10 najlepszych produktów spalających tłuszcz

[Artykuł zaktualizowany dnia 03/11/2023]

W określonych porach roku, myślimy o odchudzaniu. Dzieje się tak szczególnie po uroczystościach zakończenia roku, dobrych postanowieniach, przed wakacjami i założeniem kostiumów kąpielowych itp. Jednak nie zawsze łatwo jest schudnąć i pozbyć się zbędnych kilogramów… Ponieważ brakuje nam motywacji lub po prostu nie mamy odwagi zaangażować się w coś dieta ograniczający. Jest to jednak całkowicie możliwe spożywaj produkty spalające tłuszcz. Oznacza to, że są to pokarmy, które bezpośrednio atakują tłuszcz i sprawiają, że spalasz się bez wysiłku. Te produkty można znaleźć wszędzie, nawet w szufladzie na warzywa w lodówce. Szybki przegląd wszystkich produktów spalających tłuszcz.

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.


Dla osób preferujących format wideo przygotowałem krótki 4-minutowy film podsumowujący ważne punkty tego artykułu. To właśnie tutaj! :

Naturalne spalacze tłuszczu

Te zdrowe produkty są naturalne produkty spalające tłuszcz, a także możesz włączyć je do swojej diety w dowolny sposób. Jedz te produkty, aby lepiej spać lub schudnąć stopić tłuszcz z brzucha. Oto jak zacząć! Badania i inne badania pokazują, że każdy organizm ma swój własny zegar (słynny zegar biologiczny), co wpływa na nasz metabolizm, powodując, że jesteśmy głodni, śpimy itp. Czasami jednak działa nieprawidłowo, ponieważ nasz mózg lub społeczeństwo wysyła mu błędne sygnały. Nie każdy powinien jeść w tym samym czasie i te same produkty. Jesteśmy w pewnym sensie uwarunkowani i szczególnie cierpią ci, którzy nie mieszczą się w szablonie. dodatkowe kilogramy.

Ale jeśli wrócisz do szanuj naturalne harmonogramy od ciała do jedzenia i spania, możesz wreszcie pożegnać się z brzuchem.

Uważaj na pułapkę pokarmów magazynujących tłuszcz

A żywność magazynująca tłuszcz jest przeciwieństwem żywności spalającej tłuszcz… Jest to żywność, która w zasadzie powoduje przyrost masy ciała ze względu na swoją zasadę działania. Równoważy równowagę podczas trawienia i trafia do zmagazynowanych tłuszczów (w żołądku, udach itp.), aby móc dostarczyć organizmowi całą potrzebną mu energię. Jeśli więc chcesz schudnąć, musisz ich unikać. Wśród nich znajdziesz: panierkę, kaszę mannę, tabliczki czekolady, TO kiełbaski, sosy (majonez itp.), ciasta, quiche, potrawy smażone, crème brûlées.

Najlepsze kategorie żywności spalającej tłuszcz

Mleko i produkty mleczne

Okazuje się, że mleko naprawdę może zdziałać wiele dobrego dla organizmu tłuszczu z brzucha. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Alabama w Birmingham wykazało, że u osób spożywających pokarmy zawierające najwięcej wapnia znacznie zmniejszono ilość tkanki tłuszczowej.

Podobnie jak magnez, wapń może również pomóc Ci zasnąć, jeśli masz tendencję do budzenia się przez ból lub skurcze mięśni – minerał wraz z wapniem pomaga rozluźnić nerwy i włókna mięśniowe.

Najlepsze produkty spalające tłuszcz

Lista pokarmów spalających tłuszcz jest długa, nawet w przypadku tych, które są w szczytowym okresie. Oczywiście na tej liście znajdziesz tylko zdrową i nierafinowaną żywność. Oto przegląd:

  • Cytryna : kwas cytrynowy pomaga łatwiej rozkładać białka i spalać tłuszcz
  • Bakłażan: ma właściwość spalania tłuszcz brzuszny i móc niszczyć toksyny
  • Jabłko: naturalny pokarm spalający tłuszcz i bardzo skuteczny środek tłumiący apetyt
  • Brokuły, kapusta, seler i większość zielonych warzyw: zawierają bardzo dużo mało kalorii, ale wymagają dużo do strawienia
  • Dźwięk: to zawiera błonnik które zatrzymują tłuszcz
  • Ananas: jego łodyga zawiera bromelaina, enzym par Excellence spalający tłuszcz
  • Zielona herbata: zawiera kofeina i garbniki które przyspieszają topienie tłuszczu

Ananas

Ananas jest doskonałym sprzymierzeńcem w utracie zbędnych kilogramów. Podobnie jak cytryna ma właściwości: silne spalacze tłuszczu. Jednak tutaj nie jest to kwas cytrynowy, ale enzym znajdujący się w jego łodydze. Ten jeść tłuszcz i ma bardzo szczególne działanie na tkanki cellulitowe i eliminacja tłuszczów.

Ananas, owoc jedzący tłuszcze
Ananas, owoc jedzący tłuszcze

Zielona herbata

Herbata, zwłaszcza zielona, ​​znana jest ze swoich właściwości działanie moczopędne. A jednocześnie za działanie na układ moczowy i właściwości drenujące w przypadku infekcji zlokalizowanych w tych okolicach. Zawiera jednak również cząsteczki spalające tłuszcz, które zwiększyć koszty energii. A także pomagają obniżyć poziom cukru we krwi.

Kolejnym pozytywnym aspektem zielonej herbaty jest to, że zawiera kofeinę. Jeśli tak zdecydujesz, lekarze zalecą również spożywanie go zamiast kawy. To samo dotyczy dietetyków, którzy postrzegają to jako sposób na zablokowanie wchłaniania węglowodanów podczas trawienia.

Mówiąc o kofeina, wiedz, że jest to również pokarm spalający tłuszcz. Stosowany jest także w składzie wielu kremów odmładzających i ujędrniających skórę, a także w składzie kapsułek na odchudzanie. Dowodem na to jest jego skuteczność na tym polu! Zatem Twoja zielona herbata lub poranna kawa mogą Ci tylko pomóc… Aktywując naturalnie spalanie tłuszczu !

Zielone warzywa

Zielone warzywa są niezwykle skuteczne w drenowaniu organizmu. Niestety rzadko zdarza się, że lubimy tego typu jedzenie i czasami musimy się do tego zmuszać. Wśród warzyw najlepiej spalających tłuszcz znajdziemy: kapusta, seler, papryka, brokuły, cukinia. Wszystkie są bogate w witaminy w zalecanej dziennej porcji. Nie bez powodu rząd regularnie inicjuje kampanie zachęcające do jedzenia 5 owoców i warzyw dziennie lub jedzenia i poruszania się.

Działają również moczopędnie, pomagając organizmowi oczyścić się i mają właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu zachowują młodość i zdrowie skóry. Krótko mówiąc, oczyszczają i odtruwają organizm… Wreszcie, ogólnie rzecz biorąc, są mało kalorii a ich trawienie wymaga od organizmu wielkiego wysiłku. W takim przypadku Twoje ciało będzie musiało spalić więcej kalorii, niż zapewni trawienie. Na szczycie znajdziemy ogórek i cukinię!

brokułypodobnie jak wiele warzyw, ma bardzo niską zawartość kalorii. Dostarcza błonnika, który wspomaga oczyszczanie jelit, dostarczając im dobrych bakterii. Włókna te, zwane włóknami nierozpuszczalnymi, wymagają dużego wydatku energetycznego. Co sprawia, że ​​brokuły są skutecznym pokarmem spalającym tłuszcz z brzucha. Pieprz to bardzo łagodna i bardzo niskokaloryczna papryka. Działa moczopędnie i stwarza ciekawe uczucie sytości w ramach przywracania równowagi dietetycznej. Pomaga także wyeliminować niektóre tłuszcze i cukry. Ostatnia rada: aby zachować jak najwięcej ich zalet, należy zdecydować się na gotowanie na parze.

Cytryna

Spożywaj sok z cytryny rano na czczo to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się tłuszczu. Poza tym jest o wiele lepszy i mniej ostry niż sok pomarańczowy na pusty żołądek (wbrew temu, co początkowo mogłoby się wydawać). Sok pomaga organizmowi działać i Oczyścić ! Cytryna pozwala ciału na to lepiej trawić jedzenie i D’aktywować wydzielanie żółci z myślą o trawieniu. Kwas cytrynowy zawarty w tym owocu to doskonały sposób, aby pomóc organizmowi spalić i zniszczyć tłuszcze i białka.

Cytryna jest jednym z najskuteczniejszych pokarmów spalających tłuszcz
Cytryna jest jednym z najskuteczniejszych pokarmów spalających tłuszcz

Bakłażan

Bakłażan to potrawa uważana za tzw mistrz palnika tłuszczu. Ze wszystkich warzyw prawdopodobnie zajmuje pierwsze miejsce, jeśli chodzi o wchłanianie tłuszczu. Bardzo bogaty w błonnik i pektyny bakłażan zatrzymuje przyswajane przez nas tłuszcze, promując w ten sposób eliminacja i niszczenie toksyni poprawę pasażu jelitowego. Dzieje się tak zwłaszcza ze względu na gąbczasty wygląd co ma tendencję wchłaniać płyny zawarte w żołądku. Aby schudnąć, używany jest mechanizm gąbkowy.

Otręby owsiane

Są produkty, o których w ogóle nie myślimy, jak na przykład otręby owsiane. Mało znany i mało stosowany w przemyśle spożywczym, niemniej jednak pozostaje zadziwiający bogate źródło błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. W naturalny sposób zatrzymują one i wychwytują część spożytych tłuszczów. Zapewnia zatem dobry komfort jelitowy, a przede wszystkim ma właściwości sycące, podobnie jak pełne ziarna. Otręby owsiane również na to pozwalają regulować swój apetyt i zapobiegnie spożywaniu zbyt dużych porcji, jednocześnie eliminując tłuszcz.

Jabłko

Jabłko jest również doskonałe sojusznik odchudzania. To owoc, którego potrzebujesz, aby schudnąć, nie mówiąc już o tym, że jest to owoc rosnący na naszych szerokościach geograficznych: możesz zatem sprzyjać zwarciom. Jabłko to owoc znany jego właściwości sycące. Zawiera pektynę, która podobnie jak bakłażan pomaga zatrzymywać tłuszcz w żołądku.

Najlepszą opcją jest spożywanie go codziennie w oryginalnej postaci. Rzeczywiście, jeśli zdecydujesz się na sok jabłkowy lub nawet kompot, stracisz wiele z jego właściwości. Doskonały środek tłumiący apetyt, pomaga w walce niechciane podjadanie jednocześnie zaspokajając żołądek i zmuszając go do ciężkiej pracy podczas trawienia (jest niskokaloryczny). Co więcej, dla maksymalnej wydajności wybierz Granny Smith o niskiej zawartości cukru.

W zależności od osoby obieramy owoce lub zjadamy skórkę. Wiedz, że można go skonsumować i że się ujawni bogaty w błonnik i witaminy.

Ryba

Od zawsze wiedzieliśmy, że ryby są doskonałym pokarmem dla organizmu, zwłaszcza dzięki swoim właściwościom Omega 3. Nasze zapotrzebowanie na ten pierwiastek wynika z prawidłowego uregulowania rytmu snu i czuwania. W przeciwnym razie gruczoł w naszym mózgu, który zarządza tym cyklem, nie będzie już w stanie prawidłowo zarządzać produkcja melatoniny, hormon snu.

Jednak ryby to przede wszystkim bogate źródło białka. A białko zapewnia uczucie sytości. Co więcej, aby trawić białka, musisz proporcjonalnie potrzebujesz więcej energii niż gdybyś trawił węglowodany lub tłuszcze. Dlatego powodują, że spożywasz więcej kalorii w porównaniu do innych produktów spożywczych. To samo dotyczy czerwonych mięs, nawet jeśli są mniej bogate w białko i przede wszystkim znacznie mniej korzystne dla organizmu. Aby otrzymać dzienną dawkę, wystarczy jeść pokarmy bogate w kwasy omega. Tak jest w przypadku sardynki, z łosoś, halibut, ale też orzechy (do tego wrócimy za chwilę), siemię lnianeitp.

Sardynki są bogate w kwasy omega
Sardynki są bogate w kwasy omega

Orzechy

Orzechy to kolejny sposób na łatwe spalanie tłuszczu. Tutaj nie chodzi o białka, ale o magnez kto jest u źródła procesu. Magnez ten pobudza nastrój i tym samym rytm snu i czuwania o którym mówiłem nieco powyżej; zawsze z tą samą nierównowagą hormonalną. W królestwie zwierząt wzrost poziomu magnezu informuje zwierzęta, że ​​nadszedł czas na hibernację.

Badanie przeprowadzone w 2010 roku przez naukowców z USDA, opublikowane w Magnesium Research, wykazało, że suplementacja magnezu może pomóc osobom mającym problemy ze snem spokojnie zasnąć w nocy.

Aby otrzymać dzienną dawkę magnezu, należy wybierać produkty bogate w magnez, które również są niezwykle korzystne dla utraty wagi : ryba (przed chwilą ci powiedzieliśmy, orzech (orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy laskowe itp.) soczewica, TO soja i Czarna fasola, a także zboża bogate w błonnik, takie jak otręby.