Suplementy diety

Suplement diety

W większości przypadków zastosowanie zbilansowanej diety, dostosowanej do aktywności fizycznej, wystarcza do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania organizmu na niezbędne składniki odżywcze. Zdarza się jednak, że konieczne jest dodatkowe spożycie, aby uniknąć niedoborów lub je uzupełnić. W tym kontekście lekarze przepisują suplementy diety.

Co to jest suplement diety?

Suplementy diety to substancje nielecznicze wzbogacone w niezbędne składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały. Mają one na celu uzupełnienie różnych niedoborów i występują głównie w postaci kapsułek, proszków, a nawet tabletek do przyjmowania doustnego.

Suplement diety dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych w przypadku jego niedoborów

Suplementy diety składają się zazwyczaj ze składników odżywczych łatwo przyswajalnych przez organizm, ekstraktów roślinnych, a nawet substancji o celach odżywczych lub fizjologicznych. Może również zawierać dodatki, środki aromatyzujące lub inne składniki, których spożycie jest dozwolone.

Dlaczego warto stosować suplementy diety?

Lekarze zalecają przyjmowanie suplementów diety w przypadku stwierdzonego w badaniu lekarskim niedoboru niezbędnych składników odżywczych. Przepisują je również pacjentom narażonym na mniej lub bardziej poważne ryzyko niedoborów, w zależności od ich stylu życia, wieku i stanu zdrowia.

Suplementy diety oparte na stylu życia

Wegetarianie i/lub weganie są narażeni na wysokie ryzyko niedoborów niezbędnych składników odżywczych, ponieważ nie spożywają mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego. Sportowiec, kulturysta, a nawet bardzo aktywna osoba również może potrzebować dodatkowej dawki witamin lub soli mineralnych, aby utrzymać formę. Wreszcie osoba podlegająca specjalnej diecie musi przyjmować suplementy diety, aby wypełnić lukę związaną z ubóstwem.

Suplementy diety w zależności od wieku

Starsi ludzie zazwyczaj potrzebują suplementów białkowych lub witaminowych, aby zachować formę i wzmocnić swój układ odpornościowy. Kobiety w okresie menopauzy wymagają również specjalnego spożycia niezbędnych składników odżywczych, aby złagodzić objawy i utrzymać dobry stan zdrowia.

Suplementy diety w zależności od stanu

Lekarze często przepisują suplementy żelaza kobietom, które mają obfite miesiączki. Z kolei kobiety w ciąży często wymagają suplementacji wapnia, żelaza, a nawet witaminy B9. Witamina E wspomaga także płodność. Wreszcie, w większości przypadków substancje te zażywają także pacjenci cierpiący na konkretną chorobę lub znajdujący się w stanie ciągłego stresu.

Inne powody, dla których warto przyjmować suplementy diety

Wiele osób decyduje się na przyjmowanie suplementów diety także ze względów kosmetycznych. Na przykład witamina E wspomaga odrost włosów, brody i paznokci. Witamina C ze swojej strony poprawia zdrowie i wygląd skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i białek. Suplementy diety przyczyniają się również do przyrostu masy ciała u osób, które czują się zbyt szczupłe lub wyszczuplają.

Jakie środki ostrożności należy zachować?

Dawkowanie

Suplementy diety nie są lekami, choć tak wyglądają. Dlatego też są one zazwyczaj dostępne bez recepty i bez recepty.

Pracownik służby zdrowia może pomóc w dobraniu prawidłowego dawkowania suplementu diety

Zaleca się jednak przed rozpoczęciem kuracji zasięgnąć porady specjalisty w celu ustalenia prawidłowego dawkowania. Określa to ilość, którą należy przyjmować dziennie na podstawie ogólnego stanu zdrowia i wyników badań krwi. Przedawkowanie prowadzi do niepożądanych konsekwencji, takich jak zaparcia lub biegunka, problemy z sercem, a nawet bóle głowy.

Interakcje

Aby zachować zdrowie i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu, konieczne jest utrzymanie równowagi pomiędzy niezbędnymi składnikami odżywczymi w organizmie. Niektóre pierwiastki wręcz uniemożliwiają asymilację lub działanie innych, gdy występują w organizmie w nadmiarze. Może to pogorszyć chorobę, a nawet spowodować powstanie nowych. Istnieją również suplementy diety, takie jak dziurawiec zwyczajny, które wchodzą w interakcję z wieloma lekami. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia poinformować lekarza o aktualnie stosowanym leczeniu.

Alergie

Ryzyko alergii istnieje zawsze, nawet jeśli suplementy diety nie są tak naprawdę lekami. Jest całkiem możliwe, że nie tolerujesz któregoś ze składników. Dlatego zaleca się uważną obserwację swojego organizmu i stanu zdrowia oraz natychmiastowe zgłaszanie się lekarzowi w przypadku wykrycia jakiejkolwiek nietypowej zmiany. Objawy alergiczne są czasami śmiertelne, jeśli nie zostaną podjęte środki na czas. Musisz także poinformować specjalistę, jeśli cierpisz na konkretną chorobę, taką jak niewydolność nerek lub wysokie ciśnienie krwi.

Czy suplementy diety zastępują leczenie farmakologiczne?

Suplementy diety na ogół nie leczą chorób, chyba że są bezpośrednio powiązane z niedoborami. Optymalizują skuteczność zabiegów, wzmacniają pacjenta lub łagodzą niektóre objawy, ale w żaden sposób nie zastępują leków. Jest to również jeden z powodów, dla których zawsze ważne jest skonsultowanie się z pracownikiem służby zdrowia przed zażyciem tych substancji, aby złagodzić zmęczenie, skurcze, a nawet bolesne miesiączki. Za jej objawami kryją się bowiem znacznie poważniejsze choroby, a łagodzenie objawów ich nie leczy.

Jak jeść podczas kuracji?

Kuracji suplementów diety musi towarzyszyć zdrowa i zbilansowana dieta, niezależnie od powodów, dla których ją stosujesz. Nawet w przypadku diety odchudzającej czy wegańskiego trybu życia substancje te powinny stanowić jedynie wkład dodatkowy. Zdecydowanie odradza się także przyjmowanie go bez przerwy przez dłuższy okres czasu. Ważne jest również picie wystarczającej ilości wody (co najmniej 1,5 litra dziennie) i regularna aktywność fizyczna, taka jak spacery.

Przyjmowaniu suplementu diety musi towarzyszyć zdrowa dieta

W podsumowaniu

Suplementy diety pomagają uzupełnić niedobory organizmu w niezbędne składniki odżywcze, a przyczyn jest wiele. Zdecydowanie zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia, aby uniknąć działań niepożądanych wynikających z interakcji leków, nietolerancji, a nawet przedawkowania. Ważne jest również, aby podczas leczenia zachować zdrową i zbilansowaną dietę.

Aby pójść dalej z suplementami diety

Jeśli chcesz zgłębić temat dalej, poniższe artykuły mogą Cię zainteresować.

Opinia dietetyków/żywieniowców:

Une femme portant un pull gris.

Sandra Bois, dietetyk od 2014 roku, dzieli się z Wami swoją opinią o suplementach diety.

Une femme aux cheveux longs souriant à la caméra.

Iseline Rossi, również dietetyczka od 2014 roku, powie Ci, czy jej zdaniem suplementy diety są przydatne.

Suplementy diety, które mogą pomóc w utracie wagi

complément alimentaire

Skuteczne i mocne spalacze tłuszczu

complément alimentaire

Najlepsze naturalne środki tłumiące apetyt

Najbardziej znane suplementy diety

Une bouteille de phenq sur fond blanc.

PhenQ, uznany spalacz tłuszczu

Anaca3 Perte de poids

Anaca3, królowie marketingu

Zotrim, środek tłumiący apetyt potwierdzony kilkoma badaniami naukowymi

Brulafine

Brulafine, najnowszy spalacz tłuszczu

Cétone de framboise

Keton Malinowy: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

Przez lata ludzie podejmowali nadzwyczajne kroki, aby pozbyć się niechcianego tłuszczu, który gromadził się w ich ciałach. Czasami podczas inwazyjnych zabiegów liposukcji odsysano nawet tłuszcz z okolic brzucha. Ludzie musieli głodzić się na wielu dietach odchudzających, mając nadzieję na utratę wagi. Szalone plany dietetyczne, wyczerpujące programy ćwiczeń, niebezpieczne leki…: nie ma ograniczeń co do drastycznych […]

Keton Malinowy: moja opinia i zakup w najlepszej cenie Read More »

A la recherche de la bonne pilule amaigrissante

Znalezienie skutecznej pigułki odchudzającej

Od kilku lat coraz częściej stosuje się pigułki odchudzające, które pomagają schudnąć. Rzeczywiście, nie zawsze łatwo jest przestrzegać rygorystycznych diet lub godzinami ćwiczeń, aby wyeliminować tłuszcz, podczas gdy te pigułki ułatwiają utratę wagi. Jednak przy dużej liczbie produktów oferowanych na rynku czasami trudno jest dokonać wyboru. Jaka zatem byłaby naprawdę skuteczna pigułka na odchudzanie? Oto

Znalezienie skutecznej pigułki odchudzającej Read More »

Quel médicament pour maigrir, là est la question !

Jakie leki na odchudzanie?

Wielu z nas szuka cudownego produktu na odchudzanie. Niektórzy próbowali już diet, ale jeszcze nie osiągnęli swojego celu, inni natomiast znacznie bardziej się spieszą i woleli sięgnąć po leki. Jednak nie wszystkie substancje są koniecznie skuteczne, a ponadto niektóre produkty zostały wycofane z rynku ze względu na ich szkodliwy wpływ na zdrowie. Zatem jakie leki

Jakie leki na odchudzanie? Read More »

Les pilules minceur marchent-elles vraiment ?

Czy tabletki na odchudzanie działają?

W czasach, gdy wygląd często wpływa na ocenę innych i samoocenę, dużą uwagę zwraca się na tabletki na odchudzanie. Mało tego: cieszą się ogromną popularnością i są stosowane na całym świecie jako leki, które mają moc eliminowania zbędnych kilogramów. Pomogą Ci wtedy schudnąć, zyskać płaski brzuch, piękny brzuch, piękne uda… Krótko mówiąc, szczupłe ciało bez

Czy tabletki na odchudzanie działają? Read More »

Suivre son régime

Skuteczne rozwiązania, aby schudnąć w rekordowym czasie

Można zastosować wiele metod, aby szybko schudnąć. Obecnie kapsułki na odchudzanie cieszą się coraz większą popularnością, jednak przy codziennym stosowaniu tych substancji należy zachować szczególną ostrożność. Aby schudnąć i utrzymać formę, niektórzy ludzie często skuszą się na kapsułki, które pomagają im schudnąć. Są to małe kapsułki, łatwe do połknięcia, przyjmowane codziennie i zazwyczaj przed posiłkami.

Skuteczne rozwiązania, aby schudnąć w rekordowym czasie Read More »

gélules minceurs

Dlaczego warto wybierać suplementy diety?

Chcesz schudnąć, nie zmniejszając ilości spożywanego jedzenia. Czy Ty też chcesz zadbać o swoje włosy? Zalecane są suplementy diety. Co to jest suplement diety? Pierwotnie przeznaczone jako dodatkowy dodatek do produktów spożywczych, mogą także uzupełniać niedobory witamin, soli mineralnych czy innych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplementy mogą występować w kilku postaciach: kapsułki, pastylki

Dlaczego warto wybierać suplementy diety? Read More »

ventre plat

Wybierz najlepszy zabieg na utratę tłuszczu z brzucha

Wiele osób, mimo że jest szczupła lub nie ma nadwagi, zauważa, że ​​ma nieproporcjonalny brzuch. To bardzo przeszkadza większości kobiet, a nawet mężczyzn. Taki stan rzeczy wpływa na elegancję i nie jest już łatwo nosić na plażę piękne sukienki i bikini. Dlaczego powiększony brzuch? Duże brzuchy często wynikają z gromadzenia się tłuszczu w brzuchu. To

Wybierz najlepszy zabieg na utratę tłuszczu z brzucha Read More »

Un coupe-faim puissant

Najlepszy środek tłumiący apetyt, skuteczny i mocny: recenzja i porównanie

Brakuje Ci czasu na czytanie? Oto najskuteczniejszy środek tłumiący apetyt: PhenQProdukt ten wspomaga spalanie tłuszczu poprzez metabolizm, niweluje uczucie głodu i jest w 100% naturalny!Jeśli chcesz poznać ten wspaniały produkt, nie wahaj się aby kupić go bezpośrednio tutaj i zyskaj aż 2 butelki gratis lub 2 miesiące kuracji! Pomimo czasami ekstremalnych wysiłków, jakie niektórzy mężczyźni

Najlepszy środek tłumiący apetyt, skuteczny i mocny: recenzja i porównanie Read More »

La balance n'est plus votre ennemi grâce aux gélules minceurs

Najlepsza kapsułka odchudzająca, naturalna i skuteczna: recenzja i porównanie

Wraz ze wzrostem wskaźników nadwagi i otyłości w Europie rośnie zapotrzebowanie na skuteczne kapsułki odchudzające. Chociaż możliwe jest spalanie tłuszczu i utrata wagi bez tych tabletek odchudzających, pigułki odchudzające oferują szereg potencjalnych korzyści w porównaniu ze zmianami diety lub samymi ćwiczeniami. Dzieje się tak dlatego, że kapsułki odchudzające zawierają stymulanty i inne składniki, które mogą

Najlepsza kapsułka odchudzająca, naturalna i skuteczna: recenzja i porównanie Read More »

Manger plus sain

Anaca3: moja opinia i zakup w najlepszej cenie

Anaca3 to linia suplementów odchudzających opracowana przez francuskie laboratorium. W Internecie produkty Anaca3 sprzedawane są po obniżonych cenach na stronie internetowej producenta, zgodnie z francuskimi przepisami. Składają się z koktajlu w 100% naturalnych składników aktywnych. Każdy związek sprzedawany w aptekach zapewnia utratę wagi poprzez zmniejszenie spożycia kalorii i promowanie spalania tkanki tłuszczowej w jak najkrótszym

Anaca3: moja opinia i zakup w najlepszej cenie Read More »