardziej równomiernie rozkładamy przyjmowane kalorie, umożliwiając większą termogenezę.

Dystrybucja, której potrzebujemy, aby dobrze funkcjonować, to:

dystrybucja grup żywności

Nasz organizm zużywa więcej energii, gdy wykorzystuje białko niż tłuszcz lub węglowodany.

Wskazówki: w porze posiłków zacznij od warzyw i białka, a zakończ węglowodanami (ilość dostosujesz do swojego głodu).

Przynajmniej raz dziennie spożywaj chude białka, takie jak dorsz, pierś z kurczaka lub owoce morza, jajka, naturalny nabiał, rośliny strączkowe (które dostarczają białka i skrobi).

Niektóre składniki odżywcze, takie jak wapń, umożliwiają lepsze wykorzystanie innych składników odżywczych, a tym samym mniejsze przechowywanie, stąd zainteresowanie spożywaniem produktów mlecznych do każdego posiłku. Jogurty naturalne, serki twarogowe (beztłuszczowe) i serki serowe również są bogate w białko i stanowią doskonałą przekąskę, gdy dopadnie Cię głód!

Pamiętaj, aby pić co najmniej 1,5 litra w ciągu dnia, szczególnie jeśli uprawiasz sport. Woda jest niezbędna do czynności związanych z metabolizmem, zwłaszcza lipolizą (rozkładem tłuszczów).

Zwiększ swoje wydatki za pomocą małych postów (tylko dla osób bez problemów zdrowotnych). Uważaj, dieta ze zbyt niską kalorycznością powoduje, że organizm nie wykorzystuje rezerw. Lepiej zrobić tzw krótki okres mini szybko, przez 16 do 20 godzin: to pozwala zwiększyć mobilizację rezerw tkanki tłuszczowej blokując produkcję hormonu tarczycy T3, który organizm wydziela, aby chronić się przed utratą wagi.

Raz w tygodniu albo nie jemy obiadu (znowu jemy następnego ranka), albo nie jemy śniadania (znowu jemy na lunch), ale dobrze się nawadniamy (woda, herbata, napary ziołowe, bulion), warzywa) .

Spalaj tłuszcz odpowiednią żywnością

Celem jest oczywiście połączenie ich spożycia z dietą dostosowaną do Twoich celów odchudzających.

Dla promują aktywację lipolizy, nie zaniedbuj pokarmów bogatych w białka jak chude mięso i ryby.

TO Zielona herbata jest silnym przeciwutleniaczem, cytryna dobrze znany detoksykator, owoce takie jak cytrusy (grejpfrut) są pełne witamin i mają niską zawartość cukru i kalorii. Tam papaja i ananas aktywować mobilizację tłuszczu.

Tam cykoria jest bogata w inulinę, włókna z korzenia tej rośliny pomagają obniżyć poziom glukozy i lipidów we krwi. Możemy zastąp ją kawą lub, lepiej, połączyć jedno i drugie, tak aby połączyć odchudzające działanie inuliny i kofeiny. Nie więcej niż 2 filiżanki dziennie.

TO pieprz : Świeża lub sproszkowana papryczka chili zawdzięcza swoją ostrość kapsaicyna, który stymulując produkcję adrenaliny i noradrenaliny pomaga spalić zmagazynowane cukry i tłuszcze. Pieprz cayenne, Tabasco, papryka… Wybieramy zgodnie z Twoimi upodobaniami i tolerancją przewodu pokarmowego.

papryczki chili do spalania tłuszczu

Spal swój tłuszcz za pomocą suplementu diety

Ich formuła pomaga zwiększyć spożycie kalorii poprzez metabolizm. W połączeniu z regularną aktywnością sportową i odpowiednią dietą, niektóre suplementy diety oferują koncentrat składników aktywnych.

TO spalaczy tłuszczu Spirulina, zawierająca zieloną herbatę lub kofeinę, może pomóc przyspieszyć metabolizm.

Spalaj tłuszcz dzięki odpowiednim ćwiczeniom fizycznym

Wydatek organizmu w spoczynku może wahać się od 200 do 600 kalorii w zależności od tego, czy prowadzimy siedzący tryb życia, czy też jesteśmy aktywni. Organizm kontynuuje wydatkowanie połowy tych wydatków w ciągu 24 godzin po aktywności. Mięśnie są dużymi konsumentami energii: osoba o dobrym napięciu mięśniowym spala więcej niż osoba prowadząca siedzący tryb życia, także w spoczynku. Problem w tym, że wraz z wiekiem masa mięśniowa naturalnie maleje.

Aby go utrzymać i rozwijać, najlepiej ćwiczyć kulturystykę z umiarkowanymi ciężarami i/lub preferować ćwiczenia mobilizujące jak najwięcej grup mięśniowych (trening core, podciąganie itp.).

Aby skutecznie spalać tłuszcz poprzez sport: preferuj ćwiczenia wytrzymałościowe (niezbyt intensywne), ćwiczenia dynamiczne i wzmacnianie mięśni.

Aby uzyskać szybkie rezultaty, zaplanuj co najmniej 4 sesje tygodniowo po 45 minut ćwiczeń cardio.

Pływanie, jazda na rowerze, bieganie, Nordic Walking przez co najmniej 30 minut dziennie mogą już zwiększyć Twój wydatek energetyczny.

ćwiczenia fizyczne

Lepiej zdecydować się na fazy regeneracji, niż na wyczerpanie.

Rzeczywiście ważne jest, aby utrzymać średnie tętno, aby organizm na to pozwolił szybko spalić tłuszcz. Trening sportowy o wysokiej intensywności (HIIT) jest dobrze znany ze swojej skuteczności i niepowstrzymanego efektu spalania tłuszczu.

Ważny jest wyznaczanie właściwych celów i utrzymywanie aktywności regularne fizyczne.

Sprzątanie, zakupy, praca w ogrodzie, wchodzenie po schodach, spacery przynajmniej 30 minut dziennie są częścią codziennej aktywności fizycznej!

Nie poddawaj się po tygodniu i zachowaj motywację, uprawiaj sport z przyjaciółmi lub stawiaj sobie wyzwania.

Na koniec obdaruj siebie drobnymi nagrodami za każdy osiągnięty cel!