Przejście na dietę stewardessy: opowiadam o tym wszystkim.

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Dieta stewardessy, znana również jako dieta Natmana, to ekspresowa metoda odchudzania. Daje ona imponujące rezultaty w zaledwie 4 dni, czyli w ciągu przeciętnego lotu samolotem. Jak to działa? Polega na przestrzeganiu ścisłego, drastycznego programu. Jest warta wysiłku, biorąc pod uwagę utratę wagi, jaką generuje. Chcesz dowiedzieć się więcej? Podam ci szczegóły, aby dowiedzieć się, jak schudnąć dzięki programowi.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Zapoznanie się z dietą stewardessy

Zasada działania metody

Dieta stewardess to program żywieniowy:

 • Wysokobiałkowy: oferowane pokarmy są bogate w białko. Białko odgrywa kluczową rolę w systemie metabolicznym, który jest niezbędny do spalania kalorii.
 • Hipokaloryczna: oznacza to, że potrawy są niskokaloryczne. Dzienne spożycie kalorii nie przekracza 1200 kalorii, aby utrzymać masę mięśniową. Program Natman to jeden z ulubionych sposobów personelu pokładowego na zrzucenie zbędnych kilogramów podczas międzylądowania. Trwa on 4 dni i może pomóc zrzucić do 4 kg. Koncentruje się na daniach mięsnych i warzywnych, dwóch podstawowych składnikach odchudzania. Stosowanie tego typu diety oznacza brak witamin, minerałów i węglowodanów.

Cele

Dieta stewardess jest skierowana zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą szybko schudnąć, bez stosowania długich i żmudnych metod innych diet.

Faire un régime hôtesse de l'air.
Dieta stewardess skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą szybko schudnąć.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że metoda ta eliminuje do 4 kg. Jeśli chcesz schudnąć więcej, polecam zapoznać się z innymi programami.

Jak działa dieta stewardessy: metody i porady

Metoda

W tej sekcji wyjaśnię to, co powiedziałem powyżej. Dieta stewardess polega na jedzeniu warzyw i mięsa. Możesz jeść tyle, ile chcesz, pod warunkiem, że jest to proste. Zaleca się jednak, aby nie przekraczać dziennej dawki kalorii.

Należy unikać przetworzonej żywności. Wybieraj organiczne, surowe lub gotowane na parze warzywa. Jedną ze wskazówek jest preferowanie żywności bogatej w białko i ograniczenie źródeł węglowodanów i tłuszczów. Zachęci to organizm do czerpania z rezerw tłuszczu i cukru, aby pomóc mu spalić kalorie i schudnąć. Oto najlepsze spalacze tłuszczu, które można połączyć z dietą, aby uzyskać trwałe rezultaty.

Zasady, których należy przestrzegać

Program odchudzania to ścisła metoda, która obejmuje etapy, których należy przestrzegać, aby odnieść sukces w odchudzaniu.

Oto najważniejsze z nich:

 • Nie ulegaj podjadaniu: zachcianki to jedna z pokus, które dotykają osoby stosujące dietę Natmana. Zachęcam do opierania się tej pokusie przez 4 dni. Możesz zjeść jabłko, jeśli jesteś bardzo głodny między posiłkami, lub zdecydować się na skuteczny niskokaloryczny środek zmniejszający apetyt.
 • Unikaj źródeł węglowodanów, niskotłuszczowych lub beztłuszczowych produktów mlecznych i żywności o wysokiej zawartości tłuszczu: w tym ciast, masła i sera.
 • Unikaj picia napojów gazowanych i/lub bogatych w cukier oraz alkoholu: należy unikać napojów gazowanych i piwa.
 • Nie dodawaj soli do potraw: sól jest odpowiedzialna za zatrzymywanie wody i cellulit. Możesz zastąpić ją przyprawami, aby nadać potrawom lepszy smak.
 • Unikaj uprawiania sportu podczas fazy diety: nie będziesz mieć energii, aby włożyć dużo wysiłku.
 • Pozostań nawodniony: istnieje związek między nawodnieniem a utratą wagi. Woda jest niezbędna do trawienia. To także naturalny, niskokaloryczny środek hamujący apetyt.

Dzień na diecie stewardessy

Jak działa metoda

Istnieją dwa etapy skutecznej diety stewardessy, a mianowicie faza diety i faza równowagi. Pierwsza odpowiada samej metodzie odchudzania. Jest to najtrudniejszy okres, ponieważ będziesz pozbawiać się kilku rodzajów żywności. Radzę układać codziennie inne menu, aby uniknąć monotonii. Po zakończeniu 4-dniowej diety następuje faza równoważenia.

Celem jest utrzymanie wyników i uniknięcie efektu jo-jo. Co prawda okres ten odpowiada zakończeniu diety, ale ważne jest, aby nie zmieniać nagle nabytych nawyków. Faza równowagi trwa od 7 do 20 dni. W tym okresie należy trzymać się trzech posiłków i trzech przekąsek dziennie. Upewnij się, że nie przekraczasz 1200 do 1500 kalorii dziennie dla kobiet i 1500 do 1800 kalorii dziennie dla mężczyzn.

Zaleca się stopniowe wprowadzanie do diety źródeł węglowodanów, tłuszczów i produktów mlecznych. Unikaj jednak bardzo słodkich i bardzo tłustych produktów, aby zmniejszyć efekt jo-jo. Podtrzymuj nawyk rezygnacji z podjadania, jeśli udało Ci się to w fazie diety.

Czas trwania diety

Dieta hostess trwa 4 dni, choć istnieją warianty tygodniowe i 8-dniowe. Osobiście radzę nie przekraczać 4 dni, aby uniknąć niedoborów żywieniowych. Metoda może stać się niebezpieczna po 4 dniach. Zachęcam, aby jej nie przedłużać, a raczej zwracać uwagę na swoją sylwetkę podczas fazy równoważenia.

Dozwolone i zabronione produkty spożywcze

Dieta Natmana dopuszcza następujące pokarmy: rośliny strączkowe, fromage frais, chude mięso (zebu, kurczak), zielone warzywa, jajka, owoce morza, tofu, oliwę z oliwek, niskotłuszczowe jogurty, białe ryby i owoce z małą ilością cukru. Podczas diety zabronione są następujące produkty: zboża, alkohol, tłuste sery, fast foody, ciastka i produkty przetworzone.

Skuteczność diety stewardess

Metoda Natmana obiecuje utratę wagi, ponieważ organizm będzie czerpał z zapasów cukrów i tłuszczów. To właśnie tam znajdzie potrzebną mu energię, której jedzenie nie jest już w stanie zapewnić.

Faire un régime hôtesse de l'air.
Organizm czerpie z zapasów cukru i tłuszczu

W rezultacie tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana, a ciało staje się szczuplejsze. Dieta wysokobiałkowa ogranicza utratę mięśni i utrzymuje masę mięśniową. Złe tłuszcze są eliminowane. Woda zmagazynowana w tkankach jest usuwana dzięki diecie bezsolnej. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do osiągnięcia celu odchudzania.

Zalety i wady diety stewardessy

Zalety

Oto powody, dla których program Natman jest tak skuteczny:

 • Wiele produktów spożywczych działa hamująco na apetyt: większość dozwolonych produktów spożywczych jest bogata w błonnik pokarmowy, elementy, które przyczyniają się do uczucia sytości.
 • Szybkość diety: metoda ta jest jednym z najkrótszych programów odchudzających. Jest odpowiednia dla osób szukających sposobu na szybką utratę wagi.
 • Dieta jest przystępna cenowo: nie musisz mieć dużego budżetu, aby przestrzegać programu. Dozwolone produkty spożywcze są łatwo dostępne na rynku.
 • Metoda ta pozwala uniknąć frustracji: deprywacja prowadzi do uczucia frustracji. Łatwo się jej trzymać, gdy dieta jest krótka.

Wady

Dieta hostess ma swoje wady:

 • Dieta jest intensywna: oparcie się pokusie niektórych pokarmów może być trudne i frustrujące.
 • Niedobory żywieniowe: brak węglowodanów, tłuszczów i produktów mlecznych może prowadzić do spadku energii.
 • Niezdolność do utraty wielu kilogramów: dieta pozwala wyeliminować jedynie od 4 do 5 kilogramów nadwagi. Aby osiągnąć lepsze wyniki, warto zainwestować w inne produkty odchudzające.

Pomysły na menu dla stewardes

RanoPołudnieWieczór
Dzień 1Kawa bez cukru + ½ grejpfruta150 g grillowanego steku + zielona sałata + lekko słodzony sok owocowy2 jajka na twardo + szpinak + sok z marchwi
Dzień 2Herbata bez cukru + jabłko150 g grillowanego steku + sałatka z selera + sok malinowy150 g grillowanego kurczaka + sałatka z pomidorów + sok z suszonych śliwek
Dzień 3Kawa bez cukru + ½ grejpfruta150 g grillowanego steku + porcja zielonej fasolki + sok z cytryny150 g grillowanej białej ryby + sok pomidorowy
Dzień 4Herbata bez cukru + ½ grejpfruta2 jajka na twardo + surówka z czerwonej kapusty + sok ananasowy150 g grillowanego steku + sok grejpfrutowy

Opinia konsumentów

Dieta Natmana przyciąga wielu konsumentów w sieci. Wielu z nich z niej skorzystało. Wyniki są różne, mimo że metoda jest wyjątkowa. Niektórym udało się schudnąć 1 kg dziennie.

Faire un régime hôtesse de l'air.
Niektórym osobom, które stosowały dietę stewardessy, udało się schudnąć 1 kg dziennie.

Inni zmniejszyli swoją wagę o 2 kg w ciągu 4 dni. Różnica ta może wynikać z metabolizmu, ale także ze sposobu, w jaki program był realizowany. Nikt nie narzekał na brak rezultatów.

Profesjonalne porady

Dieta stewardessy to rodzaj diety odpowiedni dla osób, które chcą szybko schudnąć, według specjalistów ds. zdrowia. Obiecuje zrzucenie kilku kilogramów, ale nie pozwala na utratę więcej niż 4 lub 5 kg. Drastyczne diety są znane z tego, że dają szybki efekt.

Wadą jest to, że nie zawsze są łatwe do przestrzegania. Ważne jest, aby przestrzegać kilku warunków, jeśli chcesz schudnąć. Należy zachować ostrożność podczas fazy równoważenia, aby uniknąć efektu jo-jo. Specjaliści zalecają zasięgnięcie porady lekarza przed rozpoczęciem diety, która naraża na niedobory żywieniowe.