Letnie ciało tak, ale bez diety

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Dni są coraz dłuższe, coraz dłużej cieszymy się światłem… Wiosna w pełni, a lato tuż-tuż!

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Zbliżamy się do sezonu grillów, wakacji, plaży, basenu, lekkich ubrań… Ale dlaczego dla wielu z nas nadchodzi czas niepokojów, stresu i wstydu?!

Przez zbyt wiele lat lato rymowało się z letnim ciałem! Musimy pokazać na plaży wymarzone ciało wyrzeźbione w rekordowym czasie… Czy to możliwe? Czy musimy wpaść w ten dyktat mody i szczupłości (nie mówiąc już o szczupłości), żeby być szczęśliwi i szczęśliwi?

To letnie body wywołało wiele dyskusji i tuczy koła wyglądu i biznesu!

„Przewodnik po wymarzonej sylwetce w 21 dni”, „ Kuracja detoks », „Ukierunkowana dieta”, „Jędrna i gładka skóra”… I tak dalej… Nie zapominajmy, że aby osiągnąć ten cel, ważne jest, aby się pozbawić, nie cieszyć się już dobrymi letnimi posiłkami, nadmiernie uprawiać sport i w końcu. Aby osiągnąć nic innego jak tylko wstydzić się swojego ciała!

Ile kobiet i mężczyzn nie nosi kostiumów kąpielowych z genu? Nie masz odwagi założyć topów na ramiączkach? Okryć się nieznośnym upałem?

Dziś jako Dietetyk broniąca wolności i wyjątkowości każdego człowieka, lubiąca jeść bez liczenia, pragnę zaproponować Państwu moją wersję letniego ciała… I bez dieta proszę, odpowiadając na 3 pytania, które musisz sobie zadać!

Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać: Kim jestem?

Dla mnie pierwszym krokiem jest bycie czystym wobec siebie. Nie będziesz ulegać wpływom magazynów i niezdrowej mody, jeśli wiesz, kim jesteś, ze swoimi cechami i wadami!

Wreszcie zdaję sobie sprawę, że ta potrzeba trzymania się w normie dotyka osoby, które mają niski obraz siebie, które nie potrafią na co dzień cenić siebie, które zupełnie o sobie zapominają.

Można by mówić o niskim poczuciu wartości, czyli o sposobie, w jaki na siebie patrzymy, o naszym (zbyt surowym) osądzie o sobie.

Zamiast rozpoczynać restrykcyjną dietę i program sportowy, który przyniesie Ci tylko frustrację i załamanie, co by było, gdybyś zdecydował się wyruszyć w poszukiwaniu siebie?

Aby odzyskać pewność siebie, docenić swoją prawdziwą wartość i swoją wyjątkowość?

Jesteś wyjątkowy… Pamiętaj, że nie da się stać kimś innym… Więc równie dobrze możesz zacząć od poznania siebie, aby stać się swoim najlepszym przyjacielem!

letnie ciało bez diety

Czy mam słuchać swojego ciała czy głowy?

Kiedy szukamy w Internecie, jak osiągnąć wyidealizowane letnie ciało, natrafiamy na całą masę rygorystycznych zasad, których należy przestrzegać, aby szybko schudnąć. Wybrałam 3, które uważam za genialne: „zamień produkty bogate w skrobię na warzywa”, „jedz kawałki głód”, „sport na spalanie kalorii”.

Ostatecznym celem jest utrata wagi i w żadnym momencie wers nie mówi o miłości własnej… Przyjrzyjmy się temu bliżej.

  • Pokarmy bogate w skrobię nigdy nie spowodowały, że ktokolwiek przybrał na wadze! Do posiłku możesz jeść wyłącznie produkty skrobiowe (makaron w sosie z serem), wieczorem chleb lub pizzę… Jeśli przed jedzeniem poczujesz głód, możesz zjeść wszystko! To, co powoduje przyrost masy ciała, to jedzenie bez uczucia głodu. Naucz się także odkrywać swoją sytość, aby ją szanować. Ta wiara w życie trwa i jest niezachwiana! Jednak co za błąd.
  • Środki tłumiące apetyt to kłamstwo! Moim zdaniem jedna z najdoskonalszych konstrukcji… Czy myślisz, że naprawdę możesz oszukać swoje ciało, jego doznania, jego potrzeby? Stosowanie tego typu produktów doprowadzi Cię później tylko do nadmiaru… Dzięki temu przybędziesz więcej kilogramów niż na początku!

Nie zapominaj, że magia istnieje tylko w uniwersum Harry’ego Pottera.

  • Sport jeszcze nigdy nie sprawił, że ktoś schudł! I nie… Pozwala oczywiście spalić kalorie, ale aby schudnąć (jeśli jest to konieczne dla organizmu) trzeba poza uprawianiem sportu szanować swoje odczucia związane z jedzeniem: głód i sytość.

Sport to aktywność, która powinna sprawiać Ci przyjemność i dobre samopoczucie, gdy tylko zaczniesz go uprawiać, aby schudnąć, co nie jest celem naprawdę motywującym na dłuższą metę, nigdy nie osiągniesz oczekiwanych efektów.

Czy mogę uwolnić się od nakazów i fałszywych przekonań?

Oczywiście, ale to nie jest łatwe! Każdego dnia, w każdej chwili, za pośrednictwem sieci społecznościowych i informacji we wszelkich formach, dręczą nas przestarzałe zasady, które za machnięciem czarodziejskiej różdżki oferują rozwiązania wszystkich Waszych problemów.

Możesz sięgnąć po różne lektury, które otworzą Ci umysł, lub do wykwalifikowanych specjalistów, którzy poprowadzą Cię drogą do wolności, ale przede wszystkim musisz przetestować, aby zrozumieć, w jakim stopniu to wszystko jest tylko fantazją i biznesem.

Spróbuj zacząć od zadania sobie pytania o uczucie głodu. Ilu pacjentów patrzyło na mnie szeroko otwartymi oczami, kiedy pierwszy raz rozmawiałem z nimi o tym pomyśle… Jednak przy urodzeniu i w dzieciństwie intuicyjnie jest jeść tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni i nie chcieć już kontynuować jedzenia, gdy nadejdzie uczucie sytości !

Połącz się ponownie ze swoją intuicją, zmysłami i naucz się na nowo ufać sobie.

Zakończę ten artykuł prostym wnioskiem: uwolnij się od tej presji społecznej i doceń swoje ciało takim, jakie jest, tak zaczyna się prawdziwa zmiana.