Spalacze tłuszczu: opinie konsumentów i specjalistów od żywienia

[Artykuł zaktualizowany dnia 06/11/2023]

Produkty spalające tłuszcz cieszą się w ostatnich latach coraz większym powodzeniem. W reklamach można znaleźć wiele pochwał za te cudowne rozwiązania. Jakie jednak tak naprawdę są opinie konsumentów i profesjonalistów na temat tych produktów?

Przed czytaniem dalej

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale pasjonuję się odżywianiem i zdrowiem.

Artykuły, które znajdziesz na mojej stronie, są wynikiem dogłębnych badań, którymi chciałbym się z Tobą podzielić. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia i że moje porady nie powinny w żaden sposób zastępować porad wykwalifikowanego lekarza. Jestem tutaj, aby cię poprowadzić, ale ważne jest, abyś skonsultował się z profesjonalistą w przypadku konkretnych pytań lub wątpliwości medycznych. Twoje dobre samopoczucie jest ważne. Upewnij się więc, że konsultujesz się z odpowiednimi ekspertami i dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.

Właśnie w celu odpowiedzi na to pytanie przedstawiam Państwu w tym artykule przegląd opinii osób, które stosowały te produkty spalające tłuszcz, a także opinie specjalistów z zakresu żywienia i dietetyki.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej

Recenzje konsumentów

Rozbieżne opinie

Ponieważ spalacze tłuszczu stały się produktami modnymi, na forach pojawiają się miliony opinii konsumentów na temat różnych produktów oferowanych na rynku. Oczywiście recenzje tego samego produktu znacznie się różnią. Niektórzy znajdują wyniki dokładnie takie, jakie obiecują reklamy, podczas gdy inni widzą mieszane wyniki.

Na przykład, Anastazja, klient na Amazon kupił Natural L-Carnitine 1500 i jest z niego całkowicie zadowolony. Według jego słów: „Bardzo dobry produkt, stosuj co najmniej 3000 mg dziennie 3 razy, aby połączyć go z koenzymem Q10 dla uzyskania lepszych efektów, W KOŃCU udało mi się pozbyć starych tłuszczów przechowywanych latami, nie wierzyłem to już…

Świadectwo Anastazji
Świadectwo Anastazji

Wciąż odnośnie L-karnityny, innego konsumenta, Morgana, jest całkowicie zadowolony z jego stosowania, po tym, jak miał złe doświadczenia z innymi podobnymi produktami, szczególnie pod względem ceny. Morgane łączy przyjmowanie spalacza tłuszczu z aktywnością fizyczną, aby zoptymalizować wyniki.

Świadectwo Morgane’a
Świadectwo Morgane’a

Z drugiej strony, w przypadku tego samego produktu istnieją opinie klientów, które mówią o braku wyników. Na przykład, Lakret, klient Amazon, twierdzi, że jest niezadowolony z zakupu L-karnityny, chociaż ściśle przestrzegał instrukcji użycia. Według niego, po 15 dniach stosowania produktu nie zauważył żadnej zmiany, pomimo zmiany sportu i trybu życia, jakie wprowadził.

Świadectwo Lacreta
Świadectwo Lacreta

Chris, kolejny klient sklepu internetowego, wydaje się być tego samego zdania co Lacret. W rzeczywistości po 3 tygodniach stosowania nie stwierdził zauważalnych zmian w swojej budowie ciała.

Świadectwo Chrisa
Świadectwo Chrisa

Są też klienci, którym produkt naprawdę się podoba, ale mimo to odczuwają pewne niedogodności związane z jego użytkowaniem. Wydaje się jednak, że nie przeszkadza im to zbytnio i są ogólnie zadowoleni z działania produktu.

Jako ilustrację, Voldowins, osoba, która zakupiła Thermo Caps od Body Shaper, podkreśla skuteczność tego produktu w spalaniu tkanki tłuszczowej i zapewnianiu uczucia sytości przez cały dzień. Uniemożliwia to mu podjadanie między posiłkami i ograniczanie racji podczas 3 głównych posiłków. Jednakże zauważa w moczu silny zapach gazu.

Świadectwo Voldowinsa
Świadectwo Voldowinsa

Są też klienci, którzy byli zadowoleni z działania produktu, ale nie byli już usatysfakcjonowani, gdy zdecydowali się na ponowne jego użycie, aby ponownie schudnąć. Nie wiem, czy efekt jo-jo, jakiego doświadczył jego organizm, spowodował, że spalacz tłuszczu był mniej skuteczny, czy też faktycznie zmieniły się jego składniki od czasu jego ostatniej kuracji. Sprawa ta zbiega się z tą Sprawiedliwość, klient Amazon, który kupił Calori Light zaprojektowany i dystrybuowany przez laboratorium Forté Pharma.

Świadectwo Sprawiedliwości
Świadectwo Sprawiedliwości

Podsumowanie opinii klientów

Czy nam się to podoba, czy nie, opinie klientów zawsze będą się różnić, nawet w przypadku tego samego produktu i tych samych instrukcji. Nie każdy organizm reaguje w ten sam sposób na każdy składnik i możliwe jest, że klient A jest bardziej wrażliwy na składniki produktu niż B.

Podobnie możliwe jest, że jeśli A zje dzisiaj bardzo mały nadmiar pizzy i napojów gazowanych, przybierze na wadze łatwiej niż B. W rezultacie produkt będzie miał mniejszy wpływ na jedno niż na drugie.

Jeżeli takie są opinie konsumentów, to czas przyjrzeć się opiniom specjalistów od żywienia i dietetyki na temat tych produktów spalających tłuszcz.

Opinie specjalistów ds. żywienia

Opinia dr Gérarda Apfelderfera

Według dr Gérarda Apfelderferaprodukty spalające tłuszcz występują w dwóch kategoriach. Pierwsza dotyczy produktów niebezpiecznych, ale skutecznych, a druga obejmuje produkty nieskuteczne i nieszkodliwe.

Do niebezpiecznych, ale skutecznych produktów zaliczają się produkty na bazie substancji pochodzących z testosteronu i ekstraktów testosteronu. Do drugiej kategorii zaliczają się wszystkie produkty uważane za naturalne i „nieszkodliwe”.

Według tego specjalisty produkty, o których głośno twierdzi się, że nie mają skutków ubocznych, nie są przedmiotem żadnych poważnych badań naukowych.

Nadal według niego jedynym prawdziwym „nieagresywnym” sposobem na skuteczne odchudzanie byłoby połączenie zdrowego odżywiania i regularnej aktywności sportowej. Podobnie owoce i warzywa, które mają przyspieszać utratę wagi, to po prostu produkty spożywcze, takie jak wiele innych, które służą jedynie zwiększeniu motywacji.

Opinia Géraldine Martin, farmaceuty

Według Géraldine Martin, produkty zmniejszające apetyt i spalające tłuszcz nie są w żadnym wypadku cudownymi przepisami, dzięki którym schudniesz z dnia na dzień. Rzeczywiście, ich skład składa się głównie z ekstraktów roślinnych i witamin, zwłaszcza kofeiny czy zielonej herbaty, a składniki aktywne zawarte w tych roślinach zoptymalizują metabolizm poprzez spalanie większej ilości kalorii w spoczynku.

Jednak połączenie tych produktów ze zmianą stylu życia, w szczególności zdrowszą dietą i częstszym uprawianiem sportu, przyniesie wymierne efekty. Mimo to nie należy spodziewać się utraty 10 kilogramów w 10 dni, ale najwyżej 3 kilogramy miesięcznie.

Opinia Corinne Chicheportiche-Ayache, lekarza-dietetyka

Według opinii Corinne Chicheportiche-Ayache, wszystkie te naturalne produkty spalające tłuszcz nie były przedmiotem żadnych sprawdzonych badań klinicznych i naukowych. W rezultacie sprzedawcy opierają się wyłącznie na prawie bezpłatnych roszczeniach, co może dawać fałszywe wyniki i praktycznie oszukać konsumentów.

Według niego, aby uzyskać rzeczywiste rezultaty, z pewnością wymagałoby to nadmiernej dawki tych produktów. Ale ile organizm może tolerować bez odczuwania skutków przedawkowania?

Opinia Sofii Abdelkafi, dietetyka-dietetyka z Quebecu

Według dietetyka i dietetyka Sofii Abdelkafi, zasadę odchudzania poprzez zażywanie samych tabletek należy raz na zawsze wyrzucić z pamięci wszystkich. Jak dotąd nie istnieje żadne nieszkodliwe cudowne lekarstwo.

Nie ma też żywności spalającej tłuszcz. Rzeczywiście, dzięki właściwościom niektórych pokarmów można zoptymalizować trawienie białek lub zwiększyć uczucie sytości, ale same w sobie nie spalają tłuszczu. Dlatego powinniśmy przestać używać tego terminu, który jest nieco zbyt komercyjny.

Powinieneś także zachować ostrożność w stosunku do wszystkich dostępnych w sprzedaży tak zwanych naturalnych lub leczniczych produktów spalających tłuszcz. Tak naprawdę większość z nich może być niebezpieczna dla zdrowia. Produkty te nie posiadają numeru licencji uprawniającej do ich sprzedaży i zgodności z przepisami sanitarnymi i higienicznymi na terenie Kanady.

Na przykład niektóre spalacze tłuszczu łączą kofeinę i efedrynę, co jest potencjalnie śmiertelne.

Opinia profesora Luca Cynobera, profesora żywienia na Uniwersytecie Kartezjusza w Paryżu i kierownika oddziału biochemii szpitala w Cochin

Według opinia profesora Luca Cynobera, nie ma produktów spalających tłuszcz. Pomimo nieskończonej liczby nowych, naturalnych produktów pojawiających się na rynku, żaden nie jest w stanie bezpośrednio spalić tłuszczu. Dlatego fałszywe jest twierdzenie o cudownych rozwiązaniach, które mają rozpuścić tkankę tłuszczową.

Prawdziwe odchudzanie polega na zwróceniu uwagi na swoją dietę i nawyki związane ze stylem życia, a w szczególności na regularne uprawianie sportu. Inne metody są iluzoryczne, a nawet mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

PhenQ, wysokiej jakości spalacz tłuszczu

Przy nieustannej dywersyfikacji produktów spalających tłuszcz na rynku, jedna nazwa wydaje się wyróżniać spośród wszystkich: PhenQ. Jego sekret tkwi w potrójnym działaniu spalającym tłuszcz, hamującym apetyt i energetyzującym.

Spalacz tłuszczu Phenq
Spalacz tłuszczu Phenq, produkt wysokiej jakości

Tym samym ten flagowy produkt kuracji odchudzających pozwala na:

 • Zwiększ wydatek kaloryczny organizmu;
 • Optymalizuj spalanie masy tłuszczowej poprzez metabolizm;
 • Ogranicz wchłanianie tłuszczu podczas trawienia;
 • Regulują poziom cukru we krwi;
 • Obniż poziom złego cholesterolu we krwi;
 • Zapewniają uczucie sytości;
 • Pomóż układowi nerwowemu i ciału zrelaksować się i odpocząć.

PhenQ jest również uważany za część z najlepszych spalaczy tłuszczu, szczególnie dzięki naturalnym składnikom i brakowi zauważalnych skutków ubocznych u osób, które je spożywają.

SZYBKO SCHUDNĄĆ Z PHENQ


 • Bezpłatna wysyłka
 • Dołącz do ponad 190 000 zadowolonych klientów
 • Do 2 bezpłatnych butelek
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
3 bouteilles de Phenq

Zamów PHENQ już teraz na oficjalnej stronie internetowej